Nog maar twee nieuwe coronagevallen bij Olympische Spelen
BEIJING (ANP) - Bij de Olympische Spelen in Beijing zijn woensdag twee nieuwe gevallen gemeld van het coronavirus. Het gaat niet om sporters of begeleiders, meldt het organisatiecomité.
De twee positieve gevallen komen voort uit de testronde van dinsdag, toen opnieuw alle mensen in de zogenoemde olympische 'superbubbel' zich moeten laten testen. Het gaat om een groep van ongeveer 70.000 mensen.
Sinds het begin van het bijhouden van de coronacijfers rond de Spelen, op 23 januari, staat de teller nu op 435 positieve gevallen. Alle deelnemers aan de Spelen zijn volledig gescheiden van de Chinese bevolking en worden dagelijks getest.
Woordvoerder Mark Adams van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) prees de Chinezen woensdag voor hun gekozen strategie. "We moeten niet vergeten dat we deze Spelen te midden van een pandemie organiseren", zei hij. "Het is een enorm complexe opgave. We zijn er nog niet, maar we komen dichter bij het einde. Petje af voor de Chinese organisatoren."
Huang Chun, de vice-directeur van het Chinese organisatiecomité dat verantwoordelijk is voor de preventie van de coronapandemie, bedankte woensdag alle betrokkenen die zich aan de strikte maatregelen houden en meewerken. Dat er maar weinig gevallen zijn, is volgens hem te danken aan de "gezamenlijke inspanningen" van iedereen. "Succesvolle beschermende maatregelen betekenen succesvolle Spelen", aldus Huang Chun.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
2 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
3 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is uit protest niet van start gegaan bij het NK allround in Heerenveen. De winnares van het zilver op de 5000 meter van de Winterspelen meldde zich af voor de 3000 meter nadat ze de 500 meter nog wel had gereden.
4 uur geleden