Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nog enkele honderden gestrande reizigers in Marokko'

'Nog enkele honderden gestrande reizigers in Marokko'

DEN HAAG (ANP) - Het aantal Nederlandse reizigers dat is gestrand in Marokko en graag terug wil naar Nederland ligt nu op enkele honderden. Dat zegt een woordvoerder van het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders (SMN) donderdag tegen het ANP.

Eind mei zei minister Stef Blok (Buitenlandse Zaken) nog dat de groep was gedaald tot een aantal "stevig onder de duizend". Op dat moment waren er zes speciale vluchten geweest om Nederlanders terug te brengen.

Nadien zijn daar drie vluchten bijgekomen, weet de woordvoerder van SMN. Hij is blij dat de meeste mensen terug zijn, maar benadrukt dat het de inzet is om iedereen die dat wil te repatriëren. Hem is onbekend wanneer een nieuwe repatriëringsvlucht richting het land gepland staat.

Grenzen dicht

Marokko gooide in maart de grenzen dicht wegens het coronavirus. Buitenlanders mochten aanvankelijk niet uit het land vertrekken. Pas eind april begonnen de eerste repatriëringsvluchten weer.

Eind april zaten nog zo'n 3000 Nederlanders vast in Marokko. Het Samenwerkingsverband Marokkaanse Nederlanders stuurde begin mei een brandbrief naar minister Blok omdat de situatie van veel mensen die vastzaten in het land nijpend werd, onder meer wegens het gebrek aan de juiste medicatie.

Meer uit Binnenland

Passagier cruiseschip aangekomen in Düsseldorf

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De opvarende van cruiseschip Hondius die na aankomst op Schiphol woensdagavond naar Düsseldorf werd vervoerd, is daar aangekomen. De passagier wordt opgevangen in het academische ziekenhuis UKD in de Duitse stad.

2 uur geleden
Cruisepassagier die in Düsseldorf wordt behandeld is 'stabiel'

DÜSSELDORF (ANP) - De toestand van de opvarende van de MV Hondius die wordt opgevangen door het academische ziekenhuis UKD in Düsseldorf is "stabiel". Dat meldt de brandweer van de Duitse stad, die betrokken is bij het vervoer van de cruiseschippassagier van Schiphol naar Düsseldorf. Er zijn "geen symptomen van een infectie", aldus de brandweer in een verklaring.

7 uur geleden
Argentinië gaat knaagdieren vangen in onderzoek hantavirus

USHUAIA (ANP/RTR/AFP) - Het Argentijnse ministerie van Gezondheid is van plan om knaagdieren te vangen in de buurt van de zuidelijke stad Ushuaia, de plek waar een of meerdere passagiers van het cruiseschip MV Hondius mogelijk het hantavirus hebben opgelopen. De Argentijnse autoriteiten willen de knaagdieren onderzoeken in hun zoektocht naar de oorsprong van het virus.

8 uur geleden
Honderden deelnemers aan mars in Loosdrecht tegen noodopvang

LOOSDRECHT (ANP) - Een paar honderd mensen hebben woensdagavond gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvang in Loosdrecht. Kamerleden Gidi Markuszower en Mona Keijzer waren hierbij ook aanwezig.

8 uur geleden
Gezinnen in noodopvang IJsselstein, startdatum bouw onbekend

IJSSELSTEIN (ANP) - In de geplande noodopvang voor asielzoekers in IJsselstein komen met name gezinnen te wonen. Het gaat om gezinnen en partners van statushouders die via gezinshereniging naar Nederland komen, meldt de Utrechtse gemeente woensdag.

8 uur geleden
A59 bij Den Bosch weer vrijgegeven, demonstranten van snelweg af

DEN BOSCH (ANP) - De demonstranten die de A59 bij Den Bosch blokkeerden, zijn de snelweg weer af. De weg daar is daarom weer vrijgegeven, meldt Rijkswaterstaat (RWS). Woensdagavond liepen zo'n 150 mensen de snelweg op in de rijrichting van Den Bosch naar Waalwijk omdat zij niet willen dat er een tijdelijke asielopvang voor jongeren in Engelen komt.

8 uur geleden
Spanje verwacht maandag passagiers cruiseschip te evacueren

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken denkt dat de overgebleven passagiers van de MV Hondius komende maandag kunnen worden geëvacueerd, schrijft de krant El País. De verwachting is nu dat het cruiseschip zaterdag aankomt op Tenerife, maar daar moeten de passagiers nog aan boord blijven tot ze twee dagen later worden opgehaald, staat in een verklaring.

8 uur geleden