Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige

Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige

BREDA (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Saïd R. zijn "verbaasd" dat ze nog altijd niet zijn benaderd door het Openbaar Ministerie voor meer informatie over een vermeende oude moordzaak. R. beschuldigde kroongetuige Nabil B. afgelopen juli in de rechtbank ervan dat hij iemand "in stukjes heeft gesneden".

Het OM heeft aangegeven die informatie te "bekijken en onderzoeken", maar sindsdien is het stil, laten R.'s advocaten Mark Dunsbergen en Robert van 't Land aan het ANP weten.

R. haalde in zijn laatste woord tijdens het liquidatieproces Marengo stevig uit naar de kroongetuige. Het slachtoffer zou iemand zijn "uit het zuiden en die man is een autocoureur of motorcoureur ofzo", aldus R. Het was "een beetje lang geleden". De kroongetuige zou hebben gezegd "die man gaan ze toch nooit vinden".

Hugo Charles

Volgens NU.nl zou dit te maken kunnen hebben met de in 2012 verdwenen autohandelaar en coureur Hugo Charles uit Echt. Het OM in Limburg heeft kort na de Marengo-zitting op 6 juli de informatie van de zaaksofficieren van Marengo ontvangen en laat desgevraagd weten dat deze wordt onderzocht. Wanneer er meer duidelijkheid moet komen, is niet bekend.

R. zou volgens zijn advocaten openstaan voor een verhoor hierover. "Maar wij hebben nog altijd niets gehoord van het OM", aldus Dunsbergen.

Sinds 2012 spoorloos

De 47-jarige Charles vertrok op donderdag 29 maart 2012 naar een afspraak en is sindsdien spoorloos. Zijn auto, een zwarte Audi A6, werd later teruggevonden op parkeerplaats De Meern Zuid aan de A12.

Saïd R. is een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, tegen hem is een levenslange gevangenisstraf geëist. In zijn laatste woord trok hij fel van leer tegen de kroongetuige. "Ik weet niet of hij opschept, maar hij zegt dat hij een man dood heeft gemaakt, in stukjes heeft gesneden." Volgens R. zat de kroongetuige in de problemen, die met drugs te maken hadden. "Hij zei dat hij 800 kilo voor iemand bewaard had en bij het teruggeven ontbrak 150 kilo."

Wel of geen verhoor

Het is niet duidelijk of kroongetuige B. aan de tand is gevoeld over deze beschuldigingen.

Het omvangrijke liquidatieproces leunt voor een groot deel op de belastende verklaringen die de kroongetuige heeft afgelegd over onder anderen R. en hoofdverdachte Ridouan Taghi. Marengo gaat over meerdere moorden en pogingen daartoe. Tegen zes verdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Kroongetuige B. hoorde "slechts" tien jaar cel eisen, in ruil voor zijn verklaringen.

Meer uit Binnenland

Voor ontvoering Insiya veroordeelde man gearresteerd in Letland

RIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.

19 minuten geleden
Advocaat wil alleen tbs voor schutter Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliënt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.

27 minuten geleden
Door asielnoodopvang rustiger in Ter Apel en Biddinghuizen leeg

TER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.

29 minuten geleden
Niemand wordt vervolgd voor dodelijke woningbrand Roermond

ROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.

50 minuten geleden
Zangvogeltentoonstellingen mogen weer, ondanks vogelgriep

DEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.

52 minuten geleden
Haagse politiemedewerker verdachte van omkoping

DEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.

54 minuten geleden
Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

2 uur geleden