Nog geen zicht op heropening afvalverwerker AVR na brand
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog niet bekend wanneer de werkzaamheden bij afvalverwerker AVR in Rotterdam hervat kunnen. Op het terrein zijn momenteel experts aanwezig om de schade op te nemen die is ontstaan bij de grote brand die vorige week twee dagen lang woedde bij AVR. Een woordvoerder verwacht dat er pas volgende week meer duidelijkheid is.
Het inschatten van de schade is een "zorgvuldig en complex proces" omdat bij sommige gebouwen en installatiedelen instortingsgevaar dreigt, legt de woordvoerder uit. Bovendien is de schade zo groot dat het nog wel enkele dagen kan duren voordat er een compleet beeld is.
Op woensdag heeft de brandweer een kleine brand geblust die was ontstaan in een nasmeulende afvalhoop. De woordvoerder verwacht niet dat het vuur weer zo hoog oplaait als vorige week. "Er is een brandweerploeg aanwezig die er bovenop zit en de boel continu monitort", vertelt hij.
Goed wassen
Eerder deze week werd bekend dat door de brand relatief veel dioxine is neergedaald in het gebied tussen Vlaardingen en Maassluis. Inwoners van het gebied krijgen daarom het advies om groenten en fruit uit eigen tuin voor het eten goed te wassen, eieren van kippen in het gebied niet te eten en kippen en ander vee binnen te zetten. De GGD laat weten nog in overleg te zijn over de aanpak rondom het eventuele opruimen van het gebied rondom de afvalverwerker.
De komende vier weken gaat de grote bulk van het afval dat normaal gesproken door AVR wordt verwerkt naar een stortplaats in Tilburg. Als de afvalverwerker weer operationeel is, moet worden bekeken wat de beste manier is om de ontstane afvalberg weg te werken.
Meer uit Binnenland
GORINCHEM (ANP) - Sinds de installatie van speciale camera's op de Merwedebrug dit weekend is het vrachtverkeer dat nog over de brug gaat "fors afgenomen". Een woordvoerder van Rijkswaterstaat zei dat tijdens een persmoment bij de brug. Exacte cijfers heeft hij nog niet.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij SOS International komen sinds zondag iets minder hulpvragen binnen van Nederlanders die op vakantie zijn in gebieden met bosbranden. Tot en met zaterdagmiddag had de alarmcentrale negentig meldingen over de branden ontvangen. "Zondag kwamen daar nog maar ongeveer vijftien meldingen bij", laat directeur Violette Hasselmeijer weten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft op 18 mei in Amsterdam een 74-jarige man aangehouden op verdenking van ontucht met twee minderjarige meisjes en het bezit van kinderpornografisch materiaal. Het Openbaar Ministerie bevestigt een bericht hierover van De Telegraaf. Volgens de krant gaat het om Hans V., die eerder veroordeeld werd voor kindermisbruik.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Na de invoering van de helmplicht voor snorfietsers in 2023 raakten zij minder vaak gewond aan het hoofd. Tussen 2015 en 2018 bestond meer dan de helft van de ruim 1100 verwondingen van snorfietsers uit hoofdletsel; in 2023 en 2024 was dat afgenomen tot een derde. Het ging toen in totaal om 89 verwondingen aan het hoofd, tegen 622 in de periode voor de invoering van de helmplicht. Dat komt naar voren uit een analyse van het Instituut voor Wetenschappelijk Onderzoek Verkeersveiligheid (SWOV).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De zaak over de voorbereiding van een aanslag op prinses Amalia en prinses Alexia wordt op 17 augustus inhoudelijk behandeld. Dat werd maandagochtend duidelijk tijdens een korte zitting in de rechtbank in Den Haag, waarbij de verdachte, de 33-jarige Anne Romke van der H., en zijn advocaat niet aanwezig waren.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal mensen dat een universitaire lerarenopleiding volgt stijgt, blijkt uit cijfers van koepelorganisatie Universiteiten van Nederland (UNL). Voor het afgelopen collegejaar waren er 13,5 procent meer inschrijvingen dan het jaar ervoor. Het is volgens UNL het tweede jaar op rij dat er een "stevige toename" is, de jaren ervoor nam de instroom juist af.
6 uur geledenSAPPEMEER (ANP) - In het Groningse Sappemeer heeft zondagavond om 19.08 uur een aardbeving plaatsgevonden. De beving had een magnitude van 1,6 en zat op 3 kilometer diepte. Dat meldt het KNMI.
12 uur geleden