Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer druk op Just Eat Takeaway om Grubhub af te splitsen

Nog meer druk op Just Eat Takeaway om Grubhub af te splitsen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Maaltijdbezorger Just Eat Takeaway heeft nog een activistische belegger achter zich aan. Na de recente kritiek van Cat Rock Capital Management vindt nu ook Oceanwood Capital Management dat het moederbedrijf van onder meer Thuisbezorgd.nl zijn Amerikaanse dochteronderdeel Grubhub snel moet afsplitsen of verkopen.

Cat Rock meldde onlangs dat het bedrijf momenteel zwaar ondergewaardeerd zou worden op de Amsterdamse beurs. De investeerder, die goed is voor meer dan 5 procent van de aandelen, benadrukte dat er onmiddellijk actie moet worden ondernomen om die onderwaardering tegen te gaan. Dat zou het beste kunnen door afscheid te nemen van Grubhub.

De oproep was opmerkelijk, omdat de overname van Grubhub ter waarde van circa 7,3 miljard dollar in aandelen eerder dit jaar pas werd afgerond. Maar Cat Rock blijkt niet de enige investeerder die er zo over denkt. Oceanwood, met 0,4 procent van de stukken een veel kleinere aandeelhouder, heeft per brief laten weten dat het een spin-off of verkoop van Grubhub zou steunen.

Just Eat Takeaway weigert commentaar te geven op de stap van Oceanwood. Na de oproep van Cat Rock zei het bedrijf dat Grubhub momenteel weliswaar met enkele uitdagingen te maken heeft, maar dat het onderdeel groeit en een goede onderliggende winstgevendheid heeft. Just Eat Takeaway stelde ook heldere plannen te hebben om de gang van zaken bij Grubhub te verbeteren en dat de divisie een belangrijke speler blijft op de Amerikaanse markt.

Meer uit Financieel

Shell-topman ziet energietekorten tot in 2027 bij lange blokkade

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De tekorten aan olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng) veroorzaakt door de blokkade van de Straat van Hormuz zullen waarschijnlijk nog maanden aanhouden en mogelijk zelfs tot volgend jaar duren. Dat zei topman Wael Sawan van olie- en gasconcern Shell in een interview met Bloomberg TV.

8 minuten geleden
Aantal stakingen daalt verder, maar ze duren langer

DEN HAAG (ANP) - Het aantal stakingen op het werk is in 2025 verder afgenomen. Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) telde 23 stakingen, 13 minder dan in 2024. Na de piek van 52 stakingen in 2023, onder meer door de hoge inflatie, komt het aantal nu weer uit op het gemiddelde niveau van deze eeuw.

1 uur geleden
Aantal mensen met minimumloonbaan licht gedaald in 2025

DEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen van 15 jaar en ouder met een baan tegen minimumloon is in 2025 licht afgenomen ten opzichte van een jaar eerder. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) ging het om 610.000 mensen, ongeveer 6000 minder dan in 2024. Dit komt neer op 6,7 procent van alle werknemers.

1 uur geleden
Rotterdamse ondernemer Van der Vorm (67) overleden

ROTTERDAM (ANP) - Voormalig topman van investeringsmaatschappij HAL Martijn van der Vorm is op 67-jarige leeftijd overleden. Dat heeft het bedrijf dinsdag bekendgemaakt. Van der Vorm was 21 jaar voorzitter van de raad van bestuur en tot mei 2025 voorzitter van de raad van commissarissen.

8 uur geleden
Meer omzet en winst voor Eindhovense chipfabrikant NXP

EINDHOVEN (ANP) - De Eindhovense chipfabrikant NXP Semiconductors, met een beursnotering in New York, heeft in het eerste kwartaal van dit jaar de opbrengsten zien stijgen. Ook de winst nam toe, werd dinsdag bekend.

8 uur geleden
Zorgen over OpenAI en duurdere olie duwen Wall Street in het rood

NEW YORK (ANP) - Beleggers in New York verzilverden dinsdag een deel van hun winsten, na de recordstanden op de koersenborden vorige week. Het sentiment werd gedrukt door stijgende olieprijzen en een zorgwekkend bericht over AI-bedrijf OpenAI.

9 uur geleden
Verliezen Chinese Longi Green groeien door overschot zonnepanelen

XIAN (ANP/BLOOMBERG) - De verliezen bij het Chinese Longi Green Energy Technology, de grootste producent van zonnepanelen ter wereld, zijn afgelopen kwartaal flink opgelopen. Dat komt vooral doordat fabrikanten meer produceren dan er vraag is.

11 uur geleden