Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen uitbreiding infrastructuur rond autofabriek Nedcar

Nog geen uitbreiding infrastructuur rond autofabriek Nedcar

MAASTRICHT (ANP) - De aanpassing van de infrastructuur rond de Limburgse autofabriek Nedcar kan voorlopig niet doorgaan. Drie jaar geleden is afgesproken dat de provincie tientallen miljoenen euro's reserveert voor de volgens moederconcern VDL broodnodige uitbreiding van de infrastructuur rond de fabriek in Born. De provincie Limburg stelde daarbij een zogenoemd go/no-go-moment vast. Daarbij moet wel aan vijf criteria worden voldaan om het geld uit te keren. Maar nu blijkt dat niet aan alle vijf criteria is voldaan, aldus de provincie.

Actiegroepen verzetten zich al langer tegen de aanpassing van de infrastructuur, omdat volgens hen dan weer honderden bomen gekapt worden. Maar daar gaat het nu niet om. Een van de voorwaarden is dat er een structureel werkgelegenheidsniveau van gemiddeld 6000 à 6500 medewerkers moet zijn. En daar is vooralsnog geen sprake van.

Volgens VDL zelf is de aanpassing van onder meer het wegennet nodig om de continuïteit van Nedcar te waarborgen. VDL zelf wil daar bijna 12 miljoen euro in bijdragen. VDL investeert naar zijn zeggen honderden miljoenen in een nieuwe opzet van de productie, waarbij naast de bouw van auto's ook gewerkt wordt aan allerlei andere autogerelateerde activiteiten.

Maar momenteel zit Nedcar in de problemen door het beëindigen begin volgend jaar van een contract met BMW voor de bouw van Mini's in Born. De werkgelegenheid voor de meeste van de nu 3950 werknemers is ongewis. VDL Nedcar heeft overigens een intentieovereenkomst getekend met een niet nader genoemd bedrijf voor de productie van personenauto's in het Limburgse Born vanaf medio 2026, goed voor maximaal 3000 banen.

Meer uit Financieel

Internationale oproep netbeheerders voor verzwaring stroomnet

DEN BOSCH (ANP) - Netbeheerders doen een internationale oproep aan marktpartijen om met oplossingen te komen die de verzwaring van het stroomnet in woonwijken versnellen. Nu wordt het net in honderd buurten in Nederland jaarlijks verzwaard, maar dat moeten er duizend worden, stellen Enexis, Stedin en Alliander.

9 minuten geleden
Miljoenenontbijt Den Haag: overheidsbeleid moet consistenter

DEN HAAG (ANP) - De overheid moet veel consistenter zijn in het beleid om zo het investeringsklimaat te versterken. Ook de regeldruk voor bedrijven moet aangepakt worden. Dat waren de belangrijkste onderwerpen op het Miljoenenontbijt in het Scheveningse Circustheater van de Haagse afdelingen van ondernemersorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland, samen met de gemeente Den Haag.

35 minuten geleden
PostNL schiet omhoog op Damrak na bekendmaking groeiplannen

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag licht hoger geopend, in aanloop naar het rentebesluit van de Amerikaanse Federal Reserve later op de dag. De verwachting is dat de centrale bank de leenkosten in de grootste economie ter wereld gaat verlagen. PostNL maakte een koerssprong van 10 procent, nadat het bedrijf nieuwe groeiplannen had bekendgemaakt en financiële doelstellingen had vastgesteld voor 2028.

1 uur geleden
Disney, Warner Bros. en Universal klagen Chinees AI-bedrijf aan

LOS ANGELES (ANP) - Disney, Warner Bros. en Universal Pictures hebben een Chinees AI-bedrijf aangeklaagd wegens auteursrechtschending. De rechtszaak werd dinsdag aangespannen bij de federale rechtbank in Californië, zo meldt The Hollywood Reporter.

2 uur geleden
KLM: nieuwe vliegbelasting maakt Nederland duurste EU-land

SCHIPHOL (ANP) - De nieuwe vliegbelasting, zoals aangekondigd op Prinsjesdag, maakt Nederland op alle afstanden het duurste land van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwt Marjan Rintel, topvrouw van KLM. "Dit zorgt ervoor dat nog meer Nederlanders de auto pakken om vanuit luchthavens over de grens te gaan vliegen. Dit helpt het klimaat dus niet", stelt Rintel.

2 uur geleden
Medeoprichter Jerry Greenfield vertrekt bij Ben & Jerry's

SOUTH BURLINGTON (ANP) - Medeoprichter Jerry Greenfield heeft besloten te vertrekken bij Ben & Jerry's. Dat meldt de andere oprichter van het Amerikaanse ijsmerk Ben Cohen in een bericht op X, waarin hij een verklaring deelt. "Dit is een van de moeilijkste en pijnlijkste beslissingen die ik ooit heb moeten maken", stelt Greenfield daarin.

3 uur geleden
PostNL zet in op 3600 pakketautomaten en 4 miljard omzet in 2028

DEN HAAG (ANP) - PostNL heeft woensdag tijdens zijn jaarlijkse beleggersdag nieuwe groeiplannen gepresenteerd en financiële doelstellingen vastgesteld voor 2028. Het post- en pakketbedrijf verwacht dat de omzet in dat jaar meer dan 4 miljard euro bedraagt en dat het bedrijfsresultaat boven de 175 miljoen euro uitkomt.

3 uur geleden