Nog meer Democraten willen Harris als presidentskandidaat
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Democratische gouverneur van Kentucky, Andy Beshear, en Adam Schiff, prominent lid van het Huis van Afgevaardigden, hebben maandag bekendgemaakt Kamala Harris te steunen als presidentskandidaat. Beshear is een van de namen die wordt genoemd als mogelijke kandidaat-vicepresident onder Harris.
Sinds de bekendmaking van president Joe Biden dat hij zich terugtrekt als presidentskandidaat, vergaart Harris in snel tempo steun van partijgenoten om het in Bidens plaats tegen Donald Trump op te nemen bij de verkiezingen op 5 november.
Zondag kreeg Harris al de steun van een aantal kandidaten over wie eerder zelf werd gespeculeerd dat ze Biden zouden kunnen vervangen, of dat ze vicepresident zouden kunnen worden onder Harris. Onder hen zijn de gouverneur van Californië Gavin Newsom, de gouverneur van Pennsylvania Josh Shapiro en minister voor Transport Pete Buttigieg.
Clinton
Ook andere kopstukken spraken hun steun uit, zoals oud-president Bill Clinton en oud-minister van Buitenlandse Zaken Hillary Clinton, net als senator en oud-presidentskandidaat Elizabeth Warren. Het progressieve congreslid Alexandria Ocasio-Cortez schaarde zich eveneens achter Harris, nadat ze eerder Biden steunde en zich kritisch had uitgelaten over de vicepresident.
Opmerkelijke namen die nog geen expliciete steun hebben uitgesproken aan Harris zijn oud-president Barack Obama, de voormalige voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden Nancy Pelosi en de leider van de Democraten in de Amerikaanse Senaat Chuck Schumer. Ook Gretchen Whitmer, de gouverneur van Michigan, die regelmatig werd genoemd als potentiële vervanger voor Biden, sprak haar steun aan Harris ook nog niet uit.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.
1 uur geledenGUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.
3 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.
5 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Zeker tien mensen zijn omgekomen na de ontsporing van twee hogesnelheidstreinen in het zuiden van Spanje, melden de politie en hulpdiensten. Eerder meldden Spaanse media zeven doden. Ook zouden zo'n 25 mensen zwaargewond zijn geraakt bij het incident.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De extra EU-top over de situatie in Groenland is donderdag, bevestigen bronnen. De EU-regeringsleiders worden door voorzitter van de EU-leiders António Costa naar Brussel geroepen om een gezamenlijke strategie te bepalen. De Amerikaanse president Donald Trump is met extra importtarieven aan de landen die de afgelopen dagen militairen naar Groenland hebben gestuurd een stap te ver gegaan.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-regeringsleiders komen op korte termijn voor een extra top bijeen "gezien de ernst van de recente ontwikkelingen", heeft voorzitter van de EU-leiders António Costa zondagavond bekendgemaakt. Dat deed hij na afloop van het ingelaste overleg met de EU-ambassadeurs over Groenland.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europese regeringen overwegen de Verenigde Staten te treffen met tarieven ter waarde van 93 miljard euro. De mogelijke strafmaatregel is een reactie op de dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump aan het adres van NAVO-bondgenoten die zich verzetten tegen zijn poging Groenland over te nemen. Dat meldt de Britse zakenkrant The Financial Times (FT).
10 uur geleden