Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Democratische gouverneur van Kentucky, Andy Beshear, en Adam Schiff, prominent lid van het Huis van Afgevaardigden, hebben maandag bekendgemaakt Kamala Harris te steunen als presidentskandidaat. Beshear is een van de namen die wordt genoemd als mogelijke kandidaat-vicepresident onder Harris.

Sinds de bekendmaking van president Joe Biden dat hij zich terugtrekt als presidentskandidaat, vergaart Harris in snel tempo steun van partijgenoten om het in Bidens plaats tegen Donald Trump op te nemen bij de verkiezingen op 5 november.

Zondag kreeg Harris al de steun van een aantal kandidaten over wie eerder zelf werd gespeculeerd dat ze Biden zouden kunnen vervangen, of dat ze vicepresident zouden kunnen worden onder Harris. Onder hen zijn de gouverneur van Californië Gavin Newsom, de gouverneur van Pennsylvania Josh Shapiro en minister voor Transport Pete Buttigieg.

Clinton

Ook andere kopstukken spraken hun steun uit, zoals oud-president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton, net als senator en oud-presidentskandidaat Elizabeth Warren. Het progressieve congreslid Alexandria Ocasio-Cortez schaarde zich eveneens achter Harris, nadat ze eerder Biden steunde en zich kritisch had uitgelaten over de vicepresident.

Opmerkelijke namen die nog geen expliciete steun hebben uitgesproken aan Harris zijn oud-president Barack Obama, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi en de leider van de Democraten in de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer. Ook Gretchen Whitmer, de gouverneur van Michigan, die regelmatig werd genoemd als potentiële vervanger voor Biden, sprak haar steun aan Harris ook nog niet uit.

Meer uit Buitenland

NYT: VS gebruikte ongeteste raketten bij aanval op Iraanse school

NEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.

43 minuten geleden
HRW: Iran gebruikt onwettige clusterbommen bij aanvallen Israël

BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.

1 uur geleden
Australië halveert accijns op brandstof om kosten te verlagen

CANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.

2 uur geleden
China hervat na zes jaar vluchten naar Noord-Korea

BEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.

2 uur geleden
Trump: Iran gaat 20 olietankers door Straat van Hormuz laten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.

2 uur geleden
Australische voortvluchtige schutter na klopjacht gedood

MELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.

5 uur geleden
UNIFIL-vredeshandhaver gedood bij aanval in Zuid-Libanon

ADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.

6 uur geleden