
Nog eens vier keer celstraf voor supportersgeweld bij FC Twente
ALMELO (ANP) - Bij de rechtbank in Almelo zijn dinsdag nog eens vier mannen veroordeeld tot celstraffen van twee en drie maanden wegens geweldpleging en mishandeling bij rellen na de wedstrijd FC Twente tegen het Zweedse Hammarby IF vorig jaar juli. Twee andere verdachten kregen voorwaardelijke celstraffen en een taakstraf van 240 uur. Een week geleden werden al vijf relschoppers wegens geweldpleging veroordeeld tot celstraffen van een en twee maanden en vijf anderen tot taakstraffen van honderd tot 240 uur.
Vier van de zes mannen die nu zijn veroordeeld waren in het bijzonder betrokken bij de ernstige mishandeling van een Zweedse supporter. Op camerabeelden was te zien hoe de man van een tribune werd gesleurd en daarna, terwijl hij versuft op de grond lag, werd geschopt en geslagen. Hulpverleners moesten hem weer bij bewustzijn brengen, waarna hij naar het ziekenhuis werd gebracht.
Met de uitspraken gaat de rechtbank voor een groot deel mee met het Openbaar Ministerie. Het OM had twee weken geleden in de meeste gevallen ook al celstraffen geëist om te benadrukken dat een "kentering" nodig is in de aanpak van voetbalgeweld. "Taakstraffen en voorwaardelijke celstraffen helpen kennelijk niet meer. Het wordt tijd dat we harder gaan straffen. Dat is in het belang van de 'echte' supporters, de clubs en het voetbal in het algemeen," aldus de officier toen.
Alle verdachten hebben eerder al van de club en de KNVB, stadionverboden van enkele jaren gekregen en mogen zich de komende vijf jaar op wedstrijddagen niet in de buurt van het stadion vertonen. In totaal gaat het om twintig verdachten. De zaken tegen de overige vier worden later dit jaar behandeld.
Meer uit Binnenland
BREDA (ANP) - De cannabis die in colasnoepjes van Haribo is gevonden, is daar niet tijdens de productie in terechtgekomen. Dat laat de snoepfabrikant weten na onderzoek naar de herkomst van de besmetting.
3 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De douane heeft woensdag in de haven van Vlissingen 1102 kilo cocaïne gevonden. De drugs zaten verstopt in een lading fruit, meldt het Openbaar Ministerie, dat de waarde ervan schat op zo'n 27,5 miljoen euro.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie krijgt opnieuw meer tijd van de Arbeidsinspectie om de problemen met het communicatiesysteem te verhelpen. Het systeem C2000 werkt niet goed en de politie moest van de inspectie eigenlijk voor 7 juni zorgen dat de problemen die dat oplevert waren verholpen, anders moest een dwangsom worden betaald.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Kan blootstelling aan de uitstoot van vliegtuigen de kans vergroten dat iemand kanker krijgt? Een grote groep organisaties vraagt de Tweede Kamer om daar onafhankelijk onderzoek naar te laten doen. De initiatiefnemers willen "dat de gezondheid van duizenden werknemers op en rond Schiphol serieus genomen wordt".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grootste drukte op de wegen is voorbij, melden de ANWB en Rijkswaterstaat. Op het hoogtepunt vrijdagmiddag stond er ruim 1000 kilometer file op de A- en N-wegen. Volgens Rijkswaterstaat was het op de snelwegen met 670 kilometer op het drukste moment de op twee na drukste spits van het jaar.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Rotterdamse Palestina Coalitie en ruim dertig andere organisaties en burgers hebben in een brief aan burgemeester Carola Schouten hun ongenoegen geuit over de gang van zaken bij een pro-Palestijns protest in de stad woensdag. Ze willen dat Schouten erkent dat de politie "disproportioneel geweld" heeft gebruikt en dat sprake was van "onrechtmatige arrestaties".
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een fout van de Justitiële Informatiedienst (Justid) hebben mogelijk honderden mensen in de taxibranche en de kinderopvang gewerkt die eigenlijk geen VOG (Verklaring Omtrent het Gedrag) hadden moeten krijgen. Hier zitten ook enkele zedendelinquenten bij, schrijft demissionair staatssecretaris Teun Struycken (Rechtsbescherming, NSC) vrijdag in een Kamerbrief.
10 uur geleden