Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen Israëlische reactie op Trumps 'akkoord', wel scepsis

Nog geen Israëlische reactie op Trumps 'akkoord', wel scepsis

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische regering heeft nog niet gereageerd op het akkoord over de Gazastrook dat de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social aankondigde. Volgens dat akkoord, dat nog nader dient te worden uitgewerkt, zullen Hamas en andere gewapende Palestijnse groepen in Gaza volledig ontwapenen, waarop Israëlische troepen zich terugtrekken uit het Palestijnse gebied.

De overeenkomst werd donderdagavond in Egypte ondertekend door onderhandelaars van Hamas, de Vredesraad en de bemiddelende landen Egypte, Qatar en Turkije. Dus niet door Israël, dat volgens Israëlische media, waaronder kranten als Haaretz en The Times of Israel, "sceptisch" is.

Een Israëlische functionaris zei tegen The Times of Israel dat "het ontwapeningsvoorstel van de Board of Peace niet voldoet aan de eisen van Jeruzalem inzake de volledige demilitarisering van Gaza". De krant concludeerde: "Ondanks Trumps optimistische bericht is het dan ook onduidelijk hoe de overeenkomst verder vorm krijgt."

Israëlische media leken vrij eensgezind in de inschatting dat de kans sowieso klein is dat Netanyahu's regering voor de verkiezingen van eind oktober akkoord gaat met wat Trump op Truth Social aankondigde.

Meer uit Buitenland

Hooggerechtshof VK behandelt beroep Palestine Action tegen verbod

LONDEN (ANP) - Het Britse Hooggerechtshof gaat de zaak in behandeling nemen die is aangespannen door de medeoprichter van de activistische groep Palestine Action, Huda Ammori. Zij vecht een overheidsverbod aan dat al tot zeker 3500 arrestaties heeft geleid, onder wie ouderen en Holocaust-overlevenden.

9 minuten geleden
Dodental aardbeving Japan is opgelopen tot 34

KUMAMOTO (ANP) - Het dodental van de zware aardbeving die eerder deze week het zuidwesten van Japan trof, is vrijdag opgelopen van 28 naar 34. Dat heeft het bestuur van de regio Kumamoto bekendgemaakt.

37 minuten geleden
Trump krabbelt terug over beloftes aan Oekraïne over Patriots

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei donderdag dat hij er "niet zeker van" is of hij Oekraïne Patriot-raketten zou laten bouwen. "Het is een heel bijzonder wapen en we moeten een beetje voorzichtig zijn met aan wie we een licentie verlenen", zei hij tegen de Britse zakenkrant Financial Times (FT).

1 uur geleden
Hamas bevestigt ontwapening eigen groep en terugtrekking Israël

GAZA-STAD/WASHINGTON (ANP) - Hoge Hamas-functionarissen hebben tegen persbureau AFP bevestigd dat ze een akkoord hebben bereikt om een ​​einde te maken aan het conflict met Israël, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had aangekondigd dat de groep bereid is zich te ontwapenen, waarop Israël zich in fasen uit de Gazastrook zal terugtrekken.

1 uur geleden
Trump kondigt ontwapening Hamas en andere groepen in Gaza aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social de "volledige ontwapening van Hamas en alle andere gewapende groepen" in Gaza aangekondigd na een "historisch akkoord" van de door hemzelf opgerichte Vredesraad.

3 uur geleden
Spanje sluit grens met Marokko bij exclave Melilla

MADRID (ANP) - Spanje sluit de grens met Marokko bij de Noord-Afrikaanse exclave Melilla. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE. Inwoners zijn opgeroepen de grensovergang te mijden, zodat zij ordediensten niet in de weg lopen.

3 uur geleden
Italië wil Spanje uit Schengenzone schorsen om Ceuta-crisis

ROME (ANP) - Italië wil Spanje schorsen van de Schengenzone, vanwege het grote aantal migranten dat is aangekomen in de Spaanse exclave Ceuta. De Italiaanse premier Giorgia Meloni schrijft op X contact te hebben met relevante instanties en daarna bereid te zijn "met buitengewone maatregelen in te grijpen, om de grenzen en de veiligheid van burgers te beschermen".

6 uur geleden