Nog meer bloemen voor Peter R. de Vries op plek schietincident
AMSTERDAM (ANP) - Op de plek waar vorige week Peter R. de Vries werd neergeschoten, is het donderdagmiddag een komen en gaan van mensen. Ze leggen nog meer bloemen neer, nadat bekend is geworden dat de misdaadverslaggever is overleden.
Ook zijn er veel vertegenwoordigers van de media naar de Lange Leidsedwarsstraat gekomen. Op de plek waar De Vries vorige week dinsdag onder vuur werd genomen, ligt achter hekken een enorme bloemenzee.
Sommige mensen zijn zichtbaar geëmotioneerd, zoals een agent die samen met twee collega's een bos bloemen neerlegt. Ook Martin uit Amsterdam heeft een boeket meegenomen. Hij is aangeslagen door het laatste nieuws. "Het doet me iets, ik heb dit nog nooit zo gevoeld. Ik vind het onbegrijpelijk, kan het niet bevatten", reageert hij.
Onwerkelijk
De vriendinnen Chanel Chakawri en Indira van den Busken uit Alkmaar hebben ook bloemen neergelegd. Ze zijn een nachtje in Amsterdam en hoorden het bericht over het overlijden op hun hotelkamer. "Ik ben jarig vandaag en was in een leuke mood", zegt Chakawri. "Toen ik het nieuws hoorde, dacht ik: nee, hou op. Zo onwerkelijk, ik moest bijna huilen." Haar vriendin vult aan: "We zijn hier uit respect. Dit is het laatste wat je voor iemand kunt doen. Hij heeft zoveel gedaan voor het land."
De misdaadverslaggever had vorige week dinsdagavond net de studio van RTL Boulevard verlaten - waar hij te gast was - toen hij op straat werd neergeschoten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse hoofdofficier van justitie René de Beukelaer zegt dat de kans bestaat dat het OM de naam van de verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa nooit zal weten. "Ik reken daar bijna op", zei hij.
2 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van regisseur Sunny Bergman heeft dinsdag aangifte gedaan van een geweldsincident dat begin november plaatsvond tijdens een festival in Venlo. Dat heeft Bergman aan het ANP bevestigd. Haar zoon wilde al eerder aangifte doen, maar de politie kon deze pas op 25 november opnemen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De NVJ is bang dat de bezuinigingen bij AVROTROS en BNNVARA de diversiteit en pluriformiteit van de publieke omroep gaan raken. Dat schijft de journalistenvakbond in een verklaring op de website Villamedia. Beide omroepen maakten dinsdag bekend per 2027 een flink aantal grote programma's te moeten schrappen.
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Presentatoren van de publieke omroep reageren teleurgesteld op de aankondiging dinsdag dat onder meer BNNVARA en AVROTROS stoppen met een paar populaire programma's.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Maritiem Museum Rotterdam toont vanaf donderdag een historisch topstuk dat aan de basis stond van de dam in de Rotte en de stad Rotterdam. Het gaat om een zogenoemde punter, een middeleeuws scheepje, dat omstreeks 1270 werd gebruikt om de dam te bouwen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Meerdere leden van het Amerikaanse Congres willen dat de regering de verdwenen panelen over zwarte militairen op de begraafplaats in het Limburgse Margraten terugplaatst. Ook vragen ze om opheldering over de kwestie, aldus de politici in een brief waar De Limburger eerder over berichtte.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander heeft Suriname gefeliciteerd met vijftig jaar onafhankelijkheid van Nederland. Hij deed dat bij de officiële opening van het Suriname Museum in Amsterdam, waar hij een plaquette onthulde. Willem-Alexander feliciteerde ook het nieuwe museum. Hij prees het doorzettingsvermogen van de initiatiefnemers en het resultaat ervan "na vier jaar keihard werken".
6 uur geleden