Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige
BREDA (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Saïd R. zijn "verbaasd" dat ze nog altijd niet zijn benaderd door het Openbaar Ministerie voor meer informatie over een vermeende oude moordzaak. R. beschuldigde kroongetuige Nabil B. afgelopen juli in de rechtbank ervan dat hij iemand "in stukjes heeft gesneden".
Het OM heeft aangegeven die informatie te "bekijken en onderzoeken", maar sindsdien is het stil, laten R.'s advocaten Mark Dunsbergen en Robert van 't Land aan het ANP weten.
R. haalde in zijn laatste woord tijdens het liquidatieproces Marengo stevig uit naar de kroongetuige. Het slachtoffer zou iemand zijn "uit het zuiden en die man is een autocoureur of motorcoureur ofzo", aldus R. Het was "een beetje lang geleden". De kroongetuige zou hebben gezegd "die man gaan ze toch nooit vinden".
Hugo Charles
Volgens NU.nl zou dit te maken kunnen hebben met de in 2012 verdwenen autohandelaar en coureur Hugo Charles uit Echt. Het OM in Limburg heeft kort na de Marengo-zitting op 6 juli de informatie van de zaaksofficieren van Marengo ontvangen en laat desgevraagd weten dat deze wordt onderzocht. Wanneer er meer duidelijkheid moet komen, is niet bekend.
R. zou volgens zijn advocaten openstaan voor een verhoor hierover. "Maar wij hebben nog altijd niets gehoord van het OM", aldus Dunsbergen.
Sinds 2012 spoorloos
De 47-jarige Charles vertrok op donderdag 29 maart 2012 naar een afspraak en is sindsdien spoorloos. Zijn auto, een zwarte Audi A6, werd later teruggevonden op parkeerplaats De Meern Zuid aan de A12.
Saïd R. is een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, tegen hem is een levenslange gevangenisstraf geëist. In zijn laatste woord trok hij fel van leer tegen de kroongetuige. "Ik weet niet of hij opschept, maar hij zegt dat hij een man dood heeft gemaakt, in stukjes heeft gesneden." Volgens R. zat de kroongetuige in de problemen, die met drugs te maken hadden. "Hij zei dat hij 800 kilo voor iemand bewaard had en bij het teruggeven ontbrak 150 kilo."
Wel of geen verhoor
Het is niet duidelijk of kroongetuige B. aan de tand is gevoeld over deze beschuldigingen.
Het omvangrijke liquidatieproces leunt voor een groot deel op de belastende verklaringen die de kroongetuige heeft afgelegd over onder anderen R. en hoofdverdachte Ridouan Taghi. Marengo gaat over meerdere moorden en pogingen daartoe. Tegen zes verdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Kroongetuige B. hoorde "slechts" tien jaar cel eisen, in ruil voor zijn verklaringen.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
3 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.
6 uur geledenASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij een Joodse school aan de Zeelandstraat in Amsterdam-Buitenveldert heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag een explosie plaatsgevonden. Politie en brandweer waren er snel bij. De schade is beperkt gebleven, zegt burgemeester Femke Halsema.
13 uur geledenSOEST (ANP) - Aan de Rumpler in Soesterberg is vrijdagavond asbest aangetroffen, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. De hulpdiensten waren massaal aanwezig in de wijk waar het asbest werd gevonden, maar er is geen acuut gezondheidsgevaar.
19 uur geleden