Nog meer druk op Just Eat Takeaway om Grubhub af te splitsen
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway heeft nog een activistische belegger achter zich aan. Na de recente kritiek van Cat Rock Capital Management vindt nu ook Oceanwood Capital Management dat het moederbedrijf van onder meer Thuisbezorgd.nl zijn Amerikaanse dochteronderdeel Grubhub snel moet afsplitsen of verkopen.
Cat Rock meldde onlangs dat het bedrijf momenteel zwaar ondergewaardeerd zou worden op de Amsterdamse beurs. De investeerder, die goed is voor meer dan 5 procent van de aandelen, benadrukte dat er onmiddellijk actie moet worden ondernomen om die onderwaardering tegen te gaan. Dat zou het beste kunnen door afscheid te nemen van Grubhub.
De oproep was opmerkelijk, omdat de overname van Grubhub ter waarde van circa 7,3 miljard dollar in aandelen eerder dit jaar pas werd afgerond. Maar Cat Rock blijkt niet de enige investeerder die er zo over denkt. Oceanwood, met 0,4 procent van de stukken een veel kleinere aandeelhouder, heeft per brief laten weten dat het een spin-off of verkoop van Grubhub zou steunen.
Just Eat Takeaway weigert commentaar te geven op de stap van Oceanwood. Na de oproep van Cat Rock zei het bedrijf dat Grubhub momenteel weliswaar met enkele uitdagingen te maken heeft, maar dat het onderdeel groeit en een goede onderliggende winstgevendheid heeft. Just Eat Takeaway stelde ook heldere plannen te hebben om de gang van zaken bij Grubhub te verbeteren en dat de divisie een belangrijke speler blijft op de Amerikaanse markt.
Meer uit Financieel
TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israƫl op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.
21 minuten geledenWIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.
28 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.
49 minuten geledenBARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.
1 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.
14 uur geleden