Nog enkele duizenden Nederlanders wachten op thuisreis
BAARN (ANP) - De brancheorganisatie van reisondernemingen ANVR schat dat nog enkele duizenden Nederlanders met een pakketreis in het buitenland wachten om naar huis terug te kunnen keren. Begin deze week waren dat er nog tussen de 20.000 en 30.000.
"Reisorganisaties zijn nog altijd druk bezig om mensen naar huis te halen. Dat kost wat tijd. We hebben geen exacte cijfers en geen aanwijzingen dat er mensen echt vast zitten. De touroperators weten precies waar hun klanten zich bevinden en kunnen daarnaar handelen," zegt een woordvoerster van de organisatie.
De ANVR schatte donderdag dat in totaal nog 200.000 Nederlanders in het buitenland zijn. Dat is inclusief mensen die zelfstandig met een vliegticket op reis zijn. De organisatie adviseert hun de thuisreis te regelen bij de luchtvaartmaatschappij.
Het ministerie van Buitenlandse Zaken raadt alle vakantiereizen naar het buitenland tot 6 april af vanwege de impact die overheidsmaatregelen tegen het coronavirus voor reizigers kunnen hebben. Alleen als het strikt noodzakelijk is, kunnen Nederlanders volgens het advies nog de grens over.
Meer uit Binnenland
VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.
9 uur geledenPUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
12 uur geleden