Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Democratische gouverneur van Kentucky, Andy Beshear, en Adam Schiff, prominent lid van het Huis van Afgevaardigden, hebben maandag bekendgemaakt Kamala Harris te steunen als presidentskandidaat. Beshear is een van de namen die wordt genoemd als mogelijke kandidaat-vicepresident onder Harris.

Sinds de bekendmaking van president Joe Biden dat hij zich terugtrekt als presidentskandidaat, vergaart Harris in snel tempo steun van partijgenoten om het in Bidens plaats tegen Donald Trump op te nemen bij de verkiezingen op 5 november.

Zondag kreeg Harris al de steun van een aantal kandidaten over wie eerder zelf werd gespeculeerd dat ze Biden zouden kunnen vervangen, of dat ze vicepresident zouden kunnen worden onder Harris. Onder hen zijn de gouverneur van Californië Gavin Newsom, de gouverneur van Pennsylvania Josh Shapiro en minister voor Transport Pete Buttigieg.

Clinton

Ook andere kopstukken spraken hun steun uit, zoals oud-president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton, net als senator en oud-presidentskandidaat Elizabeth Warren. Het progressieve congreslid Alexandria Ocasio-Cortez schaarde zich eveneens achter Harris, nadat ze eerder Biden steunde en zich kritisch had uitgelaten over de vicepresident.

Opmerkelijke namen die nog geen expliciete steun hebben uitgesproken aan Harris zijn oud-president Barack Obama, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi en de leider van de Democraten in de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer. Ook Gretchen Whitmer, de gouverneur van Michigan, die regelmatig werd genoemd als potentiële vervanger voor Biden, sprak haar steun aan Harris ook nog niet uit.

Meer uit Buitenland

Door Iran gesteunde groep in Irak meldt doden door aanval VS

BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.

36 minuten geleden
Iran: onderhandelingen met de VS niet langer op de agenda

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.

58 minuten geleden
Israël voert nieuwe aanvallen uit op zuiden en oosten van Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.

1 uur geleden
VS en Iran wisselen dreigementen over olie uit

TEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.

2 uur geleden
Luide explosie in Teheran, Israël kondigt golf luchtaanvallen aan

TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.

5 uur geleden
Trump schort oliesancties op om toevoer veilig te stellen

DORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.

7 uur geleden
Erdogan belt met Iraanse president na onderschepte raket

ANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.

9 uur geleden