
Nog meer bloemen voor Peter R. de Vries op plek schietincident
AMSTERDAM (ANP) - Op de plek waar vorige week Peter R. de Vries werd neergeschoten, is het donderdagmiddag een komen en gaan van mensen. Ze leggen nog meer bloemen neer, nadat bekend is geworden dat de misdaadverslaggever is overleden.
Ook zijn er veel vertegenwoordigers van de media naar de Lange Leidsedwarsstraat gekomen. Op de plek waar De Vries vorige week dinsdag onder vuur werd genomen, ligt achter hekken een enorme bloemenzee.
Sommige mensen zijn zichtbaar geƫmotioneerd, zoals een agent die samen met twee collega's een bos bloemen neerlegt. Ook Martin uit Amsterdam heeft een boeket meegenomen. Hij is aangeslagen door het laatste nieuws. "Het doet me iets, ik heb dit nog nooit zo gevoeld. Ik vind het onbegrijpelijk, kan het niet bevatten", reageert hij.
Onwerkelijk
De vriendinnen Chanel Chakawri en Indira van den Busken uit Alkmaar hebben ook bloemen neergelegd. Ze zijn een nachtje in Amsterdam en hoorden het bericht over het overlijden op hun hotelkamer. "Ik ben jarig vandaag en was in een leuke mood", zegt Chakawri. "Toen ik het nieuws hoorde, dacht ik: nee, hou op. Zo onwerkelijk, ik moest bijna huilen." Haar vriendin vult aan: "We zijn hier uit respect. Dit is het laatste wat je voor iemand kunt doen. Hij heeft zoveel gedaan voor het land."
De misdaadverslaggever had vorige week dinsdagavond net de studio van RTL Boulevard verlaten - waar hij te gast was - toen hij op straat werd neergeschoten.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Filmproducent Rob Houwer is overleden, bevestigde Ineke van Wezel, die jarenlang met Houwer samenwerkte, zondag aan het ANP na berichtgeving van Het Parool. De producent van films als Turks Fruit en Soldaat van Oranje overleed vrijdag op 87-jarige leeftijd in Amsterdam. Hij was al een tijdje ernstig ziek.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op de internationale 'peukenopruimdag' zijn zaterdag 964.000 peuken van straat gehaald. Dat is duidelijk meer dan de 600.000 peuken die vorig jaar werden geraapt. Dat komt onder meer doordat op veel meer plaatsen mensen de straat op gingen om aan de actie mee te doen, meldt de organisatie van de actie PeukMeuk.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De wedstrijd van het Nederlands elftal op het Europees kampioenschap tegen Wales is "in totaal door 2,9 miljoen" mensen bekeken. Dat meldt zondagochtend de NOS, die de wedstrijd uitzond. Via de site en app van de NOS keken bijna 180.000 mensen.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam is een jongeman gewond geraakt na een schietincident dat zich zondag kort na middernacht afspeelde op de Schinnenbaan in het stadsdeel Beverwaard. De politie heeft een verdachte aangehouden.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jongeren houden zondagmiddag een sit-in op Amsterdam Centraal voor het behoud van de jongerendagkaart. De organisatie Fridays For Future Nederland verwacht dat vanaf 13.00 uur tientallen jongeren aan het zittende protest deelnemen.
22 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Deelnemers aan de jaarlijkse Roparun hebben vorige maand ruim 4,7 miljoen euro opgehaald voor goede doelen. Het geld is bestemd voor doelen die "het leven van mensen met kanker draaglijker maken". De organisatie van het sponsorevenement maakte de eindstand zaterdagavond bekend tijdens een slotfeest in De Kuip in Rotterdam.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - De Universiteit van Amsterdam (UvA) vindt het onaanvaardbaar dat een aantal Joodse studenten en medewerkers zich onveilig voelt op de universiteit. Tegen Het Parool zeggen enkele Joodse studenten, docenten en medewerkers van de UvA en de Vrije Universiteit (VU) zaterdag dat ze zich buitengesloten voelen en hun identiteit moeten verbergen. Ook spreken ze van "verbale agressie van pro-Palestijnse demonstranten".
1 dag geleden