Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige

Nog geen opheldering over moordbeschuldiging Marengo-kroongetuige

BREDA (ANP) - De advocaten van Marengo-hoofdverdachte Saïd R. zijn "verbaasd" dat ze nog altijd niet zijn benaderd door het Openbaar Ministerie voor meer informatie over een vermeende oude moordzaak. R. beschuldigde kroongetuige Nabil B. afgelopen juli in de rechtbank ervan dat hij iemand "in stukjes heeft gesneden".

Het OM heeft aangegeven die informatie te "bekijken en onderzoeken", maar sindsdien is het stil, laten R.'s advocaten Mark Dunsbergen en Robert van 't Land aan het ANP weten.

R. haalde in zijn laatste woord tijdens het liquidatieproces Marengo stevig uit naar de kroongetuige. Het slachtoffer zou iemand zijn "uit het zuiden en die man is een autocoureur of motorcoureur ofzo", aldus R. Het was "een beetje lang geleden". De kroongetuige zou hebben gezegd "die man gaan ze toch nooit vinden".

Hugo Charles

Volgens NU.nl zou dit te maken kunnen hebben met de in 2012 verdwenen autohandelaar en coureur Hugo Charles uit Echt. Het OM in Limburg heeft kort na de Marengo-zitting op 6 juli de informatie van de zaaksofficieren van Marengo ontvangen en laat desgevraagd weten dat deze wordt onderzocht. Wanneer er meer duidelijkheid moet komen, is niet bekend.

R. zou volgens zijn advocaten openstaan voor een verhoor hierover. "Maar wij hebben nog altijd niets gehoord van het OM", aldus Dunsbergen.

Sinds 2012 spoorloos

De 47-jarige Charles vertrok op donderdag 29 maart 2012 naar een afspraak en is sindsdien spoorloos. Zijn auto, een zwarte Audi A6, werd later teruggevonden op parkeerplaats De Meern Zuid aan de A12.

Saïd R. is een van de hoofdverdachten in het liquidatieproces Marengo, tegen hem is een levenslange gevangenisstraf geëist. In zijn laatste woord trok hij fel van leer tegen de kroongetuige. "Ik weet niet of hij opschept, maar hij zegt dat hij een man dood heeft gemaakt, in stukjes heeft gesneden." Volgens R. zat de kroongetuige in de problemen, die met drugs te maken hadden. "Hij zei dat hij 800 kilo voor iemand bewaard had en bij het teruggeven ontbrak 150 kilo."

Wel of geen verhoor

Het is niet duidelijk of kroongetuige B. aan de tand is gevoeld over deze beschuldigingen.

Het omvangrijke liquidatieproces leunt voor een groot deel op de belastende verklaringen die de kroongetuige heeft afgelegd over onder anderen R. en hoofdverdachte Ridouan Taghi. Marengo gaat over meerdere moorden en pogingen daartoe. Tegen zes verdachten is een levenslange gevangenisstraf geëist. Kroongetuige B. hoorde "slechts" tien jaar cel eisen, in ruil voor zijn verklaringen.

Meer uit Binnenland

Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

1 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliënten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

1 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

1 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

1 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

5 uur geleden
Nederland staat twee minuten stil voor de oorlogsslachtoffers

AMSTERDAM (ANP) - Op veel plaatsen in Nederland waren mensen maandagavond om 20.00 uur twee minuten stil voor iedereen die tijdens of na de Tweede Wereldoorlog is omgekomen in oorlogssituaties of bij vredesoperaties. Bij de Nationale Herdenking op de Dam in Amsterdam blies een trompettist het taptoesignaal, waarna de duizenden aanwezigen stilte in acht namen. Om 20.02 uur klonk het Wilhelmus.

5 uur geleden
Helikoptervluchten vanaf Gilze-Rijen gaan door op Bevrijdingsdag

GILZE-RIJEN (ANP) - De zogenoemde bevrijdingsvluchten, waarbij helikopters van de luchtmacht langs de verschillende bevrijdingsfestivals gaan, gaan dinsdag gewoon door. Dat meldt een woordvoerster van de Luchtmacht. De vluchten vertrekken vanaf de vliegbasis Gilze-Rijen, die maandag enige tijd werd ontruimd door een verdachte situatie.

5 uur geleden