Nog geen loonakkoord met werknemers luchthavens Parijs
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Er is nog geen loonakkoord gesloten met de vakbonden voor werknemers op de Parijse luchthavens Charles de Gaulle en Orly, om zo verdere stakingen te voorkomen. Volgens exploitant Aéroports de Paris (ADP) is een akkoord met de bonden over een hoger loon nog ver verwijderd.
Eerder deze maand legde een staking op Charles de Gaulle het vliegverkeer op de grootste luchthaven van Frankrijk deels plat. Zeker een kwart van de vluchten kon niet doorgaan. De grote vakbond CGT heeft voor begin juli een nieuwe staking aangekondigd. De andere bonden willen een nieuwe ronde van gesprekken die voor volgende week staan gepland afwachten.
De bonden willen een grotere loonsverhoging dan ADP vooralsnog biedt. Zij wijzen daarbij op de hoge inflatie. Ook willen ze dat meer personeel wordt aangenomen om zo de hoge werkdruk tegen te gaan. Air France is de belangrijkste gebruiker van Charles de Gaulle.
De problemen op de luchthavens van Parijs zijn vergelijkbaar met andere Europese luchthavens zoals Schiphol en het Londense Heathrow. Ook daar is sprake van ernstige personeelstekorten.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.
4 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.
4 uur geledenDETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.
6 uur geleden