Nog geen uitslag 5 gemeenten, Amsterdam meldt uitslag vrijdag
AMSTERDAM (ANP) - De gemeenten Huizen, Schiedam, West Betuwe, Valkenburg aan de Geul en Halderberge hebben nog geen uitslag voor de Tweede Kamerverkiezingen doorgegeven aan de Verkiezingsdienst van het ANP. Ook de uitslagen van de bijzondere gemeenten Bonaire, Sint-Eustatius en Saba zijn nog niet binnen, evenals de stemmen van Nederlanders die in het buitenland wonen.
Drie gemeenten hebben een tussenstand doorgegeven. Amsterdam heeft 85 procent van de stemmen geteld, Purmerend 98 procent en Houten 72 procent.
De hoofdstad koos ervoor om, na het tellen van 85 procent van de stemmen op partijniveau woensdagnacht, donderdag om 08.00 uur op kandidaatsniveau verder te tellen in de RAI. Dat gaat door tot 21.00 uur 's avonds. Ook op vrijdag wordt er geteld, van 08.00 uur tot 18.00 uur. Daarna wordt de complete voorlopige uitslag bekendgemaakt.
GroenLinks-PvdA
"Voor grotere gemeenten zoals Amsterdam is het efficiënter om de stembiljetten naar één centrale plek te brengen en aldaar te tellen. Bovendien maakt de centrale telling het telproces makkelijker te volgen en te controleren voor kiezers, partijen en pers. Dit draagt bij aan een betrouwbare uitslag", zo meldt de gemeente.
Eerder werd al bekend dat GroenLinks-PvdA in Amsterdam met meer dan 33 procent van de stemmen de grootste partij is geworden, op basis van de tussenstand. PVV komt volgens deze voorlopige telling uit op 9,5 procent, dat zou bijna een verdubbeling zijn in de hoofdstad vergeleken met 2021 (5,1 procent).
De gemeenten Bergen in Noord-Holland en Beuningen, Brummen en Wijchen in Gelderland gaven de uitslagen donderdagochtend door.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is de nieuwe partijleider van GroenLinks-PvdA. Hij was de enige kandidaat om het fractievoorzitterschap in de Tweede Kamer over te nemen, bleek maandag bij een bijeenkomst van de fractie.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Geert Dales (BVNL) heeft zondag bij de politie aangifte gedaan tegen BIJ1-lijsttrekker Tofik Dibi wegens smaad en laster. Dibi zei onlangs tegen het ANP dat Dales hem "gedoxt" had op X. "En dat is niet waar", volgens Dales.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Marjolein Moorman (GroenLinks-PvdA) wil geen fractievoorzitter worden van haar partij, nadat Frans Timmermans vanwege de tegenvallende verkiezingsuitslag was opgestapt. Dat zegt zij in haar podcast De Binnenkamer, die ze samen met haar echtgenoot maakt.
19 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De SP heeft van alle politieke partijen het meest begrijpelijke en toegankelijke verkiezingsprogramma voor mensen met een verstandelijke beperking. Daarom krijgt de partij van Jimmy Dijk de eerste Duidelijke Taal Prijs. De prijs voor de duidelijkste website gaat naar D66. De prijzen werden zaterdagochtend uitgereikt in het KRO-NCRV-programma De Taalstaat op NPO Radio 1.
2 dagen geledenVENRAY (ANP) - Net als in 2023 is de PVV de grootste partij geworden in Venray, de laatste gemeente die de verkiezingsuitslag nog bekend moest maken. De partij van Geert Wilders leverde 7,8 procentpunt in ten opzichte van vorige keer en eindigde op 20,1 procent. Grote winnaar, ook in de Limburgse gemeente, was D66. Die partij steeg van 5,6 procent van de stemmen in 2023 naar 15,7 procent nu. Na het tellen van de stemmen van alle Nederlandse gemeenten staat D66 nog altijd bovenaan.
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - De Kiesraad meldt dat bij hen bekend is dat er ongeldige stemmen zijn geconstateerd in de gemeenten Stein en Westerwolde. "In het algemeen geldt dat dergelijke bijzonderheden terechtkomen in het proces-verbaal van het gemeentelijk stembureau", schrijft de Kiesraad op X. "De komende week onderzoekt de Kiesraad de processen-verbaal uit de gemeenten."
2 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - D66 heeft de verkiezingen gewonnen. De partij kan niet meer worden ingehaald door de PVV. Dat blijkt uit een analyse van de ANP Verkiezingsdienst, op basis van de uitslagen van de gemeenten. De kans is volgens de Verkiezingsdienst aanwezig dat de partij van lijsttrekker Rob Jetten ook een restzetel krijgt en daarmee op zetels groter wordt dan de partij van Geert Wilders.
3 dagen geleden