Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Democratische gouverneur van Kentucky, Andy Beshear, en Adam Schiff, prominent lid van het Huis van Afgevaardigden, hebben maandag bekendgemaakt Kamala Harris te steunen als presidentskandidaat. Beshear is een van de namen die wordt genoemd als mogelijke kandidaat-vicepresident onder Harris.

Sinds de bekendmaking van president Joe Biden dat hij zich terugtrekt als presidentskandidaat, vergaart Harris in snel tempo steun van partijgenoten om het in Bidens plaats tegen Donald Trump op te nemen bij de verkiezingen op 5 november.

Zondag kreeg Harris al de steun van een aantal kandidaten over wie eerder zelf werd gespeculeerd dat ze Biden zouden kunnen vervangen, of dat ze vicepresident zouden kunnen worden onder Harris. Onder hen zijn de gouverneur van Californië Gavin Newsom, de gouverneur van Pennsylvania Josh Shapiro en minister voor Transport Pete Buttigieg.

Clinton

Ook andere kopstukken spraken hun steun uit, zoals oud-president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton, net als senator en oud-presidentskandidaat Elizabeth Warren. Het progressieve congreslid Alexandria Ocasio-Cortez schaarde zich eveneens achter Harris, nadat ze eerder Biden steunde en zich kritisch had uitgelaten over de vicepresident.

Opmerkelijke namen die nog geen expliciete steun hebben uitgesproken aan Harris zijn oud-president Barack Obama, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi en de leider van de Democraten in de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer. Ook Gretchen Whitmer, de gouverneur van Michigan, die regelmatig werd genoemd als potentiële vervanger voor Biden, sprak haar steun aan Harris ook nog niet uit.

Meer uit Buitenland

Trump: VS helpen vanaf maandag schepen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten beginnen maandagochtend met een operatie om schepen te begeleiden die vastzitten in de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social.

1 uur geleden
Merz rekent voorlopig niet op levering Amerikaanse Tomahawks

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz acht het momenteel onwaarschijnlijk dat de Verenigde Staten Duitsland zullen voorzien van de Tomahawk-kruisraketten die de toenmalige president Joe Biden in 2024 toezegde.

2 uur geleden
Linkse Mélenchon opnieuw kandidaat voor Frans presidentschap

PARIJS (ANP) - Jean-Luc Mélenchon, het kopstuk van de uiterst linkse partij La France Insoumise (LFI), zal zich kandidaat stellen voor de presidentsverkiezingen van volgend jaar. "Ja, ik ben kandidaat," vertelde Mélenchon aan televisiezender TF1.

3 uur geleden
Merz wijst op rol VS in NAVO, bagatelliseert spanningen met Trump

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz stelt dat de Verenigde Staten, ondanks meningsverschillen, een centrale rol spelen binnen de NAVO en bagatelliseert de spanningen met president Donald Trump. Merz reageerde op de door Washington aangekondigde terugtrekking van Amerikaanse troepen uit Duitsland.

4 uur geleden
Iran zegt reactie VS op vredesvoorstel te bekijken

TEHERAN (ANP/RTR) - Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat de Verenigde Staten hebben gereageerd op een nieuw vredesvoorstel via bemiddelaar Pakistan. Iran is die reactie aan het bekijken, melden Iraanse media.

4 uur geleden
Drie Nederlanders omgekomen door verkeersongeval in Frankrijk

JEANTES (ANP) - In de Noord-Franse plaats Jeantes zijn drie Nederlanders omgekomen door een zwaar verkeersongeval. Ook raakten drie mensen gewond, van wie één ernstig, meldden lokale Franse media, waaronder de krant Le Courrier. Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat er drie Nederlanders zijn overleden: een 71-jarige vrouw en twee mannen van 58 en 74 jaar oud.

4 uur geleden
Oekraïne biedt Finland een 'drone-overeenkomst' aan

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt de samenwerking met Finland te versterken door een overeenkomst te sluiten over drones. Dat betekent onder meer dat Kyiv zijn technologie en gevechtsexpertise, ontwikkeld tijdens de vier jaar durende oorlog met Rusland, gaat delen met de Finnen.

5 uur geleden