Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog geen EU-deal over begrotingsregels na 'nacht van de waarheid'

Nog geen EU-deal over begrotingsregels na 'nacht van de waarheid'

BRUSSEL (ANP) - De EU-landen zijn het nog niet eens over nieuwe regels voor hun staatsschulden en begrotingstekorten. Hun ministers van Financiën wijdden er een avond en nacht van onderhandelingen aan, maar bereikten hoewel de tijd begint te dringen geen compromis.

De oude begrotingsregels moeten worden vervangen, daarover zijn de 27 EU-landen het al lange tijd eens. Ze zijn onrealistisch streng en star en de lidstaten werden er mede daardoor nooit echt aan gehouden. Om de EU door de coronacrisis te helpen schortte de unie ze daarom al op, maar na de jaarwisseling zouden ze weer van kracht worden.

Maar na maandenlang getouwtrek blijft er onenigheid over vooral het tempo waarin regeringen met hoge schulden een begrotingstekort moeten wegwerken. Vooral Duitsland stelt zich streng op, terwijl met name zuidelijke landen als Frankrijk meer geduld en flexibiliteit willen.

De Duitse en Franse ministers van Financiën, de traditionele aanvoerders van beide kampen, hadden voor aanvang van de onderhandelingen nog goede hoop. Maar ondanks "goede vooruitgang" zijn nieuwe voorstellen en nader overleg nodig, constateerden de ministers volgens EU-diplomaten halverwege de nacht. Daaraan wordt de komende dagen gewerkt. Mogelijk moeten de EU-leiders zich op hun top in Brussel volgende week over de kwestie buigen. De ministers van Financiën zouden voor het eind van het jaar nog eens bijeen kunnen komen om er alsnog uit te komen.

Meer uit Financieel

Analisten: beleggers zien oorlog Midden-Oosten als koopkans

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers laten zich niet afschrikken door de oorlog in het Midden-Oosten en beschouwen de onrust juist als kans om goede zaken te doen, constateren analisten. Dit verklaart volgens hen waarom de beursgraadmeters op Wall Street afgelopen week weer recordstanden lieten zien. Ook de Amsterdamse AEX-index zit inmiddels in de buurt van een nieuw record, ondanks het conflict en de vele zorgen over de hoge energieprijzen.

1 uur geleden
Intel uitblinker op Wall Street dankzij sterke kwartaalresultaten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met overwegend winsten het weekend ingegaan. Chipbedrijf Intel was een uitblinker op Wall Street dankzij kwartaalcijfers en verwachtingen die zeer goed werden ontvangen door beleggers. Daarnaast bleef de aandacht uitgaan naar de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten.

11 uur geleden
VS bevriezen 344 miljoen dollar aan cryptotegoeden om Iran-link

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten hebben tegoeden aan cryptomunten ter waarde van 344 miljoen dollar bevroren omdat die gelinkt zijn aan Iran. Dat heeft de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent vrijdag gemeld.

11 uur geleden
VS en EU willen meer samenwerken voor winning kritieke mineralen

WASHINGTON (ANP) - De Europese Unie en de Verenigde Staten hebben een intentieverklaring ondertekend waarin ze afspreken samen te werken aan de ontginning van kritieke mineralen. Dit moet voorkomen dat ze bij de inkoop van deze belangrijke grondstoffen voor high-techproducten te afhankelijk worden "van slechts één plek", zei de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio bij de ondertekening.

13 uur geleden
Oliedienstverlener Baker Hughes: meer investeringen door oorlog

HOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De grote Amerikaanse dienstverlener aan de olie- en gasindustrie Baker Hughes verwacht meer investeringen door oliemaatschappijen in eigen productie door de oorlog in het Midden-Oosten. Volgens topman Lorenzo Simonelli zorgen de sterk gestegen olieprijzen door het conflict voor een stimulering van de investeringen in Noord- en Zuid-Amerika, Afrika en Azië.

13 uur geleden
Winst voor Amsterdamse AEX-index, Adyen en Besi flink hoger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.

15 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS op laagste niveau ooit om inflatievrees

ANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.

16 uur geleden