Nog meer gebieden in Groot-Brittannië op slot door coronavariant
LONDON (ANP/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw in meer gebieden van Engeland de strengste maatregelen tegen de verspreiding van het coronavirus ingevoerd. Deze maatregel is nodig omdat de zeer besmettelijke variant van het virus op meer plekken in het land opduikt.
Eerder golden de strengste maatregelen al voor hoofdstad Londen en het gebied eromheen en sinds tweede kerstdag voor grote delen in het zuiden van het land.
Minister van Gezondheid Matt Hancock maakte bekend dat in de Midlands, het noordoosten van Engeland en delen van het noordwesten en het zuidwesten de zwaarste categorie van maatregelen van kracht worden vanaf 00.01 uur donderdag. Hierbij moeten de winkels dicht en zijn ziekenhuizen gesloten voor andere zorg. Gezinnen mogen geen contact hebben met andere gezinnen. Volgens Hancock valt nu driekwart van de Engelse bevolking onder de strengste maatregelen.
"De Nationale Gezondheidsdienst (NHS) staat onder ernstige druk. Er liggen op dit moment meer dan 21.000 mensen in het ziekenhuis vanwege het coronavirus", zei de minister. "Helaas verspreidt de nieuwe variant van het virus zich snel over het grootste deel van Engeland. Het is daarom helaas noodzakelijk om de strengste regels voor een groter gebied in te voeren."
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
4 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
5 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
7 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
11 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
17 uur geleden