
Nog geen semiautomatische buitenspeltechnologie in Eredivisie
ZEIST (ANP) - Scheidsrechters krijgen het komende seizoen in de Eredivisie nog geen hulp van semiautomatische buitenspeltechnologie. "Dat nieuwe systeem is vrij kostbaar", weet coördinator scheidsrechterszaken Dick van Egmond van de KNVB. "Je hebt het dan al snel over een bedrag van 6 tot 8 miljoen euro. Het kan zeker iets voor de toekomst zijn. Nu nemen we ook nog even de tijd om te kijken hoe het allemaal gaat werken."
De internationale spelregelcommissie IFAB gaf eerder deze zomer toestemming om semiautomatische buitenspeltechnologie ook echt te gaan gebruiken. Wereldvoetbalbond FIFA maakte een maand geleden bekend dat dit gebeurt op het WK van eind dit jaar in Qatar. De Europese bond UEFA gaat het systeem om buitenspel heel nauwkeurig te kunnen vaststellen ook inzetten. Dat gebeurt volgende week woensdag voor het eerst bij de wedstrijd tussen Real Madrid en Eintracht Frankfurt om de Europese Supercup
Met een sensor in de bal en speciale camera's die heel nauwkeurig bepalen waar de spelers zich bevinden, kan precies worden vastgesteld of er wel of geen sprake is van buitenspel. Het systeem geeft een seintje als een speler in buitenspelpositie de bal ontvangt. Voordat de videoarbiters de scheidsrechter op het veld informeren, checken ze op basis van de beelden en de gegevens of het klopt. Dat zou slechts enkele seconden moeten duren. Via driedimensionale beelden wordt dan het buitenspelmoment getoond op de grote schermen in het stadion.
"Ook afgelopen seizoen hebben we weer gezien dat we in Nederland weinig fouten maken bij het beoordelen van buitenspel", stelt Van Egmond. "Buitenspel is zeker door de videoscheidsrechter vrij eenvoudig vast te stellen. Met semiautomatische buitenspeltechnologie zou je dus hoogstens enige tijd winnen."
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Marcus Rashford heeft FC Barcelona de zege bezorgd bij Newcastle United in de Champions League. De Engelse spits zorgde voor beide doelpunten in de 2-1-overwinning van de Spaanse kampioen van trainer Hansi Flick.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City is de Champions League begonnen met een overwinning op Napoli. De ploeg van trainer Pep Guardiola won met 2-0 van de Italiaanse landskampioen, die lang met tien man speelde.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben overtuigend het hoofdtoernooi van de Champions League bereikt. De landskampioen won ook de tweede wedstrijd tegen GKS Katowice met ruime cijfers. Na de 4-0-zege in Polen werd het in eigen huis 4-1.
5 uur geledenBRUGGE/KOPENHAGEN (ANP) - Club Brugge heeft een goede start gemaakt in de Champions League. De Belgische club won in het Jan Breydelstadion met 4-1 van AS Monaco.
5 uur geledenGRAZ (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede voorronde van de Europa Cup bereikt. De ploeg van trainer Anouk Bruil won opnieuw met 2-0 van Sturm Graz, nu in Oostenrijk. Ajax had eerder met dezelfde cijfers gewonnen op De Toekomst.
9 uur geledenLISSABON (ANP) - Benfica heeft José Mourinho (62) aangesteld als coach. Dat heeft de club bekendgemaakt. De Portugees is de opvolger van de dinsdag ontslagen Bruno Lage, die een jaar in dienst was van de Portugese topclub. Mourinho werd eind augustus weggestuurd bij Fenerbahçe nadat de Turkse club werd uitgeschakeld voor de Champions League, uitgerekend door Benfica.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De KNVB wil pas na "zorgvuldige bestudering en analyse" een reactie geven op de toelichting van het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden op de uitspraak in een hoger beroep dat Vitesse had aangespannen tegen het besluit van de voetbalbond de proflicentie af te nemen.
15 uur geleden