Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens 7 jaar cel voor tramschutter voor geweld in gevangenis

Nog eens 7 jaar cel voor tramschutter voor geweld in gevangenis

DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag in hoger beroep de 43-jarige Gökmen T. veroordeeld tot zeven jaar cel voor een reeks geweldsmisdrijven in de gevangenis. T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Daarbij vielen vier doden en meerdere gewonden.

In februari 2021 stak T. een medewerker van penitentiaire inrichting De Schie neer. In oktober van dat jaar gooide hij een pan met hete olie naar een andere gevangenismedewerker en vernielde hij spullen in de recreatieruimte. In juli 2022 maakte hij fitnessapparatuur kapot.

Het Openbaar Ministerie stelde strafvervolging in voor deze feiten. De rechtbank in Rotterdam oordeelde dat het opleggen van een gevangenisstraf bovenop een levenslange gevangenisstraf vooral een symbolische betekenis heeft. Zij verklaarde T. schuldig, maar legde geen straf op. Het OM ging in hoger beroep.

Het hof deelt de zienswijze van de rechtbank niet en vindt met het OM dat T. gestraft moet worden, onder meer omdat het om ernstige feiten gaat en vergelding op zijn plaats is. Ook laat bestraffing zien dat iemand die al levenslang heeft er niet mee wegkomt als hij in de gevangenis misdrijven pleegt.

Meer uit Binnenland

Hondius komt zondagochtend bij Tenerife, daarna naar Rotterdam

GRANADILLA DE ABONA (ANP) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius komt zondag om 05.30 uur lokale tijd aan bij Tenerife (06.30 uur Nederlandse tijd). Het gaat voor anker in de buurt van Granadilla de Abona, aan de zuidkant van het eiland. Vanaf ongeveer 08.00 uur lokale tijd (09.00 uur in Nederland) kunnen de eerste mensen naar de wal worden gebracht. Daarna gaan ze meteen door naar het vliegveld, heeft de rederij Oceanwide Expeditions zaterdagavond laten weten.

1 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

4 uur geleden
Meer arrestaties bij demonstraties azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag vijf mensen aangehouden. Eerder waren er drie aanhoudingen, daar zijn er nu twee aan toegevoegd.

5 uur geleden
Circa 29 opvarenden Hondius vliegen zondag naar Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - Circa 29 opvarenden van het cruiseschip m/v Hondius vliegen zondag van Tenerife naar Eindhoven. Dat meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. Onder hen zijn zowel Nederlanders als mensen uit andere landen.

6 uur geleden
Festival Amsterdam definitief afgelast, eis organisator afgewezen

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On in Amsterdam gaat dit weekeinde definitief niet door. De gemeente heeft zaterdag op het laatste moment de vergunning voor het feest ingetrokken. De organisator spande een kort geding aan om het besluit terug te laten draaien, maar de rechter heeft dat afgewezen. De reden daarvoor is nog niet bekend.

7 uur geleden
Drie arrestaties bij demonstraties rond azc Ter Apel

TER APEL (ANP) - Bij demonstraties rondom het azc in Ter Apel heeft de politie zaterdag drie mensen aangehouden. Twee personen voor belediging en één voor het zich niet kunnen legitimeren. De demonstraties verliepen verder zonder grote incidenten. Even na 15.00 uur verlieten de laatste actievoerders het terrein voor het azc. Zij zijn vervolgens buiten het dorp in bussen gestapt.

8 uur geleden
WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

10 uur geleden