Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen zicht op uitlevering zoon Ridouan Taghi door Dubai

Nog geen zicht op uitlevering zoon Ridouan Taghi door Dubai

DEN HAAG (ANP) - Er is nog geen zicht op uitlevering van de zoon van Marengo-hoofdverdachte Ridouan Taghi. De 23-jarige Faissal T. werd een half jaar geleden opgepakt in de Verenigde Arabische Emiraten. Het Openbaar Ministerie heeft om zijn uitlevering gevraagd, maar sindsdien is het stil.

Een woordvoerder van het OM laat desgevraagd weten dat de autoriteiten in Dubai momenteel aan zet zijn. Ze kan niets aangeven over een termijn, maar benadrukt dat het OM nog altijd "het volste vertrouwen" heeft in het verdere verloop van de uitleveringsprocedure.

T. wordt verdacht van deelname aan een criminele organisatie die zich bezighoudt met internationale drugshandel, witwassen en het voorbereiden van geweldsmisdrijven. Afgelopen augustus werd hij op verzoek van Nederland opgepakt in Dubai, net als zijn vader eind 2019. Taghi (46) werd snel na zijn arrestatie op het vliegtuig naar Nederland gezet.

Taghi is hoofdverdachte in het omvangrijke liquidatieproces Marengo dat draait om meerdere moorden en pogingen daartoe. Er is een levenslange gevangenisstraf tegen hem geëist. De uitspraak in de omvangrijke zaak staat gepland voor eind deze maand.

Meer uit Binnenland

Gewapende overval op geldtransportauto in Rotterdam-Kralingen

ROTTERDAM (ANP) - Een geldtransportauto is woensdagmiddag in Rotterdam-Kralingen overvallen. De dader gebruikte daarbij een vuurwapen of in ieder geval een voorwerp dat erop leek, laat een woordvoerder van de politie weten. Bij de overval is er daadwerkelijk buitgemaakt, maar het is nog onduidelijk hoeveel.

4 minuten geleden
Tbs met voorwaarden voor man (33) die vrouw doodstak in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft de 33-jarige Khalid A. veroordeeld voor het doodsteken van een 30-jarige vrouw op 1 februari 2025 in Amsterdam-West. De rechter oordeelt dat de man handelde in een psychose en volledig ontoerekeningsvatbaar was. Aan de man is tbs met voorwaarden opgelegd.

46 minuten geleden
OM eist taakstraf van 140 uur tegen Peter Gillis

DEN BOSCH (ANP) - Het Openbaar Ministerie eist een taakstraf van 140 uur tegen vastgoedondernemer en realityster Peter Gillis voor de vermeende mishandeling van zijn ex-partner Nicol Kremers. Volgens de officier van justitie gaat het om "stevige geweldspleging", met name op 29 mei 2022.

49 minuten geleden
Flink meer natuurbranden in 2025 door droogte

ARNHEM (ANP) - Door droogte waren er in 2025 veel meer natuurbranden dan in de twee jaren ervoor. De brandweer moest vorig jaar ingrijpen bij 846 natuurbranden, tegenover 177 in 2024 en 314 in 2023. Dat meldt het Nederlands Instituut Publieke Veiligheid (NIPV).

1 uur geleden
Zelensky donderdag bij uitreiking Four Freedoms Awards Middelburg

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is donderdag aanwezig bij de uitreiking van de Four Freedoms Awards in Middelburg. Dat heeft de Rijksvoorlichtingsdienst (RVD) woensdag bekendgemaakt. Ook koning Willem-Alexander, prinses Beatrix en premier Rob Jetten zijn bij de uitreiking.

2 uur geleden
Man (32) aangehouden om dubbele mishandeling buschauffeur

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdag een 32-jarige man uit Rotterdam aangehouden voor het mishandelen van een buschauffeur. Dat meldt de politie. De man zou op 7 maart en 10 april dezelfde buschauffeur tijdens zijn dienst hebben mishandeld.

2 uur geleden
OM: 'Damsteker' deed belastende uitspraken in huis van bewaring

AMSTERDAM (ANP) - De 31-jarige Oekraïner Roman D., verdacht van het neersteken van mensen rond de Dam in maart vorig jaar, zei eind vorig jaar tegen gevangenispersoneel over zijn daden dat hij vindt "dat de belastingbetaler uit Europa moet boeten" voor het financieren van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

2 uur geleden