Nog geen loonakkoord met werknemers luchthavens Parijs
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Er is nog geen loonakkoord gesloten met de vakbonden voor werknemers op de Parijse luchthavens Charles de Gaulle en Orly, om zo verdere stakingen te voorkomen. Volgens exploitant Aéroports de Paris (ADP) is een akkoord met de bonden over een hoger loon nog ver verwijderd.
Eerder deze maand legde een staking op Charles de Gaulle het vliegverkeer op de grootste luchthaven van Frankrijk deels plat. Zeker een kwart van de vluchten kon niet doorgaan. De grote vakbond CGT heeft voor begin juli een nieuwe staking aangekondigd. De andere bonden willen een nieuwe ronde van gesprekken die voor volgende week staan gepland afwachten.
De bonden willen een grotere loonsverhoging dan ADP vooralsnog biedt. Zij wijzen daarbij op de hoge inflatie. Ook willen ze dat meer personeel wordt aangenomen om zo de hoge werkdruk tegen te gaan. Air France is de belangrijkste gebruiker van Charles de Gaulle.
De problemen op de luchthavens van Parijs zijn vergelijkbaar met andere Europese luchthavens zoals Schiphol en het Londense Heathrow. Ook daar is sprake van ernstige personeelstekorten.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/RTR) - Lidstaten van het Internationaal Energieagentschap (IEA) hebben toegezegd 411,9 miljoen vaten olie uit de strategische voorraden vrij te geven. Dat meldt het agentschap zondag in een update, nadat lidstaten implementatieplannen hadden ingediend.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse bedrijven hebben dit weekend voor 56 miljard dollar (ongeveer 49 miljard euro) aan overeenkomsten over energie gesloten met bondgenoten in Azië en Oceanië. Dat stelde de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum zondag in een interview met Fox News.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - ING-hoofdeconoom Marieke Blom maakt zich zorgen over de stijgende olieprijzen door de Iranoorlog. Dat zei ze zondag in het tv-programma Buitenhof.
4 uur geledenMANAMA (ANP/BLOOMBERG) - Aluminium Bahrain, het bedrijf dat naar eigen zeggen de grootste aluminiumsmelterij ter wereld op één locatie beheert, beperkt de productie vanwege verstoringen door de Iranoorlog. Het bedrijf meldt daarmee grondstoffen te willen besparen. Door de Iranoorlog en het grotendeels stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz kampen aluminiumsmelterijen in het Midden-Oosten met verstoringen in de export van metaal en de import van de grondstof aluminiumoxide.
6 uur geledenABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - De werkzaamheden in een belangrijk oliecomplex in de Verenigde Arabische Emiraten zijn weer hervat. Dit melden ingewijden aan persbureau Bloomberg, nadat een drone-aanval en een brand zaterdag de export in het Fujairah-complex hadden stilgelegd.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP/DPA/BLOOMBERG) - De uitstoot van CO2 door Duitsland is vorig jaar vrijwel onveranderd gebleven. Volgens cijfers van de Duitse overheid bedroeg de uitstoot van de grootste economie van Europa het equivalent van 649 miljoen ton CO2. Dat komt neer op een daling van slechts 0,1 procent vergeleken met een jaar eerder.
1 dag geledenTOKIO (ANP/RTR) - De Japanse regering heeft Australië gevraagd om de productie van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te vergroten in verband met de oorlog in het Midden-Oosten. Door de oorlog is een deel van de lng-import van Japan uit het Midden-Oosten weggevallen en Australië kan helpen dit verlies te compenseren.
1 dag geleden