Nog geen duidelijkheid over internationale treinen op stakingsdag
UTRECHT (ANP) - De NS kan nog niet zeggen welke gevolgen de personeelsstaking die voor vrijdag gepland staat zal hebben voor de internationale treinen. "We zijn druk aan het bekijken wat er mogelijk is", laat een woordvoerster weten. Ze verwacht dat er donderdag in de loop van de dag duidelijkheid komt voor reizigers. Dat geldt ook voor de lijn tussen Amsterdam Centraal en Schiphol, waar tijdens de grote staking van vorige week wel treinen bleven rijden.
NS-personeel in de regio's west en noordwest is nog steeds van plan om het werk vrijdag neer te leggen, ook al hebben de vakbonden toegezegd dat ze wel weer met de NS willen praten over hun arbeidsvoorwaarden. Het spoorbedrijf deed dinsdag een nieuw cao-voorstel. Dat bevat onder meer een loonsverhoging van 5 procent per 1 juli, met terugwerkende kracht dus, en nog eens 2,5 procent begin volgend jaar. Vakbond FNV heeft gezegd dat de NS-directie nog "flinke stappen moet maken".
Tijdens de vorige staking die landelijk het treinverkeer tot stilstand bracht, bleven treinen van Thalys en Eurostar naar Parijs en Londen buiten schot. Voor treinen naar Brussel, Berlijn, Zwitserland en Oostenrijk waren er wel gevolgen. Die stopten vanwege de acties niet op diverse stations waar ze normaal wel stoppen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Bert Natter heeft de Libris Literatuur Prijs gewonnen met het boek Aan het einde van de oorlog. Dat maakte de jury van de prestigieuze prijs maandagavond bekend in de uitzending van Nieuwsuur.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mensen met een kaartje voor het afgelaste festival Music On kunnen hun geld terugkrijgen of hun ticket inzetten om de eerstvolgende editie bij te wonen. Dat meldt organisator Loveland maandagavond. "Op dit moment zijn wij hard bezig met het opzetten van een systeem om de afhandeling omtrent tickets zo soepel en zorgvuldig mogelijk te laten verlopen."
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De rederij achter cruiseschip m/v Hondius, OceanWide Expeditions, meldt dat het schip zondag in Rotterdam moet aankomen. Het schip vertrok maandagavond rond 19.00 uur lokale tijd vanuit Tenerife en doet er volgens de planning zes dagen over om de eindbestemming te bereiken.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op Schiphol heeft een vliegtuig rond 20.50 uur een noodlanding gemaakt vanwege een medisch noodgeval aan boord. Dat meldt een woordvoerder van de luchthaven. Het toestel van Ryanair steeg op in Warschau, Polen en had in het Engelse Leeds moeten landen.
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Twaalf medewerkers van het Radboudumc, waar een patiënt met het hantavirus is opgenomen, gaan uit voorzorg in quarantaine voor zes weken. Er is gebleken dat de procedures rond de patiënt niet goed zijn gevolgd, meldt het Nijmeegse ziekenhuis. Dat benadrukt dat de kans dat ze besmet zijn geraakt klein is.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Een van de veertien Spanjaarden die werden geëvacueerd van het cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus, meldt het Spaanse ministerie van Gezondheid. Die persoon vertoont geen symptomen en verkeert in goede conditie. De overige dertien evacués hebben negatief getest.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP/AFP) - Ook het laatste vliegtuig met opvarenden van de m/v Hondius is vertrokken van het Canarische eiland Tenerife. Het toestel met Australiërs, een Nieuw-Zeelander en een Brit is onderweg naar Eindhoven. Daarvandaan zullen zij verder worden geëvacueerd.
2 uur geleden