Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen

Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een bedrijfspand in de Herestraat in het centrum van Groningen zijn dinsdagavond twee explosies geweest. Daarbij is niemand gewond geraakt, maar het pand is zwaar beschadigd. Ook in de omgeving van het pand zijn door de ontploffingen meerdere ramen gesprongen, meldt de politie woensdag. Er is nog niemand aangehouden.

Volgens het Dagblad van het Noorden is het getroffen pand een beautysalon waar twee maanden geleden ook al een explosie was. Veel mensen in de omgeving zouden twee enorme knallen hebben gehoord. Het glas van het pand vloog volgens de nieuwssite meters in de lucht. Rond 23.40 uur kwam de melding binnen bij de politie.

De politie laat weten dat het bedrijfspand inderdaad in juli ook al beschadigd is geraakt door een explosie, maar laat in het midden of het om een beautysalon gaat. Mogelijk is er een verband met geweldsincidenten in Oude Pekela en Winschoten, zegt de politie. Volgens het Dagblad van het Noorden is daar sprake van een bendeoorlog.

De politie is in het onderzoek op zoek naar een kleine, donkerkleurige auto en vraagt getuigen die deze rond het tijdstip van de explosie gezien hebben om contact op te nemen.

Meer uit Binnenland

Inspectie naar instanties in onderzoek mishandeling Stadskanaal

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) gaat contact opnemen met instanties die betrokken waren bij kinderen in Stadskanaal wier moeders zijn aangehouden op verdenking van ernstige kindermishandeling. Het gaat dan om Veilig Thuis en de Raad voor de Kinderbescherming, zegt een woordvoerder vrijdag.

12 minuten geleden
Milieustudie Schiphol schiet tekort voor omwonenden, luidt advies

UTRECHT (ANP) - Nieuwe regels vanuit het kabinet voor het vliegverkeer van en naar Schiphol hebben dusdanige tekortkomingen dat niet zeker is dat omwonenden ermee goed genoeg beschermd worden. Dat concludeert de Commissie voor de milieueffectrapportage (MER) vrijdag in een advies aan het kabinet. De commissie stelt zelfs dat het rapport herzien zou moeten worden.

4 uur geleden
Jetten bereid om samenwerking landen in koninkrijk aan te passen

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten (D66) is bereid om de samenwerkingsafspraken tussen de vier landen binnen het koninkrijk Nederland aan te passen. Tijdens het zevendaagse bezoek van de minister-president aan Sint Maarten, Sint Eustatius, Saba, Bonaire, Aruba en CuraƧao zei de minister-president regelmatig dat hij het onderlinge gevoel binnen het koninkrijk wil versterken.

5 uur geleden
Dode bij schietincident in Vaals

VAALS (ANP) - Bij een schietpartij op de Parklaan in het Limburgse Vaals is een persoon overleden. Dat meldt de politie op X.

5 uur geleden
Vogelgriep vastgesteld bij pluimveebedrijf in Biddinghuizen

BIDDINGHUIZEN (ANP) - In Biddinghuizen, in de provincie Flevoland, is vogelgriep vastgesteld op een leghennenbedrijf, meldt het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een persbericht. Om de verspreiding van het virus te voorkomen, zijn 55.000 kippen uit voorzorg gedood.

5 uur geleden
Overheid Saba: zoektocht naar Nederlandse wandelaar duurt voort

THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.

9 uur geleden
Noodverordening deel Stadskanaal na uitkomen mishandelingszaak

STADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.

11 uur geleden