Nog geen EU-deal over begrotingsregels na 'nacht van de waarheid'
BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het nog niet eens over nieuwe regels voor hun staatsschulden en begrotingstekorten. Hun ministers van Financiën wijdden er een avond en nacht van onderhandelingen aan, maar bereikten hoewel de tijd begint te dringen geen compromis.
De oude begrotingsregels moeten worden vervangen, daarover zijn de 27 EU-landen het al lange tijd eens. Ze zijn onrealistisch streng en star en de lidstaten werden er mede daardoor nooit echt aan gehouden. Om de EU door de coronacrisis te helpen schortte de unie ze daarom al op, maar na de jaarwisseling zouden ze weer van kracht worden.
Maar na maandenlang getouwtrek blijft er onenigheid over vooral het tempo waarin regeringen met hoge schulden een begrotingstekort moeten wegwerken. Vooral Duitsland stelt zich streng op, terwijl met name zuidelijke landen als Frankrijk meer geduld en flexibiliteit willen.
De Duitse en Franse ministers van Financiën, de traditionele aanvoerders van beide kampen, hadden voor aanvang van de onderhandelingen nog goede hoop. Maar ondanks "goede vooruitgang" zijn nieuwe voorstellen en nader overleg nodig, constateerden de ministers volgens EU-diplomaten halverwege de nacht. Daaraan wordt de komende dagen gewerkt. Mogelijk moeten de EU-leiders zich op hun top in Brussel volgende week over de kwestie buigen. De ministers van Financiën zouden voor het eind van het jaar nog eens bijeen kunnen komen om er alsnog uit te komen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".
8 uur geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.
1 dag geledenYAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.
1 dag geleden