Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen uitsluitsel na herzieningsverzoek Mercedes in Formule 1

Nog geen uitsluitsel na herzieningsverzoek Mercedes in Formule 1

DOHA (ANP/DPA) - Formule 1-coureur Max Verstappen (Red Bull) weet nog niet waar hij aan toe is na het protest dat Mercedes heeft ingediend tegen de gang van zaken tijdens de Grand Prix van Brazilië afgelopen zondag. Na een uitgebreide hoorzitting in Doha met de twee betrokken teams via een videoconferentie kwam er nog geen uitsluitsel van de dienstdoende stewards. Volgens een woordvoerder van de internationale autosportfederatie FIA wordt de beslissing pas vrijdag bekendgemaakt, twee dagen voor de Grote Prijs van Qatar.

Mercedes, de renstal van titelhouder Lewis Hamilton, diende afgelopen dinsdag een formeel verzoek in om een incident in Brazilië opnieuw te beoordelen aan de hand van nieuw bewijsmateriaal. In ronde 48 op het circuit Interlagos wilde de snellere Hamilton buitenom voorbij koploper Verstappen, maar de Nederlander liet dat niet toe. De twee reden wiel aan wiel de bocht in, waarbij Verstappen zijn Britse rivaal dwong buiten de baan te rijden om een botsing te voorkomen.

De raceleiding onderzocht het incident tijdens de wedstrijd, maar zag geen aanleiding in te grijpen. Twee dagen later tekende Mercedes alsnog officieel protest aan. Volgens de renstal van Hamilton had Verstappen op zijn minst een tijdstraf moeten krijgen voor zijn actie. Mercedes verzocht om heropening van de zaak, op basis van videobeelden die zijn gemaakt vanuit de cockpit van Verstappen en waarover de wedstrijdleiding tijdens de race niet beschikte.

Hoorzitting

De hoorzitting van donderdag in Doha was bedoeld om te bepalen of Mercedes met recht het incident opnieuw kan laten beoordelen. Concreet gaat het om de vraag of er een essentieel, relevant en nieuw element wordt ontdekt dat voorheen niet beschikbaar was voor de partijen die om de procedure verzoeken. In het ergste geval kan een eventueel nieuw onderzoek van de stewards ertoe leiden dat alsnog een fout van Verstappen wordt geconstateerd. Voor de kopman van Red Bull dreigt er dan toch nog een straf.

Hamilton won in Brazilië nadat hij Verstappen in ronde 59 alsnog had ingehaald. De Nederlander eindigde als tweede en zag zijn voorsprong in de WK-stand teruglopen naar 14 punten, met nog drie races te rijden.

Verstappen sprak donderdag in Doha monter de verwachting uit dat hij wordt vrijgesproken. "En als dat niet gebeurt, is dat niet het einde van de de wereld. Indien ik de kans krijg, zou ik die actie herhalen", antwoordde hij ook desgevraagd.

Meer uit Sport

Verstappen 7e in kwalificatie sprintrace Canada, Russell op pole

MONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.

1 uur geleden
Volleybalsters verslaan Oekraïne in Four Nations Cup

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de eerste wedstrijd in de Four Nations Cup gewonnen van Oekraïne. In Apeldoorn zegevierde de ploeg van bondscoach Felix Koslowski met 3-1 in sets.

3 uur geleden
Zeilster Wind vijfde op EK in ILCA6-klasse

KASTELA (ANP) - Zeilster Roos Wind is op het Europees kampioenschap in de ILCA6-klasse in Kroatië vijfde geworden. De 21-jarige zeilster eindigde bij de wedstrijden na elf races als zesde, maar met het wegstrepen van de Amerikaanse Charlotte Rose finishte ze als vijfde op het EK. In het klassement onder 23 jaar werd ze tweede.

5 uur geleden
Italiaan Bettiol wint dertiende etappe Giro d'Italia

VERBANIA (ANP) - Alberto Bettiol heeft de dertiende etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De Italiaan van XDS Astana kwam na 189 kilometer tussen Alessandria en Verbania solo aan. Andreas Leknessund uit Noorwegen werd tweede en Jasper Stuyven uit België derde.

8 uur geleden
Wielrenster Kool sprint naar winst in Veenendaal-Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Charlotte Kool heeft de vijfde editie van Veenendaal-Veenendaal op haar naam geschreven. De 27-jarige Nederlandse van Fenix-Deceuninck klopte Kathrin Schweinberger uit Oostenrijk en de Nederlandse Nienke Veenhoven na een rit van 120 kilometer in een sprint.

8 uur geleden
Wiebes wint ook tweede etappe in Ronde van Burgos in de sprint

BODEGA VIÑA PEDROSA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes heeft haar tweede ritzege in de Ronde van Burgos geboekt. De Nederlands kampioene van SD Worx - Protime was net als een dag eerder na 122 kilometer in de sprint van de tweede etappe van Castrojeriz naar Bodega Viña Pedrosa de beste. Op de oplopende finishstraat bleef ze de Italiaanse Elisa Balsamo en Ally Wollaston uit Australië voor.

8 uur geleden
Van Westering sluit tot Spelen aan bij zwemselectie in Eindhoven

NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.

13 uur geleden