Nog eens ruim 1 miljoen boete voor bagagebedrijven Schiphol
SCHIPHOL (ANP) - De Arbeidsinspectie heeft vier bagageafhandelaren op Schiphol in totaal nog eens ruim 1 miljoen euro aan boetes opgelegd om de blijvend slechte werkomstandigheden op de luchthaven. De inspectie dreigde hier eerder dit jaar al mee, en heeft de boetes nu voor het grootste deel daadwerkelijk geïnd.
De inspectie is onder meer niet tevreden over de manier waarop tilhulpen op Schiphol worden gebruikt. Eerder legde de inspectie hiervoor ook al boetes op.
De inspectie kwam begin vorig jaar met de eis dat in 2025 het hele proces van bagageafhandeling geautomatiseerd of gemechaniseerd moet zijn. In aanloop daarnaartoe moeten de afhandelaars al andere maatregelen nemen, zoals het rouleren van zware taken onder werknemers. "De inspectie ziet vooruitgang, maar de gezonde werkomstandigheden voldoen niet aan de eisen", staat in een bericht op de website.
Nieuwe boetes
Volgens de inspectie gaat het mis bij het "laden en lossen van passagiersbagage in de kelders van de luchthaven en bij de vliegtuigen op de platforms". De inspectie dreigt ook meteen met nieuwe boetes voor als de werkomstandigheden niet verbeteren.
Schiphol laat weten dat luchtvaartmaatschappijen, afhandelaren en de luchthaven een gezamenlijke verantwoordelijkheid hebben om een gezonde werkplek te realiseren. "Zoals de Arbeidsinspectie benadrukt, kunnen afhandelaren als werkgevers de fysieke belasting verminderen door erop toe te zien dat de aanwezige tilhulpen goed worden gebruikt en door medewerkers meer afwisselende taken uit te laten voeren of meer mensen aan te nemen. Wij zijn hierover structureel in gesprek met luchtvaartmaatschappijen en afhandelaren."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn donderdag overwegend lager begonnen, na de verliezen een dag eerder. Vooral techgraadmeter Nasdaq moest het opnieuw ontgelden door de aanhoudende wereldwijde verkoopgolf in AI-gerelateerde aandelen. Financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave en een hogere Amerikaanse inflatie versterkten de zorgen bij beleggers over stijgende leenkosten voor bedrijven en de houdbaarheid van de enorme investeringen in AI-infrastructuur.
27 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet komen met aanvullend beleid voor flexibel stroomgebruik om ervoor te zorgen dat marktpartijen hun plannen daadwerkelijk realiseren. Dat concludeert de Autoriteit Consument & Markt (ACM) na een rapport van hoogspanningsnetbeheerder TenneT en de regionale netbeheerders. Het kabinet kan zich volgens de toezichthouder bijvoorbeeld richten op het wegnemen van drempels of een nieuwe subsidieregeling voor flexgebruik.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - India zal volgend jaar Japan inhalen als de op drie na grootste economie ter wereld, verwacht het Internationaal Monetair Fonds (IMF). Het IMF, dat deze week jaarvergaderingen houdt in het Thaise Bangkok, kwam met vooruitzichten voor de economische ontwikkelingen van Aziatische landen.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Lufthansa voert gesprekken over het in de toekomst bijna volledig overnemen van de resterende aandelen in de Portugese luchtvaartmaatschappij TAP. Portugal heeft de Duitse luchtvaartmaatschappij woensdag gekozen voor een minderheidsbelang in TAP. Volgens de financiële topman Till Streichert zijn er aparte gesprekken gaande over de resterende 50,1 procent van de aandelen.
4 uur geledenOSLO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Noorse staatsinvesteringsfonds, het grootste ter wereld, mag mogelijk weer investeren in bedrijven die kernwapens produceren. Dat blijkt uit een voorstel dat donderdag werd gepresenteerd door de commissie onder leiding van oud-gouverneur Svein Gjedrem van de Noorse centrale bank.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Banken moeten klanten onmiddellijk compenseren na bankfraude, ook als een klant ernstig nalatig is geweest. Dat oordeelde het Europees Hof van Justitie donderdag. De bank kan de schade achteraf wel op de klant proberen te verhalen als die grof nalatig is geweest.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Albert Heijn heeft de leveringen van houdbare en versproducten aan winkels in het hele land volledig hervat. Dat meldt de supermarktketen in een update over het cyberbeveiligingsincident dat sinds zondag voor problemen zorgt. Donderdagochtend waren in verschillende Albert Heijn-vestigingen nog lege schappen te zien, vooral van verse producten. Online bestellen is nog altijd niet mogelijk, ook is de website van de supermarktketen nog onbereikbaar.
5 uur geleden