Nog eens 9 supporters opgepakt om rellen bij stadion SC Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog eens negen supporters aangehouden vanwege de ongeregeldheden bij de voetbalwedstrijd van SC Cambuur tegen SC Heerenveen vorige maand in Leeuwarden. Het gaat om zes mannen tussen de 20 en 29 jaar en een minderjarige jongen uit Leeuwarden en twee mannen van 25 en 28 jaar oud uit Alkmaar. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging, meldt de politie woensdag. In totaal zijn er zeventien mensen aangehouden voor de ongeregeldheden.
Na de wedstrijd op 19 februari zochten supporters van beide clubs elkaar op en bekogelden ze elkaar en de politie. Daarbij werd onder meer met stenen, afvalcontainers en stukken beton gegooid. Een politiepaard raakte daarbij gewond en meerdere voertuigen werden toen vernield. De mobiele eenheid moest in actie komen. Rondom het stadion van SC Cambuur zijn er die dag volgens de politie ook vernielingen gepleegd.
Eerder hield de politie al acht supporters aan van tussen de 17 en 39 jaar oud uit Leeuwarden, Sneek, Gytsjerk, Wergea, Goutum en Heerenveen voor de rellen.
De politie meldt dat alle verdachten inmiddels op vrije voeten zijn en op een later moment voor de rechter zullen komen. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn was er zaterdag in de thuiswedstrijd van Feyenoord tegen Fortuna Sittard niet klaar voor om in te vallen toen de Limburgers in de 86e minuut de 1-1 maakten. Dat vertelde trainer Giovanni van Bronckhorst maandag tijdens een persconferentie in aanloop naar de ontmoeting van dinsdag met Internazionale in de Champions League.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft op basis van camerabeelden de eerste betrokkenen in beeld van de ongeregeldheden na afloop van de bekerwedstrijd tegen Kozakken Boys. Dat meldt de Eredivisieclub op de eigen website.
13 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus reist met een lekker gevoel richting Alkmaar voor de uitwedstrijd van donderdag tegen AZ in de Europa League. De club uit Turijn won de thuiswedstrijd tegen Napoli met 2-0.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP) - Arsenal staat weer aan kop van de Premier League. De titelverdediger won de uitwedstrijd tegen Liverpool (0-1). Kai Havertz maakte het enige doelpunt.
1 dag geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft zondag thuis van Sparta verloren. Het elftal van trainer Dick Lukkien ging in de Euroborg tegen de Rotterdammers ten onder 2-3. FC Groningen staat tiende met 15 punten uit elf duels. Sparta steeg door de zege naar de elfde plaats met 12 punten.
1 dag geledenSANTANDER (ANP) - Real Madrid is met een eenvoudige uitzege op Racing Santander (0-3) in het spoor van FC Barcelona en Atlético Madrid gebleven. De eindstand stond al na 36 minuten op het scorebord.
1 dag geledenROME (ANP) - Lazio gaat alleen aan kop in de Serie A. De club uit Rome boekte een zwaarbevochten zege op Cagliari (2-1) en profiteerde van de nederlaag die Internazionale zaterdag in de stadsderby tegen AC Milan leed (3-1).
1 dag geleden