Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige
BREDA (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Saïd R. zijn "verbaasd" dat ze nog altijd niet zijn benaderd door het Openbaar Ministerie voor meer informatie over een vermeende oude moordzaak. R. beschuldigde kroongetuige Nabil B. afgelopen juli in de rechtbank ervan dat hij iemand "in stukjes heeft gesneden".
Het OM heeft aangegeven die informatie te "bekijken en onderzoeken", maar sindsdien is het stil, laten R.'s advocaten Mark Dunsbergen en Robert van 't Land aan het ANP weten.
R. haalde in zijn laatste woord tijdens het liquidatieproces Marengo stevig uit naar de kroongetuige. Het slachtoffer zou iemand zijn "uit het zuiden en die man is een autocoureur of motorcoureur ofzo", aldus R. Het was "een beetje lang geleden". De kroongetuige zou hebben gezegd "die man gaan ze toch nooit vinden".
Hugo Charles
Volgens NU.nl zou dit te maken kunnen hebben met de in 2012 verdwenen autohandelaar en coureur Hugo Charles uit Echt. Het OM in Limburg heeft kort na de Marengo-zitting op 6 juli de informatie van de zaaksofficieren van Marengo ontvangen en laat desgevraagd weten dat deze wordt onderzocht. Wanneer er meer duidelijkheid moet komen, is niet bekend.
R. zou volgens zijn advocaten openstaan voor een verhoor hierover. "Maar wij hebben nog altijd niets gehoord van het OM", aldus Dunsbergen.
Sinds 2012 spoorloos
De 47-jarige Charles vertrok op donderdag 29 maart 2012 naar een afspraak en is sindsdien spoorloos. Zijn auto, een zwarte Audi A6, werd later teruggevonden op parkeerplaats De Meern Zuid aan de A12.
Saïd R. is een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, tegen hem is een levenslange gevangenisstraf geëist. In zijn laatste woord trok hij fel van leer tegen de kroongetuige. "Ik weet niet of hij opschept, maar hij zegt dat hij een man dood heeft gemaakt, in stukjes heeft gesneden." Volgens R. zat de kroongetuige in de problemen, die met drugs te maken hadden. "Hij zei dat hij 800 kilo voor iemand bewaard had en bij het teruggeven ontbrak 150 kilo."
Wel of geen verhoor
Het is niet duidelijk of kroongetuige B. aan de tand is gevoeld over deze beschuldigingen.
Het omvangrijke liquidatieproces leunt voor een groot deel op de belastende verklaringen die de kroongetuige heeft afgelegd over onder anderen R. en hoofdverdachte Ridouan Taghi. Marengo gaat over meerdere moorden en pogingen daartoe. Tegen zes verdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Kroongetuige B. hoorde "slechts" tien jaar cel eisen, in ruil voor zijn verklaringen.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
1 uur geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
3 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
10 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
14 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
16 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
1 dag geleden