Nog eens 7 jaar cel voor tramschutter voor geweld in gevangenis
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag in hoger beroep de 43-jarige Gökmen T. veroordeeld tot zeven jaar cel voor een reeks geweldsmisdrijven in de gevangenis. T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Daarbij vielen vier doden en meerdere gewonden.
In februari 2021 stak T. een medewerker van penitentiaire inrichting De Schie neer. In oktober van dat jaar gooide hij een pan met hete olie naar een andere gevangenismedewerker en vernielde hij spullen in de recreatieruimte. In juli 2022 maakte hij fitnessapparatuur kapot.
Het Openbaar Ministerie stelde strafvervolging in voor deze feiten. De rechtbank in Rotterdam oordeelde dat het opleggen van een gevangenisstraf bovenop een levenslange gevangenisstraf vooral een symbolische betekenis heeft. Zij verklaarde T. schuldig, maar legde geen straf op. Het OM ging in hoger beroep.
Het hof deelt de zienswijze van de rechtbank niet en vindt met het OM dat T. gestraft moet worden, onder meer omdat het om ernstige feiten gaat en vergelding op zijn plaats is. Ook laat bestraffing zien dat iemand die al levenslang heeft er niet mee wegkomt als hij in de gevangenis misdrijven pleegt.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft zaterdag twaalf actievoerders van Kappen met Kolen aangehouden die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. De activisten wilden steentjes onder het spoor weghalen, maar werden tegengehouden door de politie.
1 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een 27-jarige man uit Vlaardingen is vrijdag aangehouden voor betrokkenheid bij een explosie bij een kapperszaak in de Zuid-Hollandse stad, meldt de politie zaterdag. De ontploffing vond plaats bij een zaak aan het Liesveld op 6 augustus. De laatste tijd zijn er vaker gewelddadige incidenten geweest bij verschillende kapsalons in Vlaardingen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Museumplein hebben zaterdagmiddag enkele tientallen mensen Amerikaanse kiezers in Nederland aangespoord te gaan stemmen voor de tussentijdse verkiezingen in hun geboorteland. Die vinden volgende maand plaats. Deze bijeenkomst 'No Tyrants: Vote Early' vindt zaterdag niet alleen plaats in Amsterdam, maar over de hele wereld.
7 uur geledenOUDERKERK AAN DE AMSTEL (ANP) - KRO-NCRV heeft zaterdag met verdriet kennisgenomen van het overlijden van Maarten Spanjer. De acteur en schrijver was onder meer te zien in het televisieprogramma Taxi. Ook anderen hebben bedroefd gereageerd. Zaterdag overleed Spanjer op 73-jarige leeftijd aan de gevolgen van kanker.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Telegraaf is van plan om de columns die Maarten Spanjer schreef voor zijn dood alsnog te publiceren. Dat zegt Evert Santegoeds, hoofdredacteur van het blad Privé. De op 73-jarige leeftijd overleden Amsterdammer schreef ongeveer 25 columns, waarvan er pas zeven gepubliceerd zijn.
10 uur geledenSCHAGEN (ANP) - Een 81-jarige man uit Schagen (Noord-Holland) is overleden nadat hij vrijdagavond in zijn woning was overvallen. De bejaarde man raakte zwaargewond en stierf even later in een ziekenhuis. Die avond is na een achtervolging een 36-jarige man aangehouden, meldt de politie.
10 uur geledenBEEK EN DONK (ANP) - De verdachte die in de nacht van vrijdag op zaterdag is aangehouden rond de dood van een vrouw in Beek en Donk, is een 56-jarige man uit de Noord-Brabantse plaats. Hij wordt ervan verdacht de vrouw om het leven te hebben gebracht, aldus de politie. Zij was 50 jaar en woonde in Tilburg.
11 uur geleden