Nog eens ruim twintig mensen opgepakt om fraude met coronasteun
ZWOLLE (ANP) - De Fiscale Inlichtingen- en Opsporingsdienst (FIOD) heeft de afgelopen dagen meer dan twintig ondernemers aangehouden in een zaak die draait om fraude met coronasteun, zo meldt de FIOD maandag. Eerder werden in deze zaak al vijf mannen opgepakt. Zij hadden voor 6 miljoen euro aan onjuiste aanvragen voor coronasteun gedaan.
Die vijf worden ervan verdacht namens de nu opgepakte ondernemers coronasteun, ook wel TVL (Tegemoetkoming Vaste Lasten) genoemd, te hebben aangevraagd bij de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland. Daarbij zouden bewust valse omzetgegevens zijn opgegeven, op basis van valse documenten. Die ondernemers ontvingen ook het geld.
De meeste van deze ondernemers zijn inmiddels weer vrij maar ze zullen het volledige bedrag aan ten onrechte ontvangen TVL moeten terugbetalen en ze krijgen een werkstraf. Naar een aantal loopt nog een strafrechtelijk onderzoek. Persoonlijke gegevens van de ondernemers zijn niet bekendgemaakt. De eerste vijf opgepakte verdachten zijn 26 tot en met 59 jaar oud en komen uit Assen, Groningen, Leek, Norg en Renkum. Van hen zitten er drie nog vast.
De Tegemoetkoming Vaste Lasten was voor ondernemers die door de coronamaatregelen hun vaste lasten niet of moeilijk konden betalen.
Meer uit Binnenland
TEXEL (ANP) - Sinterklaas en zijn pieten zijn zaterdagmiddag aangekomen in de haven van Oudeschild op Texel voor de landelijke intocht. Sinterklaas werd op het Waddeneiland welkom geheten door burgemeester Mark Pol en duizenden bezoekers, onder wie veel kinderen.
32 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbeving van vrijdag in het Groningse Zeerijp en omgeving is opgelopen tot 593. Dat is een ruime verdubbeling ten opzichte van vrijdag, toen de teller op 246 meldingen stond, meldt het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) zaterdag.
1 uur geledenVENLO (ANP) - De zoon van Sunny Bergman, die volgens de documentairemaakster begin deze maand op straat in Venlo met zijn band werd aangevallen en mishandeld, wil binnenkort aangifte doen. Dat zegt Bergman zaterdag. Een ander bandlid dat er ook bij betrokken was, heeft volgens haar al aangifte gedaan van belediging. Weer een ander is ook van plan aangifte te gaan doen. De aanvallers zouden met antihomotermen hebben gescholden.
1 uur geledenTEXEL (ANP) - Langs de haven van Oudeschild op Texel staan zaterdagochtend al vele honderden mensen klaar voor de landelijke sinterklaasintocht. Het terrein is sinds 09.00 uur open.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Primark roept twee setjes fopspeenclips terug. Ze zouden niet veilig zijn. Wat het risico inhoudt, meldt de kledingketen niet.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De laatste aflevering van 'Joost weet het', de column van de onlangs overleden Joost Prinsen, is zaterdag gepubliceerd in de DPG-titels waarvoor hij schreef, waaronder het AD. De acteur, presentator en columnist overleed vorige week maandag op 83-jarige leeftijd.
4 uur geledenDROGEHAM (ANP) - In het Friese dorp Drogeham is vogelgriep aangetroffen in een legkippenbedrijf, een week nadat dit werd vastgesteld bij een andere firma op nog geen kilometer afstand. Het ministerie van Landbouw meldt dat circa 117.000 kippen worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) om verdere verspreiding te voorkomen.
13 uur geleden