Nog niemand aangehouden voor explosies in centrum Groningen
GRONINGEN (ANP) - Bij een bedrijfspand in de Herestraat in het centrum van Groningen zijn dinsdagavond twee explosies geweest. Daarbij is niemand gewond geraakt, maar het pand is zwaar beschadigd. Ook in de omgeving van het pand zijn door de ontploffingen meerdere ramen gesprongen, meldt de politie woensdag. Er is nog niemand aangehouden.
Volgens het Dagblad van het Noorden is het getroffen pand een beautysalon waar twee maanden geleden ook al een explosie was. Veel mensen in de omgeving zouden twee enorme knallen hebben gehoord. Het glas van het pand vloog volgens de nieuwssite meters in de lucht. Rond 23.40 uur kwam de melding binnen bij de politie.
De politie laat weten dat het bedrijfspand inderdaad in juli ook al beschadigd is geraakt door een explosie, maar laat in het midden of het om een beautysalon gaat. Mogelijk is er een verband met geweldsincidenten in Oude Pekela en Winschoten, zegt de politie. Volgens het Dagblad van het Noorden is daar sprake van een bendeoorlog.
De politie is in het onderzoek op zoek naar een kleine, donkerkleurige auto en vraagt getuigen die deze rond het tijdstip van de explosie gezien hebben om contact op te nemen.
Meer uit Binnenland
DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.
4 uur geledenNIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.
6 uur geledenNIJKERK (ANP) - De pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) heeft een video online gezet over de explosie in Nijkerk. Dat meldt de SITE Intelligence Group, een Amerikaanse groep die wereldwijd extremistische groeperingen monitort. Onduidelijk is of de beweging de ontploffing daarmee opeist.
16 uur geledenNIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."
1 dag geledenNIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.
1 dag geleden