Nog geen concrete datum waarop horeca open kan
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft nog geen concrete datum gegeven waarop de horeca open zou kunnen. Dar meldt branchevereniging Koninklijke Horeca Nederland (KHN) na afloop van overleg met bewindslieden. Volgens KHN-directeur Dirk Beljaarts verliep het gesprek goed. "Daar is ook uitgesproken dat het kabinet heel graag wil versoepelen maar dat dat nog niet kan. Ook wilde het kabinet nog geen toezeggingen doen over een datum waarop de terrassen open kunnen."
Wel overlegt KHN aankomende donderdag verder met het kabinet over de praktische invulling van eventuele versoepelingen in de horeca. "Het kabinet heeft gezegd de horeca te zien als onderdeel van de oplossing en wil kijken naar wat wel kan", zegt Beljaarts.
Maandag sprak KHN met ministers Ferd Grapperhaus (Justitie), Hugo de Jonge (Volksgezondheid), Bas van 't Wout (Economische Zaken) en staatssecretaris Mona Keijzer (Economische Zaken).
KHN gaat ervan uit dat de versoepelingen kunnen ingaan op 15 maart, als de huidige lockdownmaatregelen aflopen. "Dan moet ruimte die er is eerlijk verdeeld worden. Bij de volgende versoepelingen moeten niet alleen de terrassen maar de hele horeca in stapjes open."
Volgens KHN kunnen de terrassen per direct open omdat de besmettingskans buiten nihil is. Ook kan de horeca bijdragen aan het terugbrengen van de besmettingen, denkt Beljaarts, omdat de de sector mensen op een veilige en gereguleerde manier bij elkaar kan brengen. "Dan zijn er misschien meer mensen op de been, maar gereguleerd."
Meer uit Financieel
ROSTOCK (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse economie kan dit jaar met 1 procent groeien, denkt de president van de Duitse centrale bank Joachim Nagel. Eerder dit jaar had de Bundesbank nog op een groei van maar 0,5 procent voor de grootste economie van Europa gerekend.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt geen exportverbod op diesel in te voeren. Trump had eerder gedreigd met een exportstop, maar zei vrijdag tegen verslaggevers dat zo'n maatregel nooit echt op tafel heeft gelegen. Trumps uitspraken volgen op de aankondiging van de G7-landen dat ze miljoenen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar stellen.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst gesloten nadat de banengroei in de Verenigde Staten in september zwakker uitviel dan verwacht. Het banenrapport van de Amerikaanse overheid is van belang voor het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank: bij een zwakkere arbeidsmarkt is er minder ruimte om de rente verder te verhogen.
49 minuten geledenROME (ANP/BLOOMBERG) - Christine Lagarde moet duidelijkheid geven over haar toekomst als president van de Europese Centrale Bank (ECB), vindt de Italiaanse minister van Financiën Giancarlo Giorgetti. Lagardes termijn loopt af in oktober volgend jaar, maar er wordt al langer gespeculeerd over een mogelijk vertrek voor dat moment.
2 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Smartphonefabrikanten verhogen de prijzen van telefoons door het aanhoudende tekort aan geheugenchips. Google kondigde vrijdag een prijsverhoging aan op een ouder model. Samsung verhoogde donderdag al de prijzen van meerdere modellen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een flinke winst gesloten. Chipbedrijven sloten met forse plussen, onder meer door een koersstijging van Nvidia in New York. Chipbedrijf Besi klom 7 procent en eindigde bovenaan de AEX-index, gevolgd door ASMI met een stijging van 5,5 procent. Chipmachinefabrikant ASML won 3,5 procent.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De G7-landen stellen de komende vier maanden tot 100 miljoen vaten olie en diesel uit hun noodvoorraden beschikbaar. Dit gebeurt na aandringen van de Amerikaanse president Donald Trump, die Frankrijk en Duitsland had bedreigd met een exportverbod. Trump spreekt op zijn socialemediaplatform Truth Social van een "enorme hoeveelheid".
6 uur geleden