Nog geen 'derde helft' maar TOP Oss is blij met terugkeer fans
OSS (ANP) - Bij TOP Oss overheerst woensdag de vreugde over het feit dat de derby van vrijdag tegen FC Den Bosch in een deels gevuld stadion mag worden gespeeld. "Je moet het positief bekijken", zegt Rianne Haegens, woordvoerster van de Brabantse club uit de eerste divisie. "We zijn allang blij dat er weer publiek welkom is. Al moeten ze de 'derde helft' nog wel even vergeten."
"Wat zijn wij blij dat we jullie weer mogen verwelkomen! Wat hebben we jullie gemist! Vrijdagavond is het derby day! De wedstrijd van het jaar", begroet de Osse club bezoekers van de website. De versoepelingen van de coronamaatregelen, dinsdag aangekondigd, leidden weliswaar nog niet tot de door de betaaldvoetbalclubs gewenste twee derde bezetting van de stadions en een 'sluitingstijd' van 23.00 uur in plaats van 22.00 uur, maar de vreugde is enorm.
"Ook bij mij overheerst toch de opluchting dat we voor het eerst sinds 12 november weer fans bij een wedstrijd hebben", zegt Haegens. "Nu hoeft ESPN er bij de tv-uitzending ook geen sfeergeluiden meer achter te zetten. Betaald voetbal doe je toch vooral voor het publiek. Liefst zo veel mogelijk, maar nu dan nog maar even zo."
Vanwege de bezettingsbeperking - een derde van de capaciteit mag worden benut - zijn er 1500 toeschouwers welkom in het Frans Heesen Stadion, ook wel bekend als het Osse Kuipje. De negenhonderd seizoenkaarthouders hebben voorrang. Van de zeshonderd kaarten die overblijven, gaat een deel naar sponsors. "De rest komt in de verkoop, hier in de fanshop van het stadion. Het mag niet online omdat het een derby is. Alle aanwezigen moeten geregistreerd staan. We waren al anderhalve week in voorbereiding, niet alleen met de kaartverkoop maar ook bijvoorbeeld met de inzet van stewards. Nu staan alle seinen op groen." Toeschouwers moeten vrijdagavond, wanneer de kassa's gesloten blijven, een geldige QR-code en een identiteitsbewijs laten zien.
Haegens noemt het "extra mooi" dat de eerste wedstrijd met fans uitgerekend de derby met de buurman uit Den Bosch betreft. "Dat is toch de kers op de taart. Nu de 3 punten hier houden, zou helemaal geweldig zijn. Nee, een feestje in het stadion zit er dan nog niet in. Dat is dan maar zo, ik denk toch liever in mogelijkheden."
Meer uit Voetbal
ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.
5 uur geledenSYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.
7 uur geledenMONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.
10 uur geledenBERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.
18 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.
18 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije maakt nog altijd kans op deelname aan het WK voetbal. In de halve finale van de play-offs, die werd gespeeld in het stadion van Besiktas in Istanbul, waren de Turken met 1-0 te sterk voor Roemenië.
21 uur geleden