Nog geen duidelijkheid over internationale treinen op stakingsdag
UTRECHT (ANP) - De NS kan nog niet zeggen welke gevolgen de personeelsstaking die voor vrijdag gepland staat zal hebben voor de internationale treinen. "We zijn druk aan het bekijken wat er mogelijk is", laat een woordvoerster weten. Ze verwacht dat er donderdag in de loop van de dag duidelijkheid komt voor reizigers. Dat geldt ook voor de lijn tussen Amsterdam Centraal en Schiphol, waar tijdens de grote staking van vorige week wel treinen bleven rijden.
NS-personeel in de regio's west en noordwest is nog steeds van plan om het werk vrijdag neer te leggen, ook al hebben de vakbonden toegezegd dat ze wel weer met de NS willen praten over hun arbeidsvoorwaarden. Het spoorbedrijf deed dinsdag een nieuw cao-voorstel. Dat bevat onder meer een loonsverhoging van 5 procent per 1 juli, met terugwerkende kracht dus, en nog eens 2,5 procent begin volgend jaar. Vakbond FNV heeft gezegd dat de NS-directie nog "flinke stappen moet maken".
Tijdens de vorige staking die landelijk het treinverkeer tot stilstand bracht, bleven treinen van Thalys en Eurostar naar Parijs en Londen buiten schot. Voor treinen naar Brussel, Berlijn, Zwitserland en Oostenrijk waren er wel gevolgen. Die stopten vanwege de acties niet op diverse stations waar ze normaal wel stoppen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
15 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
2 uur geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.
4 uur geledenNIJVERDAL (ANP) - Bassist Herman Deinum van de bluesband Cuby & the Blizzards is op 79-jarige leeftijd overleden. Deinum stierf vrijdag in zijn woonplaats Nijverdal, deelt het Cuby and the Blizzards (C+B) Museum. "Fans kwamen speciaal voor hem naar de concerten, om van zijn duidelijk hoorbare, melodieuze, stuwende baspartijen te genieten", aldus het museum.
15 uur geleden