Nog lange rijen op Schiphol door reizigers die er te vroeg zijn
SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is het eerste weekend van de zomervakantie "eigenlijk best goed" verlopen. Wel stonden er op sommige momenten rijen van maximaal twee uur bij de security, volgens een woordvoerder van de luchthaven doordat veel passagiers te vroeg naar Schiphol waren gekomen. De luchthaven gaat reizigers nog nadrukkelijker oproepen maximaal vier uur voor vertrek aanwezig te zijn.
Schiphol zegt te begrijpen dat mensen zich eerder melden vanwege zorgen over de drukte op Schiphol, die de afgelopen maanden is ontstaan door personeelstekorten. Maar volgens de zegsman leidt dit vooral in de vroege ochtend tot onnodige rijen, omdat zo ver voor vertrek incheckbalies nog niet open zijn en reizigers zich daar ophopen. Andere piekmomenten zijn rond het middaguur en in de loop van de middag. Buiten die tijden loopt het volgens de luchthaven "goed door".
Schiphol heeft door de drukte en tekorten aan personeel luchtvaartmaatschappijen de opdracht gegeven hun passagiersaantallen deze zomer terug te brengen. Dit wordt nu gezien als de reden dat het afgelopen weekend redelijk goed is verlopen.
Ook bij de bagageafhandeling op Schiphol is sprake van personeelstekorten, waardoor afgelopen weken veel koffers die niet konden worden verwerkt in de hal bij de bagagebanden bleven staan. Volgens de woordvoerder is een groot deel van deze spullen naar een andere plek op de luchthaven gebracht, maar is het probleem zelf nog niet opgelost. Er komen nog steeds achtergebleven koffers bij. "Maar het is vooral belangrijk dat de eerste grote opstapeling weg is", zegt hij. "Het ziet ernaar uit dat we de bagagehal redelijk schoon houden."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft Nederlandse reizigers naar Cuba gewaarschuwd dat "de problemen met de energievoorziening" in dat land toenemen. Volgens het ministerie heeft de Cubaanse overheid extra maatregelen ingesteld wegens de ernstige brandstoftekorten. "Het is moeilijk of onmogelijk om benzine te tanken. De stroom valt vaak en langdurig uit. Ook kan de watertoevoer stoppen. De situatie kan snel verder verslechteren", aldus het ministerie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israel (CIDI) wil dat het concert dat rapper Ye op 6 juni in het GelreDome in Arnhem geeft, wordt gecanceld. Die oproep doet het CIDI dinsdag op X. De organisatie roept "Tweede Kamer, media en burgemeester Ahmed Marcouch" op om "nee tegen haat" te zeggen en het concert van de artiest, die doorbrak onder de naam Kanye West, te schrappen.
9 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Op de derde zittingsdag in de zedenzaak tegen Mark S. (32) uit Borculo, verdacht van verkrachting en grootschalige sextortion, is naar voren gekomen dat S. kampt met een persoonlijkheidsstoornis met narcistische trekken. Gedragsdeskundigen adviseren een langdurige behandeling in de vorm van tbs met voorwaarden en mogelijk tbs met dwangverpleging.
11 uur geledenARNHEM (ANP) - Werkgevers, boerenorganisaties, de bouw en andere sectoren in en rond de Veluwe zijn kritisch over de plannen van het Gelderse provinciebestuur voor de zogeheten stikstofzones. Gelderland wil in stroken van 500 meter in en rond de Veluwe en drie andere kwetsbare natuurgebieden maatregelen nemen. Het doel is de stikstofuitstoot fors te verminderen en de staat van de natuur te verbeteren. Brancheorganisaties zeggen dat de plannen nu niet uitvoerbaar zijn. Ze bieden volgens hen geen garantie op het loskrijgen van de vergunningverlening en het legaliseren van PAS-melders.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sinds koningin Máxima zich heeft aangemeld als reservist bij de Koninklijke Landmacht, zijn meer mensen online op zoek gegaan naar informatie over werk bij Defensie. Dat laat een woordvoerder van het ministerie desgevraagd weten aan het ANP.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag tot veertien jaar cel geëist tegen vier mannen in het proces rond de moord op Vincent Jalink. De 38-jarige Jalink werd op 27 mei 2016 bij zijn huis in Diemen met twaalf kogels doodgeschoten in het bijzijn van zijn toen 9-jarige zoontje. De schutter kreeg in 2023 in hoger beroep 22 jaar celstraf.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft dinsdag vijftien mensen opgepakt omdat ze op TikTok anderen zouden hebben aangespoord tot terreuraanslagen. Ze worden ervan verdacht propaganda voor terreurgroep Islamitische Staat te hebben verspreid. Volgens het Openbaar Ministerie hebben ze ook het martelaarschap verheerlijkt.
14 uur geleden