Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens duizenden evacuaties vanwege noodweer Australië

Nog eens duizenden evacuaties vanwege noodweer Australië

SYDNEY (ANP) - De Australische autoriteiten hebben dinsdag gezegd nog eens duizenden mensen te moeten evacueren omdat het noodweer in het oosten van het land niet afneemt. "Helaas zijn de weersomstandigheden vannacht verslechterd en die zullen de komende dagen alleen maar erger worden. Veel gemeenschappen zullen te maken krijgen met toenemende hevige regenval", aldus de premier van de staat New South Wales Gladys Berejiklian.

Berejiklian verwacht dat waarschijnlijk 15.000 inwoners van New South Wales geëvacueerd moeten worden, nadat maandag al 18.000 bewoners naar een veilig onderkomen werden verplaatst. De staat Queensland bereidt zich dinsdag ook voor op hevige buien in het zuiden van het land

Australië wordt de afgelopen drie dagen geteisterd door aanhoudende regenbuien, waardoor de rivieren in New South Wales buiten hun oevers zijn getreden. In dat deel van het land woont ongeveer een derde van de Australiërs. De overstromingen hebben geleid tot een enorme schade en de hulpdiensten in het gebied hebben al ongeveer 850 reddingsacties moeten uitvoeren.

Het noodweer neemt waarschijnlijk op woensdag wat af en in New South Wales kan zelfs de zon weer doorbreken. Inwoners wordt aangeraden om dan niet direct terug te keren naar huis omdat de rivieren nog steeds kunnen overstromen. "Sommigen zullen zich afvragen waarom ze op een zonnige dag niet naar huis kunnen. Dat komt omdat de omstandigheden daarvoor nog te onveilig zijn", aldus Berejiklian.

Meer uit Buitenland

Zelensky en Macron spreken Witkoff en Europese leiders

PARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.

17 minuten geleden
Meer dan vijftig agenten gewond bij anti-AfD-protest Gießen

WIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.

1 uur geleden
Herzog: denk alleen aan belang Israël bij gratieverzoek Netanyahu

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.

1 uur geleden
Rusland boos om NAVO-mijmering over 'preventieve' cyberaanvallen

MOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.

2 uur geleden
Negentien EU-landen hebben plan voor extra defensie-investeringen

BRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.

2 uur geleden
Dodental noodweer Azië passeert de duizend

COLOMBO (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het dodental als gevolg van natuurgeweld in delen van Azië is opgelopen tot meer dan duizend. Sri Lanka kampte de afgelopen dagen met de overtrekkende cycloon Ditwah. Verderop, in Indonesië, Thailand en Maleisië, leidde een moesson tot flinke overstromingen.

3 uur geleden
Poetin ontvangt dinsdag Amerikaanse gezant Witkoff

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin ontvangt dinsdagmiddag de Amerikaanse topfunctionaris Steve Witkoff. Het Kremlin heeft bevestigd dat de twee elkaar zullen ontmoeten in Moskou.

5 uur geleden