Nog eens duizenden evacuaties vanwege noodweer Australië
SYDNEY (ANP) - De Australische autoriteiten hebben dinsdag gezegd nog eens duizenden mensen te moeten evacueren omdat het noodweer in het oosten van het land niet afneemt. "Helaas zijn de weersomstandigheden vannacht verslechterd en die zullen de komende dagen alleen maar erger worden. Veel gemeenschappen zullen te maken krijgen met toenemende hevige regenval", aldus de premier van de staat New South Wales Gladys Berejiklian.
Berejiklian verwacht dat waarschijnlijk 15.000 inwoners van New South Wales geëvacueerd moeten worden, nadat maandag al 18.000 bewoners naar een veilig onderkomen werden verplaatst. De staat Queensland bereidt zich dinsdag ook voor op hevige buien in het zuiden van het land
Australië wordt de afgelopen drie dagen geteisterd door aanhoudende regenbuien, waardoor de rivieren in New South Wales buiten hun oevers zijn getreden. In dat deel van het land woont ongeveer een derde van de Australiërs. De overstromingen hebben geleid tot een enorme schade en de hulpdiensten in het gebied hebben al ongeveer 850 reddingsacties moeten uitvoeren.
Het noodweer neemt waarschijnlijk op woensdag wat af en in New South Wales kan zelfs de zon weer doorbreken. Inwoners wordt aangeraden om dan niet direct terug te keren naar huis omdat de rivieren nog steeds kunnen overstromen. "Sommigen zullen zich afvragen waarom ze op een zonnige dag niet naar huis kunnen. Dat komt omdat de omstandigheden daarvoor nog te onveilig zijn", aldus Berejiklian.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado ontmoet als ze volgende week in Washington is. "Ik heb begrepen dat ze ergens volgende week komt, en ik kijk ernaar uit haar te ontmoeten", zei Trump tegen Fox News, zonder nadere details te verstrekken.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Russische aanvallen op de Oekraïense hoofdstad en de buitenwijken hebben vrijdag zeker drie mensen het leven gekost, aldus de burgemeester van Kyiv. De luchtmacht gaf een landelijke raketwaarschuwing af.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse rapper Sean 'Diddy' Combs, die veroordeeld is voor zedenmisdrijven, heeft Donald Trump om gratie gevraagd. Dat zei de Amerikaanse president in een interview met The New York Times. Het verzoek bereikte hem per brief. Trump zei dat hij niet heeft overwogen het verzoek in te willigen.
3 uur geledenPORTLAND (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben twee mensen neergeschoten in Portland, in de staat Oregon. Dat meldt de politie. De slachtoffers, een man en een vrouw, zijn naar het ziekenhuis gebracht. Hun toestand is onbekend.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bijna 80.000 huishoudens in het zuidwesten van het Verenigd Koninkrijk zitten zonder stroom door storm Goretti, meldt de BBC. Op de Scilly-eilanden, een kleine eilandengroep ten westen van Engeland, werd een windsnelheid van 159 kilometer per uur geregistreerd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft de subsidies voor zorgverzekeringen, die eind vorig jaar waren verlopen, nieuw leven ingeblazen. Dit biedt hoop aan miljoenen Amerikanen die te maken hebben gekregen met forse premiestijgingen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De ICE-agent die in Minneapolis een 37-jarige vrouw doodschoot, was maanden eerder door een auto meegesleurd en gewond geraakt, zei de Amerikaanse vicepresident JD Vance donderdag. De agent schoot de vrouw dood terwijl zij met haar auto probeerde weg te rijden van een aantal ICE-agenten.
4 uur geleden