Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen meldingen over A12-kinderen binnen bij Veilig Thuis

Nog geen meldingen over A12-kinderen binnen bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - De Veilig Thuis-organisaties hebben nog geen meldingen binnengekregen over de kinderen die afgelopen weekeinde meededen aan het klimaatprotest op de snelweg A12 in Den Haag, en de medewerkers kunnen dus nog geen besluit nemen over de afhandeling van de meldingen. Dat laat het overkoepelende Landelijk Netwerk Veilig Thuis vrijdag weten.

Veilig Thuis is opgericht om kinderen te beschermen, vooral tegen huiselijk geweld en mishandeling. Onder de duizenden mensen die zaterdag en zondag meededen aan de blokkade van de A12 waren enkele tientallen kinderen. Zij werden met hun ouders aangehouden en naar de rand van de stad gebracht. De politie kondigde aan dat de aanhoudingen van ruim dertig kinderen zouden worden doorgegeven aan Veilig Thuis.

Volgens de politie zou het kunnen dat de meldingen iets langer duren omdat "een kwaliteitscontroleur" er nog naar moet kijken.

Gesprekken

Veilig Thuis zegt dat er gesprekken lopen met de politie. "Zij zijn een belangrijke partner voor ons, er mag niet veel ruis op de lijn zijn en blijven", aldus een woordvoerder. Het netwerk liet eerder weten dat het meedoen aan een demonstratie op zich niet genoeg reden voor een melding is.

Een van de betrokken ouders is Rejo Zenger. Hij deed met zijn 10-jarige dochter mee aan de blokkade. Met andere ouders kijkt hij nu wat er mogelijk is om de meldingen aan te vechten. Zenger gaat ervan uit dat Veilig thuis "inziet dat er niets aan de hand is en dat er geen sprake is van mishandeling of huiselijk geweld. De demonstratie was vreedzaam, mijn dochter tekende met stoepkrijt de aarde in de vorm van een hart, een klassiek orkest speelde. De enige onveiligheid die we te vrezen hadden, kwam van de politie."

Zorgen

Zenger zegt zich wel zorgen te maken over de mogelijke gevolgen van een melding op de lange termijn. "Zulke informatie wordt tien jaar lang bewaard, en potentieel nog langer, want systemen worden lang niet altijd opgeschoond. En misschien gebeurt er over vijf jaar iets heel anders waar de politie vraagtekens bij zet. Dan zien ze de melding en denken ze misschien: daar zal vast en zeker iets aan de hand zijn. Het is heel vervelend als ik er dan last van krijg dat de politie nu wat al te enthousiast is met een melding over kindermishandeling. Het is heftig als de politie je op deze wijze intimideert."

Hij trekt een verband met de toeslagenaffaire. "Een melding was toen voldoende om verdere stappen te zetten. Dat vind ik problematisch. Ik heb niets gedaan dat niet oké is."

Meer uit Binnenland

Weeronline: ijzel houdt in noorden mogelijk tot middag aan

HOUTEN (ANP) - In het noorden van het land houdt de ijzel mogelijk tot de middag aan, meldt Weeronline. Ook daarna kan het lokaal nog steeds glad zijn, omdat het kwik rond het vriespunt blijft. Voor de Waddeneilanden en Friesland geldt nog tot 09.00 uur code oranje om verraderlijke gladheid. In Groningen en Drenthe is de weerwaarschuwing inmiddels overgegaan naar code geel.

1 uur geleden
Schoof: dit is geen crisistop, angel is eruit

BRUSSEL (ANP) - Volgens demissionair premier Dick Schoof is de top van EU-regeringsleiders van donderdagavond "geen crisistop". Het is volgens hem een top over de trans-Atlantische relaties, zei hij bij aankomst in Brussel. "De angel is er sinds gisteren wel uit."

12 uur geleden
Twintig inwoners Utrecht nog niet terug naar huis door explosie

UTRECHT (ANP) - Twintig inwoners van Utrecht kunnen nog niet terug naar huis als gevolg van de explosie in de Visscherssteeg vorige week donderdag, meldt de gemeente Utrecht in een raadsbrief. Zij hebben allemaal tijdelijk onderdak gekregen.

12 uur geleden
Brekelmans vindt mogelijke inzet handelsbazooka 'niet verstandig'

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet vindt het 'niet verstandig' als Nederland in Europa pleit voor de mogelijke inzet van verregaande handelssancties tegen de VS, zolang die de claim op Groenland niet laten varen. "Vrijwel iedereen zegt nu: we escaleren nu verder niet," zegt defensieminister Ruben Brekelmans (VVD) over de houding van andere Europese landen. Hij wil op dit moment geen "dreigement of politiek signaal" afgeven richting de VS.

13 uur geleden
Het ultieme geheim van Dan Brown is best verkochte boek van 2025

AMSTERDAM (ANP) - Het boek Het ultieme geheim van Dan Brown was het bestverkochte boek van 2025. Dat heeft de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB) bekendgemaakt. In Het ultieme geheim raakt hoogleraar kunstgeschiedenis Robert Langdon betrokken bij een moordmysterie in Praag. Het is het nieuwe boek in dezelfde reeks als De Da Vinci Code. Het boek is ruim 234.000 keer verkocht. Dat is bijna 40 procent meer dan het bestverkochte boek van het jaar daarvoor, De Camino van Anya Niewierra

14 uur geleden
Eerste bewoners seniorenflat Vlissingen kunnen terug na explosie

VLISSINGEN (ANP) - De eerste bewoners van de seniorenflat in Vlissingen waar vorige week een explosie en brand waren, kunnen volgende week woensdag terug naar hun huizen. De woningen zijn bewoonbaar gemaakt, laat woningcorporatie l'escaut weten.

14 uur geleden
Code oranje in noorden om gladheid in nacht en ochtend

DE BILT (ANP) - In het noorden van Nederland geldt komende nacht en vrijdagochtend code oranje, omdat het daar door ijzel "verraderlijk glad" kan worden. "Er is hierdoor een grote kans op ongelukken door gladde wegen, fietspaden en voetpaden. De gladheid is moeilijk te zien, wat het extra gevaarlijk maakt", waarschuwt het KNMI.

15 uur geleden