Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen
GRONINGEN (ANP) - Bij een bedrijfspand in de Herestraat in het centrum van Groningen zijn dinsdagavond twee explosies geweest. Daarbij is niemand gewond geraakt, maar het pand is zwaar beschadigd. Ook in de omgeving van het pand zijn door de ontploffingen meerdere ramen gesprongen, meldt de politie woensdag. Er is nog niemand aangehouden.
Volgens het Dagblad van het Noorden is het getroffen pand een beautysalon waar twee maanden geleden ook al een explosie was. Veel mensen in de omgeving zouden twee enorme knallen hebben gehoord. Het glas van het pand vloog volgens de nieuwssite meters in de lucht. Rond 23.40 uur kwam de melding binnen bij de politie.
De politie laat weten dat het bedrijfspand inderdaad in juli ook al beschadigd is geraakt door een explosie, maar laat in het midden of het om een beautysalon gaat. Mogelijk is er een verband met geweldsincidenten in Oude Pekela en Winschoten, zegt de politie. Volgens het Dagblad van het Noorden is daar sprake van een bendeoorlog.
De politie is in het onderzoek op zoek naar een kleine, donkerkleurige auto en vraagt getuigen die deze rond het tijdstip van de explosie gezien hebben om contact op te nemen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.
8 minuten geledenARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.
2 uur geledenBUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.
3 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.
5 uur geledenDEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.
8 uur geleden'T HARDE (ANP) - De brandweer heeft het sein brand meester gegeven voor de grote natuurbrand in 't Harde. Dat meldt de Veiligheidsregio Noord- en Oost-Gelderland.
12 uur geleden