Nog geen concrete datum waarop horeca open kan
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft nog geen concrete datum gegeven waarop de horeca open zou kunnen. Dar meldt branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) na afloop van overleg met bewindslieden. Volgens KHN-directeur Dirk Beljaarts verliep het gesprek goed. "Daar is ook uitgesproken dat het kabinet heel graag wil versoepelen maar dat dat nog niet kan. Ook wilde het kabinet nog geen toezeggingen doen over een datum waarop de terrassen open kunnen."
Wel overlegt KHN aankomende donderdag verder met het kabinet over de praktische invulling van eventuele versoepelingen in de horeca. "Het kabinet heeft gezegd de horeca te zien als onderdeel van de oplossing en wil kijken naar wat wel kan", zegt Beljaarts.
Maandag sprak KHN met ministers Ferd Grapperhaus (Justitie), Hugo de Jonge (Volksgezondheid), Bas van 't Wout (Economische Zaken) en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken).
KHN gaat ervan uit dat de versoepelingen kunnen ingaan op 15 maart, als de huidige lockdownmaatregelen aflopen. "Dan moet ruimte die er is eerlijk verdeeld worden. Bij de volgende versoepelingen moeten niet alleen de terrassen maar de hele horeca in stapjes open."
Volgens KHN kunnen de terrassen per direct open omdat de besmettingskans buiten nihil is. Ook kan de horeca bijdragen aan het terugbrengen van de besmettingen, denkt Beljaarts, omdat de de sector mensen op een veilige en gereguleerde manier bij elkaar kan brengen. "Dan zijn er misschien meer mensen op de been, maar gereguleerd."
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is de eerste handelsdag van de nieuwe maand licht lager gesloten. Dat kwam vooral door een stevig koersverlies van zwaargewicht Shell, dat 3,3 procent verloor door een daling van de olieprijs. Ook oliedienstverlener SBM Offshore behoorde om die reden tot de verliezers, met een min van 1,5 procent.
14 minuten geledenSAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic behaalde over het afgelopen kwartaal een omzet van bijna 17 miljard dollar. Dat is ruim twaalf keer zoveel als in dezelfde periode een jaar eerder.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen zijn maandag gedaald, nadat de hoogste leider van Iran de regering toestemming heeft gegeven om gesprekken te voeren die een einde kunnen maken aan het conflict in het Midden-Oosten. Eerder zou de Amerikaanse president Donald Trump ook al hebben gezegd ruimte te bieden voor onderhandelingen met Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst aan de maand november begonnen. Apple stond bij de dalers op Wall Street in aanloop naar de bekendmaking van kwartaalcijfers later op de dag. Ook kijken beleggers uit naar de Amerikaanse midterms op dinsdag.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De cyberaanvallen op koelsystemen van supermarkten in verschillende EU-landen zijn een "bewuste poging om de voedselvoorziening van de EU te ontwrichten en het vertrouwen van consumenten daarin te ondermijnen". Dat heeft Europees commissaris voor Landbouw en Voedselvoorziening Christophe Hansen maandag gezegd, naar aanleiding van het nieuwe incident.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Het Belgische Openbaar Ministerie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar de nieuwe cyberaanval op koelkasten en vriezers, die verschillende supermarkten in België heeft getroffen. Dat heeft een woordvoerder bekendgemaakt.
2 uur geledenSANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Chipbedrijf Marvell Technology heeft een overnamedeal gesloten met de producent van optische apparatuur voor datacenters Lumentum Holdings ter waarde van 115 miljard dollar, omgerekend ruim 102 miljard euro. Vorige week had persbureau Bloomberg al gemeld dat er een overname van Lumentum door Marvell aan zat te komen in de AI-race.
3 uur geleden