Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens half miljard naar gemeenten voor steun zelfstandigen

Nog eens half miljard naar gemeenten voor steun zelfstandigen

DEN HAAG (ANP) - Gemeenten hebben vrijdag nog eens 550 miljoen euro ontvangen zodat zij hulp kunnen bieden aan zelfstandige ondernemers die door de coronacrisis in financiële problemen zijn gekomen. Zij kunnen bij de gemeente vragen om inkomensondersteuning zodat ze niet onder het sociaal minimum komen.

Het bedrag gaat zowel naar uitvoering als naar de werkelijke bedragen voor zelfstandigen. In totaal komt het bedrag dat het ministerie van Sociale Zaken heeft overgemaakt op 2 miljard. Eind april hadden 343.000 zelfstandigen om de corona-ondersteuning gevraagd.

De regeling voor zelfstandigen wordt vrijdag ook uitgebreid met AOW'ers en grenswerkers met een onderneming. Pensioengerechtigde zelfstandigen kunnen leningen aanvragen tegen een lage rente om de crisis door te komen. Zelfstandigen die in Nederland wonen maar in een ander Europees land (EU-landen en Noorwegen, IJsland, Liechtenstein en Zwitserland) hun onderneming hebben, komen onder bepaalde voorwaarden in aanmerking voor inkomensondersteuning.

Overbruggingsleningen

Zelfstandigen die in een ander Europees land wonen en een onderneming in Nederland hebben, kunnen vanaf 18 mei overbruggingsleningen aanvragen bij de gemeente Maastricht.

Tot eind mei kunnen zelfstandigen de 'corona-ondersteuning' aanvragen, voor een totaal van drie maanden. Volgende maand komt het kabinet met een tweede pakket aan steunmaatregelen voor ondernemers met problemen door de coronacrisis.

Meer uit Financieel

Irak wil olieproductie fors opvoeren na akkoord VS en Iran

BAGDAD (ANP) - Irak heeft de exploitanten van vijf grote olievelden gevraagd de productie weer op te voeren naar het niveau van voor de oorlog in het Midden-Oosten. Dat gebeurde nadat de Verenigde Staten en Iran een akkoord bereikten dat moet leiden tot de volledige heropening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden
Krant: België start zoektocht naar koper staatsbank Belfius

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering zoekt vanaf maandag officieel een investeerder voor haar belang in staatsbank Belfius, het voormalige Dexia België. Dat schrijft De Tijd op basis van bronnen. Eind vorig jaar stemde de Belgische regering in met de verkoop van een belang van 20 procent van de bank, die sinds 2011 volledig in handen is van de overheid.

8 uur geleden
Economen: Chinese muntmanipulatie kost Duitsland miljarden

KEULEN (ANP/DPA) - De Chinese munt, die volgens critici kunstmatig laag wordt gehouden door Beijing, kost de Duitse economie jaarlijks miljarden euro's aan economische groei. Dat komt naar voren in een studie van het Duitse Economisch Instituut (IW), uitgevoerd in opdracht van het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken.

9 uur geleden
Sportwagenmaker Porsche snijdt verder in kosten

STUTTGART (ANP) - Sportautofabrikant Porsche is bezig de gesprekken af te ronden over extra kostenbesparingen, nu het bedrijf uit Stuttgart zich voorbereidt op een periode met een lagere productie. Het concern verwacht voor de zomervakantie in juli een akkoord te bereiken met werknemersvertegenwoordigers over de bezuinigingen, zei topman Michael Leiters tegen de Frankfurter Allgemeine Zeitung.

11 uur geleden
BYD ontkent milieuschendingen bij bouw fabriek in Hongarije

SZEGED (ANP) - De Chinese fabrikant van elektrische auto's BYD verwerpt beschuldigingen dat het bedrijf milieuregels in Hongarije heeft overtreden tijdens de bouw van zijn eerste fabriek in de Europese Unie. De Hongaarse politie onderzoekt meldingen dat BYD vervuilde grond van de bouwplaats in de zuidelijke stad Szeged zou hebben afgevoerd naar een andere locatie.

12 uur geleden
FNV: ook medewerkers Holland & Barrett gaan staken

DEN HAAG (ANP) - Ook medewerkers van gezondheidswinkelketen Holland & Barrett doen zondag mee aan een staking in de retailsector, meldt FNV. Vrijdag werd al bekend dat medewerkers van tientallen winkels van slijterijketen Gall & Gall en drogisterijketens Kruidvat en Etos gaan staken.

13 uur geleden
Frankrijk op weg naar zwakste groei in veertien jaar

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei in Frankrijk zwakt dit jaar af doordat huishoudens worden geraakt door de hoge olieprijzen, verwacht het Franse statistiekbureau Insee. Naar verwachting groeit het bruto binnenlands product (bbp) in 2026 met slechts 0,7 procent, na een groei van 0,9 procent in 2025.

13 uur geleden