Nog eens 9 supporters opgepakt om rellen bij stadion SC Cambuur
LEEUWARDEN (ANP) - De politie heeft nog eens negen supporters aangehouden vanwege de ongeregeldheden bij de voetbalwedstrijd van SC Cambuur tegen SC Heerenveen vorige maand in Leeuwarden. Het gaat om zes mannen tussen de 20 en 29 jaar en een minderjarige jongen uit Leeuwarden en twee mannen van 25 en 28 jaar oud uit Alkmaar. Ze worden verdacht van openlijke geweldpleging, meldt de politie woensdag. In totaal zijn er zeventien mensen aangehouden voor de ongeregeldheden.
Na de wedstrijd op 19 februari zochten supporters van beide clubs elkaar op en bekogelden ze elkaar en de politie. Daarbij werd onder meer met stenen, afvalcontainers en stukken beton gegooid. Een politiepaard raakte daarbij gewond en meerdere voertuigen werden toen vernield. De mobiele eenheid moest in actie komen. Rondom het stadion van SC Cambuur zijn er die dag volgens de politie ook vernielingen gepleegd.
Eerder hield de politie al acht supporters aan van tussen de 17 en 39 jaar oud uit Leeuwarden, Sneek, Gytsjerk, Wergea, Goutum en Heerenveen voor de rellen.
De politie meldt dat alle verdachten inmiddels op vrije voeten zijn en op een later moment voor de rechter zullen komen. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
38 minuten geledenSUNDERLAND (ANP) - Sunderland is er in de Premier League niet in geslaagd de vijfde plaats in handen te nemen. Het elftal van trainer Régis Le Bris speelde voor eigen publiek gelijk tegen Leeds United: 1-1.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft dankzij een 3-0-zege op Hellas Verona in ieder geval voor even de koppositie in de Italiaanse Serie A veroverd. Milan heeft 35 punten uit zestien duels. Stadgenoot Internazionale staat derde met 33 punten, maar gaat later op zondag nog op bezoek bij Atalanta en neemt bij winst de eerste plaats weer over.
5 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Liverpool-coach Arne Slot denkt dat Florian Wirtz na zijn doelpunt tegen Wolverhampton (2-1) vooral opluchting heeft gevoeld. De Duitse middenvelder werd afgelopen zomer voor 115 miljoen euro overgenomen van Bayer Leverkusen, maar had in meer dan twintig duels voor zijn nieuwe club nog niet gescoord.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft verdediger Thijmen Blokzijl langer aan zich gebonden. In het contract van de 20-jarige centrale verdediger was een optie voor nog een jaar opgenomen. De Groningse Eredivisionist heeft daarvan gebruikgemaakt, zodat de jeugdinternational nu tot de zomer van 2027 vastligt.
11 uur geledenFES (ANP) - Tunesië is er op de Afrika Cup in Marokko nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor de achtste finales. Het elftal van trainer Sami Trabelsi, in juni een van de drie tegenstanders van Oranje op het WK, verloor in Fes met 3-2 van Nigeria. De Nigerianen zijn dankzij de zege al wel zeker van een plaats bij de laatste zestien landen.
21 uur geledenPISA (ANP) - Juventus heeft in de Italiaanse voetbalcompetitie voor de derde achtereenvolgende keer een wedstrijd gewonnen. Het elftal van trainer Luciano Spalletti was in de tweede helft te sterk voor Pisa: 0-2.
21 uur geleden