Nog meer bloemen voor Peter R. de Vries op plek schietincident
AMSTERDAM (ANP) - Op de plek waar vorige week Peter R. de Vries werd neergeschoten, is het donderdagmiddag een komen en gaan van mensen. Ze leggen nog meer bloemen neer, nadat bekend is geworden dat de misdaadverslaggever is overleden.
Ook zijn er veel vertegenwoordigers van de media naar de Lange Leidsedwarsstraat gekomen. Op de plek waar De Vries vorige week dinsdag onder vuur werd genomen, ligt achter hekken een enorme bloemenzee.
Sommige mensen zijn zichtbaar geëmotioneerd, zoals een agent die samen met twee collega's een bos bloemen neerlegt. Ook Martin uit Amsterdam heeft een boeket meegenomen. Hij is aangeslagen door het laatste nieuws. "Het doet me iets, ik heb dit nog nooit zo gevoeld. Ik vind het onbegrijpelijk, kan het niet bevatten", reageert hij.
Onwerkelijk
De vriendinnen Chanel Chakawri en Indira van den Busken uit Alkmaar hebben ook bloemen neergelegd. Ze zijn een nachtje in Amsterdam en hoorden het bericht over het overlijden op hun hotelkamer. "Ik ben jarig vandaag en was in een leuke mood", zegt Chakawri. "Toen ik het nieuws hoorde, dacht ik: nee, hou op. Zo onwerkelijk, ik moest bijna huilen." Haar vriendin vult aan: "We zijn hier uit respect. Dit is het laatste wat je voor iemand kunt doen. Hij heeft zoveel gedaan voor het land."
De misdaadverslaggever had vorige week dinsdagavond net de studio van RTL Boulevard verlaten - waar hij te gast was - toen hij op straat werd neergeschoten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het vliegverkeer van en naar Eindhoven is zaterdagavond stilgelegd, nadat bij het vliegveld meerdere drones waren gesignaleerd. Het vliegveld van Eindhoven is niet alleen een luchthaven, maar op het terrein zit ook een luchtmachtbasis. Daarom is zowel het civiele als het militaire vliegverkeer opgeschort, laat demissionair minister Ruben Brekelmans (Defensie) weten.
22 minuten geledenJOHANNESBURG (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof heeft zorgen over de beperkingen van het Oekraïense leger die in het zogenoemde 28-puntenplan staan, want "als het gaat over de veiligheid van Oekraïne, gaat het immers ook om de veiligheid van Europa." Dat zegt hij tegen het ANP nadat hij heeft gebeld met Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Schoof wil "elk initiatief dat vrede dichterbij kan brengen serieus nemen."
6 uur geledenDEURNE (ANP) - Frank van Pamelen heeft zaterdag bij de prominenten Het Groot Dictee der Nederlandse Taal gewonnen. De schrijver, dichter, cabaretier en columnist deed het met slechts vijf fouten beter dan de andere bekende deelnemers, onder wie cabaretier Katinka Polderman en zangeres Leoni Jansen.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen jongeren demonstreren zaterdagmiddag op de Koekamp in Den Haag omdat zij als volwaardige slachtoffers van het toeslagenschandaal erkend willen worden, met dezelfde rechten als hun ouders. Dat meldt een woordvoerder van het Onafhankelijk Jongerenpanel Toeslagen (OJPT). Zij legt uit dat de jongeren eerder te horen kregen dat er geen politiek draagvlak is voor hun eisen en "daarom creëren we dat draagvlak zelf".
6 uur geledenDE BILT (ANP) - In de noordelijke provincies Friesland, Groningen en Drenthe geldt vanaf zondagmiddag 16.00 uur code geel omdat het glad kan worden door sneeuw, meldt het KNMI zaterdag. De weerswaarschuwing is tot 21.00 uur van kracht.
7 uur geledenVOLKEL (ANP) - Defensie heeft vrijdagavond opgetreden tegen drones die werden gespot boven vliegbasis Volkel. Vanaf de grond werden wapens ingezet om de drones neer te halen, maar die zijn vertrokken en niet teruggevonden, meldt het ministerie zaterdag.
7 uur geledenWINTERSWIJK (ANP) - De ijsbaan in Winterswijk is zaterdag kort na 11.00 uur dichtgegaan. De baan ging om 08.15 uur open nadat er een ijsvloertje van 5 millimeter was geconstateerd. Het is voor zover bekend de eerste keer deze herfst dat er in Nederland op natuurijs kon worden geschaatst.
7 uur geleden