Nog geen Israëlische reactie op Trumps 'akkoord', wel scepsis
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering heeft nog niet gereageerd op het akkoord over de Gazastrook dat de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social aankondigde. Volgens dat akkoord, dat nog nader dient te worden uitgewerkt, zullen Hamas en andere gewapende Palestijnse groepen in Gaza volledig ontwapenen, waarop Israëlische troepen zich terugtrekken uit het Palestijnse gebied.
De overeenkomst werd donderdagavond in Egypte ondertekend door onderhandelaars van Hamas, de Vredesraad en de bemiddelende landen Egypte, Qatar en Turkije. Dus niet door Israël, dat volgens Israëlische media, waaronder kranten als Haaretz en The Times of Israel, "sceptisch" is.
Een Israëlische functionaris zei tegen The Times of Israel dat "het ontwapeningsvoorstel van de Board of Peace niet voldoet aan de eisen van Jeruzalem inzake de volledige demilitarisering van Gaza". De krant concludeerde: "Ondanks Trumps optimistische bericht is het dan ook onduidelijk hoe de overeenkomst verder vorm krijgt."
Israëlische media leken vrij eensgezind in de inschatting dat de kans sowieso klein is dat Netanyahu's regering voor de verkiezingen van eind oktober akkoord gaat met wat Trump op Truth Social aankondigde.
Meer uit Buitenland
STOCKHOLM (ANP/RTR) - De centrumlinkse oppositie in Zweden heeft de verkiezingen gewonnen. Dat meldt de Zweedse publieke omroep SVT nadat vrijwel alle kiesdistricten zijn geteld. Volgens de omroep is een ommekeer in de uitslag niet meer mogelijk.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De leider en naamgever van de links-populistische Duitse partij Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW) beticht Alternative für Deutschland (AfD) ervan coalitiegesprekken te saboteren. Die laatste radicaal-rechtse partij kreeg onlangs in de deelstaat Saksen-Anhalt nipt geen absolute meerderheid, waarna een impasse ontstond over een mogelijke coalitie.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Poetin heeft woensdag Russen opgeroepen om te gaan stemmen voor de parlementaire verkiezingen. Die worden komend weekend gehouden. Volgens Poetin geldt de stemuitslag als barometer voor de steun voor de Russische oorlog tegen Oekraïne.
6 uur geledenDIDCOT (ANP) - De Britse premier Andy Burnham heeft NAVO-chef Mark Rutte verzekerd dat het Verenigd Koninkrijk zich onder zijn leiding blijft inzetten voor een sterkere alliantie. "Er is weliswaar een nieuwe premier, maar dat verandert niets aan de onwrikbare toewijding van het Verenigd Koninkrijk aan de NAVO en aan onze NAVO-verplichtingen", zei Burnham bij de eerste keer dat hij Rutte als regeringsleider ontving.
8 uur geledenPIDDINGTON (ANP) - De inwoners van het kleine Engelse dorp Piddington hebben in een referendum gestemd om zich af te scheiden van het Verenigd Koninkrijk, meldt de BBC. De symbolische stembusgang werd gehouden uit protest tegen de komst van een asielzoekerscentrum in een oude militaire basis in de buurt.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft een militaire onderscheiding toegekend aan de commandant die maandagavond twee lichtkogels afvuurde op een Deense helikopter. Volgens de Russen werd zijn fregat "geprovoceerd" door het Deense toestel en heeft de commandant met zijn actie de helikopter succesvol verjaagd.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland zegt voorstander te zijn van een internationaal verdrag om wapens in de ruimte te verbieden. Volgens onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov is het nog niet te laat om een wapenwedloop in de ruimte te voorkomen, ondanks dat de Verenigde Staten deze week erkenden over wapens te beschikken buiten de atmosfeer.
10 uur geleden