Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen

Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen

GRONINGEN (ANP) - Bij een bedrijfspand in de Herestraat in het centrum van Groningen zijn dinsdagavond twee explosies geweest. Daarbij is niemand gewond geraakt, maar het pand is zwaar beschadigd. Ook in de omgeving van het pand zijn door de ontploffingen meerdere ramen gesprongen, meldt de politie woensdag. Er is nog niemand aangehouden.

Volgens het Dagblad van het Noorden is het getroffen pand een beautysalon waar twee maanden geleden ook al een explosie was. Veel mensen in de omgeving zouden twee enorme knallen hebben gehoord. Het glas van het pand vloog volgens de nieuwssite meters in de lucht. Rond 23.40 uur kwam de melding binnen bij de politie.

De politie laat weten dat het bedrijfspand inderdaad in juli ook al beschadigd is geraakt door een explosie, maar laat in het midden of het om een beautysalon gaat. Mogelijk is er een verband met geweldsincidenten in Oude Pekela en Winschoten, zegt de politie. Volgens het Dagblad van het Noorden is daar sprake van een bendeoorlog.

De politie is in het onderzoek op zoek naar een kleine, donkerkleurige auto en vraagt getuigen die deze rond het tijdstip van de explosie gezien hebben om contact op te nemen.

Meer uit Binnenland

Raad van State kritisch op financiële keuzes kabinet-Jetten

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is kritisch op de financiële keuzes van het kabinet-Jetten. De belangrijkste overheidsadviseur ziet in haar jaarlijkse analyse van de voorjaarsnota dat er weliswaar "soms scherpe" beleidskeuzes worden gemaakt, maar dat die onvoldoende zijn om economische problemen van de toekomst het hoofd te bieden. Bovendien worden lastenverzwaringen, zoals de 'vrijheidsbijdrage' die gevraagd wordt om extra defensie-uitgaven mogelijk te maken, vooral afgewenteld op werkenden.

1 minuut geleden
Demonstratie bij Eerste Kamer tegen voorgenomen asielwetten

DEN HAAG (ANP) - Voor de ingang van de Eerste Kamer in Den Haag demonstreren enkele tientallen aanhangers van onder meer Extinction Rebellion. Ze betogen tegen de voorgenomen asielwetten, waar in de Eerste Kamer weer over wordt gedebatteerd.

3 minuten geleden
Verdachte financiering Hamas: geld was voor humanitaire hulp

ROTTERDAM (ANP) - Palestijnse activist Amin A. houdt vol dat hij Hamas nooit heeft gefinancierd. Dat bleek tijdens de behandeling van de zaak in de Rotterdamse rechtbank. Naar eigen zeggen had het werk van de 58-jarige A. humanitaire doelen. "Ik wil mijn volk helpen", zei de verdachte tegen de rechter.

1 uur geleden
Brussel keurt staatssteunpakket Nederland voor minder koeien goed

BRUSSEL (ANP) - Brussel heeft Nederland goedkeuring gegeven voor een staatssteunpakket van ruim 600 miljoen euro voor melkveehouders die vrijwillig hun veestapel willen verminderen. Dat meldt de Europese Commissie dinsdag. Het geld is beschikbaar voor de komende vijf jaar.

1 uur geleden
Museumdirecteur: geef ook de derde armband terug

ASSEN (ANP) - "Geef ook de derde armband terug. Pas dan kan voor veel mensen deze vreselijke periode écht worden afgesloten. Het gaat om cultureel erfgoed dat niet van iemand is, maar van iedereen. Toon berouw, aan ons allemaal." Dat zei Robert van Langh, directeur van het Drents Museum in Assen, dinsdag aan het slot van een verklaring namens het museum in het proces tegen drie verdachten die worden verdacht van de roof, in januari vorig jaar.

1 uur geleden
Derde verdachte aangehouden om vuurwerk bij Ajax - FC Groningen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag een derde verdachte aangehouden in het onderzoek naar het gooien van vuurwerk tijdens een Eredivisieduel tussen Ajax en FC Groningen eind november. Het gaat om een 38-jarige man uit Hoofddorp, laat een woordvoerder weten. Hij wordt verdacht van dwang, openlijke geweldpleging en huisvredebreuk.

1 uur geleden
Verdachten kunstroof wilden buit mogelijk verkopen aan de Staat

ASSEN (ANP) - De verdachten van de Drentse kunstroof zouden het plan hebben gehad de kostbare buit aan de Nederlandse staat te verkopen. Dat zou een van de verdachten, de 21-jarige Jan B., hebben gezegd tegen undercoveragenten die politie en justitie in het onderzoek hebben ingezet.

2 uur geleden