Nog eens 9 supporters opgepakt om rellen bij stadion SC Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog eens negen supporters aangehouden vanwege de ongeregeldheden bij de voetbalwedstrijd van SC Cambuur tegen SC Heerenveen vorige maand in Leeuwarden. Het gaat om zes mannen tussen de 20 en 29 jaar en een minderjarige jongen uit Leeuwarden en twee mannen van 25 en 28 jaar oud uit Alkmaar. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging, meldt de politie woensdag. In totaal zijn er zeventien mensen aangehouden voor de ongeregeldheden.
Na de wedstrijd op 19 februari zochten supporters van beide clubs elkaar op en bekogelden ze elkaar en de politie. Daarbij werd onder meer met stenen, afvalcontainers en stukken beton gegooid. Een politiepaard raakte daarbij gewond en meerdere voertuigen werden toen vernield. De mobiele eenheid moest in actie komen. Rondom het stadion van SC Cambuur zijn er die dag volgens de politie ook vernielingen gepleegd.
Eerder hield de politie al acht supporters aan van tussen de 17 en 39 jaar oud uit Leeuwarden, Sneek, Gytsjerk, Wergea, Goutum en Heerenveen voor de rellen.
De politie meldt dat alle verdachten inmiddels op vrije voeten zijn en op een later moment voor de rechter zullen komen. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creƫerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
7 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
9 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
10 uur geleden