Nog geen loonakkoord met werknemers luchthavens Parijs
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Er is nog geen loonakkoord gesloten met de vakbonden voor werknemers op de Parijse luchthavens Charles de Gaulle en Orly, om zo verdere stakingen te voorkomen. Volgens exploitant AƩroports de Paris (ADP) is een akkoord met de bonden over een hoger loon nog ver verwijderd.
Eerder deze maand legde een staking op Charles de Gaulle het vliegverkeer op de grootste luchthaven van Frankrijk deels plat. Zeker een kwart van de vluchten kon niet doorgaan. De grote vakbond CGT heeft voor begin juli een nieuwe staking aangekondigd. De andere bonden willen een nieuwe ronde van gesprekken die voor volgende week staan gepland afwachten.
De bonden willen een grotere loonsverhoging dan ADP vooralsnog biedt. Zij wijzen daarbij op de hoge inflatie. Ook willen ze dat meer personeel wordt aangenomen om zo de hoge werkdruk tegen te gaan. Air France is de belangrijkste gebruiker van Charles de Gaulle.
De problemen op de luchthavens van Parijs zijn vergelijkbaar met andere Europese luchthavens zoals Schiphol en het Londense Heathrow. Ook daar is sprake van ernstige personeelstekorten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Unilever stond maandag bij de dalers op de Amsterdamse beurs. Beleggers verwerkten de beursintroductie van The Magnum Ice Cream Company (TMICC), de afgesplitste ijsjesdivisie van voedings- en verzorgingsmiddelenconcern Unilever (min 3,9 procent). Het aandeel Magnum noteerde kort na opening op 12,80 euro. Het bedrijf, waaronder ijsmerken vallen als Magnum, Cornetto en Ben & Jerry's, gaat ook naar de beurzen in Londen en New York.
5 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) denkt dat het aandeel van Magnum een echt "volksaandeel" kan worden. "Met een ijsbedrijf weet je precies wat je koopt", zei Magnum-baas Peter ter Kulve maandagochtend in aanloop naar het beursdebuut van de afgesplitste ijsjestak van Unilever op het Damrak.
30 minuten geledenWIESBADEN (ANP/BLOOMBERG) - De productie in de kwakkelende Duitse industrie is in oktober sterker gegroeid dan verwacht, wat een opsteker is voor de Duitse economie. Volgens het federale statistiekbureau Destatis groeide de industriƫle productie met 1,8 procent in vergelijking met een maand eerder.
48 minuten geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - Bestuurslid Isabel Schnabel van de Europese Centrale Bank (ECB) is bereid om de functie van centralebankpresident over te nemen wanneer de termijn van Christine Lagarde over minder dan twee jaar afloopt. Schnabel werd in een interview gevraagd of het tijd is voor een Duitse om de ECB te leiden en of zij die persoon zou kunnen zijn. "Als ik gevraagd zou worden, zou ik er klaar voor zijn", antwoordde Schnabel.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Chinese export is in november sterk hersteld na een onverwachte daling een maand eerder. Daardoor is het Chinese handelsoverschot dit jaar voor het eerst boven de grens van 1 biljoen dollar uitgekomen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gewaarschuwd dat de geplande overname van Warner Bros. Discovery door Netflix mogelijk op bezwaren van mededingingstoezichthouders stuit. Volgens Trump kan het marktaandeel van het samengevoegde bedrijf te groot worden.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De topman van The Magnum Ice Cream Company (TMICC) haalt vlak voor de beursgang van het ijsbedrijf uit naar Ben Cohen, een van de oprichters van dochteronderneming Ben & Jerry's. Cohen moet dat merk loslaten en "overdragen aan een nieuwe generatie", zei TMICC-topman Peter ter Kulve tegen de krant Financial Times (FT).
20 uur geleden