Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen ingrijpen politie nodig sinds noodverordening Ter Apel

Nog geen ingrijpen politie nodig sinds noodverordening Ter Apel

TER APEL (ANP) - Sinds het ingaan van de noodverordening rond het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel heeft de politie vooralsnog niet hoeven ingrijpen vanwege asielzoekers die weigerden te vertrekken. Dat zegt een woordvoerder van de politie zondag desgevraagd.

Met ingang van zaterdag 12.00 uur geldt een noodverordening rond het aanmeldcentrum in Ter Apel. Onder de verordening is het voor asielzoekers die nog niet zijn geregistreerd bij het aanmeldcentrum in principe verboden om zich rond het centrum te begeven. Afgelopen weken sliepen geregeld honderden mensen op het terrein voor het aanmeldcentrum. Dat leverde onveilige en onhygiënische situaties op, zo benadrukte de veiligheidsregio zaterdag. De noodverordening - die al was aangekondigd - is bedoeld om te zorgen dat mensen niet 's avonds blijven rondhangen. De regel geldt in principe tot 1 oktober.

Een woordvoerder van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) zei zondag al dat voor zover bekend niemand de nacht van zaterdag op zondag buiten voor de poorten van Ter Apel heeft doorgebracht. "Iedereen heeft een plek kunnen krijgen", zei ze. Wel kan het zijn dat mensen uit eigen wil hebben besloten er te blijven, hoewel zaterdagavond laat het voor de poorten leeg was, vertelde ze.

Zoutkamp

Op de vraag wat er gebeurt als asielzoekers toch niet willen vertrekken, wil de politiewoordvoerder zondag niet ingaan. Ze geeft aan dat "we" net pas onderweg zijn met de noodverordening en dat ze niet wil ingaan op hypothetische vragen. "We gaan zien hoe het zich ontwikkelt."

Een woordvoerder van de Veiligheidsregio zegt dat asielzoekers die er niet horen te zijn, maar er toch worden aangetroffen, wordt opgedragen weg te gaan. Volgens hem is de maatregel bedoeld om mensen te overreden dat ze er niet hoeven te blijven. "Buitenslapers willen we niet meer, en het hoeft ook niet meer", geeft hij aan. Staatssecretaris Eric van der Burg (Asiel) beloofde vrijdag dat met ingang van vrijdagavond niemand meer buiten hoefde te slapen in Ter Apel.

Sinds zaterdag kunnen asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel worden opgevangen in de nieuwe 'wachtkamer' voor asielzoekers bij het Groningse Zoutkamp. In Zoutkamp kunnen de asielzoekers een paar dagen blijven totdat Ter Apel plek heeft om hun asielaanvraag te registreren. Asielzoekers die zich voor het eerst melden in Ter Apel, krijgen een nummer, waarmee ze uiteindelijk worden opgeroepen. Vervolgens worden ze per bus naar Zoutkamp gebracht. Binnen zeven dagen worden de asielzoekers vervolgens weer teruggebracht naar Ter Apel voor registratie van hun asielaanvraag.

Meer uit Binnenland

Extra journaals op NPO 1 en SBS6 na aanvallen op Iran

HILVERSUM (ANP) - De NOS zendt zaterdag op NPO 1 een ingelast journaal uit in verband met de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran. Ook op SBS6 is in de ochtendeditie van Hart van Nederland veel aandacht voor de gebeurtenissen in het Midden-Oosten.

4 minuten geleden
Iraanse ambassade in Den Haag: 'Amerikaanse diplomatie is nep'

DEN HAAG (ANP) - De Iraanse ambassade in Den Haag schrijft op X dat Amerika "voor de tweede keer in minder dan een jaar heeft laten zien dat zijn diplomatie nep is". Volgens de ambassade vallen Israël en Amerika Iran aan "vlak na het aanbieden van een deal".

5 minuten geleden
Berendsen roept op verdere escalatie te voorkomen

DEN HAAG (ANP) - Na de aanval op Iran roept "Nederland alle partijen op om terughoudendheid te betrachten en verdere escalatie te voorkomen", laat minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) in een reactie aan het ANP weten. "Stabiliteit in de regio is essentieel."

22 minuten geleden
BuZa: blijf weg bij mogelijke doelwitten Iran

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept Nederlanders in Iran op om weg te blijven bij "mogelijke doelwitten". Israël heeft aanvallen uitgevoerd en in meerdere plaatsen zijn explosies gehoord.

1 uur geleden
Reisadvies Israël aangescherpt om spanningen VS-Iran

DEN HAAG (ANP) - Vanwege de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken de reisadviezen voor Israël aangescherpt. Het land heeft nu grotendeels de kleurcode oranje, wat betekent dat het advies is om er alleen naartoe te gaan als het noodzakelijk is. De Palestijnse gebieden waren voor een groot deel al oranje.

15 uur geleden
Ook gegevens van DJI-medewerkers gelekt door zwakte in software

DEN HAAG (ANP) - Persoonlijke gegevens van medewerkers van de Dienst Justitiële Inrichtingen zijn ingezien door hackers. Het gaat onder meer om namen, telefoonnummers en locatiegegevens, schrijven de staatssecretarissen van Justitie en van Binnenlandse Zaken in een brief aan de Tweede Kamer. Om hoeveel mensen het gaat, zeggen ze niet.

15 uur geleden
Meer meldingen bij meldpunt voor dierenleed in 2025

DEN HAAG (ANP) - Meldpunt 144, voor mishandeling en verwaarlozing van dieren, kreeg in 2025 meer meldingen dan in 2024. Met ruim 155.000 meldingen kreeg het meldpunt 10 procent meer telefoontjes dan in 2024.

16 uur geleden