Nog geen duidelijkheid anonimiteit advocaten kroongetuige
AMSTERDAM (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de nieuwe advocaten van kroongetuige Nabil B. hem tijdens de openbare zittingen in de rechtbank - eind volgende maand - anoniem en afgeschermd zullen bijstaan. De drie rechters in deze zaak moeten daar een besluit over nemen, wanneer ze dat doen is niet bekend.
B. is kroongetuige in het grote liquidatieproces genaamd Marengo, met de eind vorig jaar gearresteerde hoofdverdachte Ridouan Taghi. De advocaat van B. werd afgelopen september op straat doodgeschoten. Door deze schokkende moord is het proces met nog meer veiligheidsmaatregelen omgeven.
Inez Weski, advocaat van Taghi, liet zaterdag weten een klacht in te dienen bij de deken van de Amsterdamse Orde van Advocaten tegen een van de nieuwe advocaten van B. De anonieme advocaat haalde in een interview met De Telegraaf uit naar Weski. Nabil B. heeft volgens de advocaat gezegd dat Weski zijn advocaten "voor het vuurpeloton" zet. De deken riep maandag in de Volkskrant beide advocaten op hun strijd niet via de media te voeren.
Taghi aanwezig
In het kader van het proces-Marengo zijn sinds 7 januari verhoren van B. bij de rechter-commissaris gaande. De advocaten van B. zijn anoniem en afgeschermd tijdens deze besloten verhoren. Op 27 februari is de eerstvolgende openbare zitting in de extra beveiligde rechtbank op Schiphol. Hoe de rol van de advocaten er daar uit gaat zien, is aan de rechters.
Taghi zal dan naar verwachting voor het eerst zijn opwachting maken in de rechtszaal, te midden van een groep medeverdachten.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Mona Keijzer (Asiel en Migratie, BBB) heeft vrijdagmorgen busbedrijf Qbuzz ten onrechte aangewezen als verantwoordelijke voor de pendelbus van en naar het Groningse Ter Apel. Dat laat het ministerie van Asiel en Migratie weten na vragen van het ANP.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De speciale pendelbus die rijdt tussen station Emmen en het asielzoekerscentrum in Ter Apel is niet meer gratis. Dat schrijft demissionair minister Mona Keijzer (Asiel, BBB) vrijdag aan de Tweede Kamer. De kaartjesverkoop was gestopt vanwege overlast door wanbetalers.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De teller van 3FM Serious Request staat na een dag actievoeren op 4.306.428 euro. Dat is vrijdagavond bekendgemaakt op NPO 3FM. Niet eerder werd er op de eerste dag van de actie zoveel geld opgehaald.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het COA heeft van het ministerie van Asiel en Migratie (A&M) de opdracht gekregen om nareizigers naar een hotel te brengen in de gemeente waar ze uiteindelijk ook een huis moeten krijgen. Demissionair minister Mona Keijzer heeft gemeenten dat via een brief laten weten, het ANP zag die brief in. Het doel is dat er zo plek vrijkomt in asielzoekerscentra en mensen eerder kunnen beginnen met het opbouwen van een leven in de gemeente waar ze uiteindelijk een huis moeten krijgen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers die verzuimen de regels tegen schijnzelfstandigheid na te komen, krijgen ook in 2026 nog geen boete. Wel wil het kabinet dat volgend jaar boetes worden opgelegd aan werkgevers en werkenden die opzettelijk de zzp-wetgeving overtreden.
6 uur geledenAMERSFOORT (ANP) - Qbuzz verwijst vrijdag naar een eerder statement waarin staat dat het vervoersbedrijf niet de opdrachtgever en uitvoerder is van de pendeldienst tussen het azc van Ter Apel en station Emmen. Dat terwijl demissionair asielminister Mona Keijzer (BBB) vrijdagochtend zei dat Qbuzz de beveiliging moet regelen voor de pendelbus.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander geeft zijn kersttoespraak dit jaar vanuit de vestibule van Paleis Huis ten Bosch. Dat meldt de Rijksvoorlichtingsdienst vrijdag. In 2019 en 2021 kwam de kersttoespraak ook vanuit de centrale entreehal van het Haagse woonpaleis.
7 uur geleden