Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen uitsluitsel na herzieningsverzoek Mercedes in Formule 1

Nog geen uitsluitsel na herzieningsverzoek Mercedes in Formule 1

DOHA (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Max Verstappen (Red Bull) weet nog niet waar hij aan toe is na het protest dat Mercedes heeft ingediend tegen de gang van zaken tijdens de Grand Prix van Brazilië afgelopen zondag. Na een uitgebreide hoorzitting in Doha met de twee betrokken teams via een videoconferentie kwam er nog geen uitsluitsel van de dienstdoende stewards. Volgens een woordvoerder van de internationale autosportfederatie FIA wordt de beslissing pas vrijdag bekendgemaakt, twee dagen voor de Grote Prijs van Qatar.

Mercedes, de renstal van titelhouder Lewis Hamilton, diende afgelopen dinsdag een formeel verzoek in om een incident in Brazilië opnieuw te beoordelen aan de hand van nieuw bewijsmateriaal. In ronde 48 op het circuit Interlagos wilde de snellere Hamilton buitenom voorbij koploper Verstappen, maar de Nederlander liet dat niet toe. De twee reden wiel aan wiel de bocht in, waarbij Verstappen zijn Britse rivaal dwong buiten de baan te rijden om een botsing te voorkomen.

De raceleiding onderzocht het incident tijdens de wedstrijd, maar zag geen aanleiding in te grijpen. Twee dagen later tekende Mercedes alsnog officieel protest aan. Volgens de renstal van Hamilton had Verstappen op zijn minst een tijdstraf moeten krijgen voor zijn actie. Mercedes verzocht om heropening van de zaak, op basis van videobeelden die zijn gemaakt vanuit de cockpit van Verstappen en waarover de wedstrijdleiding tijdens de race niet beschikte.

Hoorzitting

De hoorzitting van donderdag in Doha was bedoeld om te bepalen of Mercedes met recht het incident opnieuw kan laten beoordelen. Concreet gaat het om de vraag of er een essentieel, relevant en nieuw element wordt ontdekt dat voorheen niet beschikbaar was voor de partijen die om de procedure verzoeken. In het ergste geval kan een eventueel nieuw onderzoek van de stewards ertoe leiden dat alsnog een fout van Verstappen wordt geconstateerd. Voor de kopman van Red Bull dreigt er dan toch nog een straf.

Hamilton won in Brazilië nadat hij Verstappen in ronde 59 alsnog had ingehaald. De Nederlander eindigde als tweede en zag zijn voorsprong in de WK-stand teruglopen naar 14 punten, met nog drie races te rijden.

Verstappen sprak donderdag in Doha monter de verwachting uit dat hij wordt vrijgesproken. "En als dat niet gebeurt, is dat niet het einde van de de wereld. Indien ik de kans krijg, zou ik die actie herhalen", antwoordde hij ook desgevraagd.

Meer uit Sport

NOC*NSF bevestigt formele gesprekken Thialf voor Spelen 2030

HEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.

1 uur geleden
Organisatie Spelen 2030 wil 'exclusieve gesprekken' met Thialf

HEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.

2 uur geleden
Tennisser Sinner probleemloos naar vierde ronde in Rome

ROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.

5 uur geleden
Shorttrackbroers Van 't Wout gaan samenwerken met Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.

7 uur geleden
Bond: loopevenementen verantwoordelijk bij uitvoering richtlijnen

ARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.

11 uur geleden
Volleyballers Orion Stars landskampioen na derde zege op Lycurgus

DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.

1 dag geleden
Magnier pakt tweede ritzege in Giro d'Italia, Groenewegen derde

SOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.

1 dag geleden