Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog lange rijen op Schiphol door reizigers die er te vroeg zijn

Nog lange rijen op Schiphol door reizigers die er te vroeg zijn

SCHIPHOL (ANP) - Op Schiphol is het eerste weekend van de zomervakantie "eigenlijk best goed" verlopen. Wel stonden er op sommige momenten rijen van maximaal twee uur bij de security, volgens een woordvoerder van de luchthaven doordat veel passagiers te vroeg naar Schiphol waren gekomen. De luchthaven gaat reizigers nog nadrukkelijker oproepen maximaal vier uur voor vertrek aanwezig te zijn.

Schiphol zegt te begrijpen dat mensen zich eerder melden vanwege zorgen over de drukte op Schiphol, die de afgelopen maanden is ontstaan door personeelstekorten. Maar volgens de zegsman leidt dit vooral in de vroege ochtend tot onnodige rijen, omdat zo ver voor vertrek incheckbalies nog niet open zijn en reizigers zich daar ophopen. Andere piekmomenten zijn rond het middaguur en in de loop van de middag. Buiten die tijden loopt het volgens de luchthaven "goed door".

Schiphol heeft door de drukte en tekorten aan personeel luchtvaartmaatschappijen de opdracht gegeven hun passagiersaantallen deze zomer terug te brengen. Dit wordt nu gezien als de reden dat het afgelopen weekend redelijk goed is verlopen.

Ook bij de bagageafhandeling op Schiphol is sprake van personeelstekorten, waardoor afgelopen weken veel koffers die niet konden worden verwerkt in de hal bij de bagagebanden bleven staan. Volgens de woordvoerder is een groot deel van deze spullen naar een andere plek op de luchthaven gebracht, maar is het probleem zelf nog niet opgelost. Er komen nog steeds achtergebleven koffers bij. "Maar het is vooral belangrijk dat de eerste grote opstapeling weg is", zegt hij. "Het ziet ernaar uit dat we de bagagehal redelijk schoon houden."

Meer uit Binnenland

Griepepidemie is begonnen, iets later en lager dan vorig jaar

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal mensen met griep is momenteel zo hoog dat er officieel sprake is van een epidemie. Het aantal gevallen zat een week geleden voor het eerst boven de grens die daarvoor is gesteld. Dat is nu voor de tweede week op rij en daardoor is de epidemie begonnen.

43 minuten geleden
Familie Lisa neemt bekentenis 'voor kennisgeving aan'

AMSTERDAM (ANP) - De nabestaanden van de 17-jarige Lisa nemen de bekentenis van Chris Jude die wordt verdacht van haar gewelddadige dood, "voor kennisgeving aan", zei advocaat Wendy van Egmond woensdag na afloop van een tweede inleidende zitting in de Amsterdamse rechtbank. Van Egmond staat de familie van Lisa bij en het slachtoffer van de verkrachting.

52 minuten geleden
Auteur Hendrik Groen schrijft Boekenweekgeschenk Piaggio

AMSTERDAM (ANP) - Hendrik Groen is de auteur van het Boekenweekgeschenk van de aankomende editie van de Boekenweek. Dat maakte de CPNB woensdag bekend. De schrijver, die eigenlijk Peter de Smet heet, treedt daarmee eenmalig uit de anonimiteit voor de Boekenweek, twaalf jaar na de verschijning van zijn eerste boek. "Ik vond het grappig om na zo lang alsnog 'uit de kast' te komen, als niemand het meer verwacht", aldus De Smet tegen de aanwezige pers.

58 minuten geleden
Verdachte moord Lisa ging op pad om iemand te doden

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige man die wordt verdacht van de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude, Chris Jude, heeft verklaard dat hij "bewust messen is gaan kopen om iemand te vermoorden". Zo gaf het Openbaar Ministerie woensdag delen van de bekennende verklaringen van de verdachte weer op de tweede inleidende zitting bij de rechtbank in Amsterdam. Toen hij tijdens de bewuste nacht met zijn fiets op pad ging, heeft hij één mes in zijn tas gedaan. Toen Lisa, op weg van de Amsterdamse binnenstad naar haar huis in Abcoude, langsfietste, zeiden stemmen dat hij haar moest vermoorden, aldus zijn verklaring.

1 uur geleden
OM: verdachte moord Lisa (17) groeide niet op in weeshuizen

AMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de verdachte van de moord op Lisa (17) niet is opgegroeid in weeshuizen in Nigeria, zoals hij in eerste instantie heeft verklaard. "Ons is gebleken dat die verklaring niet klopt", zei de officier van justitie woensdag op een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook heeft justitie een andere naam en geboortedatum ontdekt bij de verdachte die de naam Chris Jude gebruikte.

1 uur geleden
Verdachte moord op Lisa heeft bekend

AMSTERDAM (ANP) - De 22-jarige Chris Jude, die verdacht wordt van de moord op Lisa (17) in augustus vorig jaar, heeft bekend. Dat maakte het Openbaar Ministerie woensdag bekend tijdens een tweede inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam. Ook de andere feiten waarvan hij wordt verdacht heeft Jude bekend.

2 uur geleden
Vogelkenner Nico de Haan (78) overleden

ZEIST (ANP) - Nico de Haan, liefhebber en kenner van vogels en oud-waarnemend directeur van Vogelbescherming Nederland, is overleden. De Haan was 78 jaar. Dat heeft Vogelbescherming Nederland laten weten. De Haan overleed zaterdag. "Meer dan een halve eeuw was hij gezichtsbepalend voor de organisatie en een boegbeeld voor vogels in Nederland", zo omschrijft de organisatie hem.

3 uur geleden