Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog negen relschoppers rond kampioensfeest PSV aangehouden

Nog negen relschoppers rond kampioensfeest PSV aangehouden

EINDHOVEN (ANP) - De politie heeft dinsdag nog negen relschoppers aangehouden die werden gezocht na het kampioensfeest van PSV in mei rond het voetbalstadion. Zij meldden zich nadat de politie eerst onherkenbare en later herkenbare beelden van hen had verspreid. Het zijn mannen tussen de 16 en 60 jaar uit Eindhoven, Rosmalen, Helmond, Veldhoven, Roosendaal en Roggel.

Na aanhouding en verhoor konden allen weer weg, het Openbaar Ministerie beslist over de verdere vervolging, aldus de politie. Die verwacht dat een tiende verdachte zich later nog meldt op het bureau omdat hij dinsdag "door omstandigheden" niet kon komen. Begin en eind augustus hield de politie in totaal zeventien anderen aan.

Naast de strafrechtelijke vervolging krijgen de verdachten volgens de politie ook een brief van de burgemeester. Die wil de verdachten een gebiedsverbod rond het PSV-stadion opleggen met een dwangsom als zij die negeren.

Bij de rellen in mei raakten veertien agenten gewond.

Meer uit Binnenland

Borsato verlaat bij uitzondering de rechtbank via achteruitgang

UTRECHT (ANP) - Marco Borsato heeft de rechtbank dinsdag na de zitting via de achteruitgang verlaten. De rechtbank gaf gehoor aan een verzoek van het advocatenteam van de zanger om de rechtbank niet via de hoofdingang te verlaten, waar tientallen journalisten op hem stonden te wachten.

45 minuten geleden
Oproep op Bonaire tot boycot verkiezingen

KRALENDIJK (ANP) - Bonaire Human Rights Organization heeft dinsdag, een dag voor de Tweede Kamerverkiezingen, een oproep aan de bevolking van Bonaire gedaan tot een boycot van die verkiezingen. Volgens James Finies van de burgerbeweging is dit een "protest tegen een opgelegd politiek systeem dat onze cultuur, identiteit en rechten niet respecteert".

1 uur geleden
Defensie kampt al een paar dagen met storing computers

DEN HAAG (ANP) - Defensie kampt met een storing waardoor ongeveer de helft van de desktopcomputers op kantoren niet werkt. Het gaat om een technisch probleem bij een datacenter van Defensie, laat een woordvoerder van het ministerie weten. De storing begon zaterdagavond laat.

1 uur geleden
OM eist 5 maanden cel tegen Borsato voor ontucht met 15-jarige

UTRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van vijf maanden geëist tegen Marco Borsato (58) voor ontucht met een 15-jarig meisje. Dat zou van september 2014 tot en met januari 2015 in Nederland zijn gebeurd.

2 uur geleden
OM in zaak-Borsato: verdachte is een man die grens niet meer zag

UTRECHT (ANP) - "Deze verdachte is een man die de grens niet meer zag. Een man wiens beeld vertroebelde toen het slachtoffer zich ontwikkelde tot een jonge vrouw. De vrouw was echter nog een kind." Dit zei de officier van justitie dinsdagmiddag over Marco Borsato bij aanvang van het requisitoir, waarin het Openbaar Ministerie het bewijsmateriaal presenteert en de strafeis zal formuleren in de zaak tegen de zanger.

2 uur geleden
A12 weer open na 45e wegblokkade Extinction Rebellion

DEN HAAG (ANP) - Het verkeer kan via de Utrechtsebaan (A12) Den Haag weer uit. Rijkswaterstaat meldt dat de weg na de demonstratie van Extinction Rebellion (XR) is schoongemaakt en weer open is. Op de weg lag een olieachtige substantie en restanten van de doorgezaagde tonnen waar demonstranten zich aan vast hadden gemaakt. Door een blokkade van XR-demonstranten was de A12 ruim twee uur in één richting dicht.

3 uur geleden
Vermeend slachtoffer hoopt op erkenning Borsato

UTRECHT (ANP) - Het vermeende slachtoffer van Marco Borsato hoopt dat de zanger erkent dat hij fout is geweest. Dit staat in de slachtofferverklaring van de nu 26-jarige vrouw, die Marco Borsato beschuldigt van ontucht toen ze 15 jaar oud was. De verklaring werd in de rechtbank voorgelezen door advocaat Peter Plasman, die de vrouw bijstaat.

3 uur geleden