Nog eens 7 jaar cel voor tramschutter voor geweld in gevangenis
DEN HAAG (ANP) - Het gerechtshof in Den Haag heeft woensdag in hoger beroep de 43-jarige Gökmen T. veroordeeld tot zeven jaar cel voor een reeks geweldsmisdrijven in de gevangenis. T. zit een levenslange celstraf uit voor de aanslag in maart 2019 in een tram op het 24 Oktoberplein in Utrecht. Daarbij vielen vier doden en meerdere gewonden.
In februari 2021 stak T. een medewerker van penitentiaire inrichting De Schie neer. In oktober van dat jaar gooide hij een pan met hete olie naar een andere gevangenismedewerker en vernielde hij spullen in de recreatieruimte. In juli 2022 maakte hij fitnessapparatuur kapot.
Het Openbaar Ministerie stelde strafvervolging in voor deze feiten. De rechtbank in Rotterdam oordeelde dat het opleggen van een gevangenisstraf bovenop een levenslange gevangenisstraf vooral een symbolische betekenis heeft. Zij verklaarde T. schuldig, maar legde geen straf op. Het OM ging in hoger beroep.
Het hof deelt de zienswijze van de rechtbank niet en vindt met het OM dat T. gestraft moet worden, onder meer omdat het om ernstige feiten gaat en vergelding op zijn plaats is. Ook laat bestraffing zien dat iemand die al levenslang heeft er niet mee wegkomt als hij in de gevangenis misdrijven pleegt.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - In verband met de zware explosie die in de nacht van donderdag op vrijdag plaatsvond in Amsterdam Nieuw-West zijn in totaal drie aanhoudingen verricht, laat de politie zaterdag weten. De politie had eerder al gemeld dat er vrijdag meerdere mensen waren aangehouden, maar niet het exacte aantal. Waarvan ze verdacht worden, wil de politie in verband met het onderzoek nog niet zeggen. Ook zijn er twee voertuigen in beslag genomen.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie is zaterdag begonnen met forensisch onderzoek op de locatie in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was. Dat bevestigt een woordvoerster van de politie na berichtgeving door Het Parool.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eigenaar van de sportschool in Amsterdam Nieuw-West waar in de nacht van donderdag op vrijdag een zware explosie was, kan de situatie nog steeds nauwelijks bevatten, zegt hij in een bericht op Instagram.
15 uur geledenGOES (ANP) - Een Zeeuwse wielrendag waarmee geld wordt ingezameld voor KWF Kankerbestrijding, is in Goes begonnen met één minuut stilte ter nagedachtenis aan de slachtoffers van het ongeluk in Vogelwaarde donderdagmiddag. Dat meldt de voorzitter van de Ride for the Roses, Eric de Ruijsscher.
15 uur geledenTER APEL (ANP) - Het Rode Kruis plaatst vier extra tenten op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel. De tenten zijn bedoeld om wachtende asielzoekers beschutting te geven tegen regen en wind, niet om 's nachts in te slapen.
15 uur geledenWIJK BIJ DUURSTEDE (ANP) - De politie heeft vrijdagavond in Wijk bij Duurstede verschillende charges uitgevoerd toen relschoppers het gemeentehuis aanvielen. Op sociale media was een demonstratie aangekondigd tegen de komst van een asielnoodopvang, maar daar is volgens de gemeente niemand op afgekomen. Later op de avond arriveerden er wel ongeveer zestig relschoppers, veelal met gezichtsbedekking. Agenten hebben het zwaar gehad, meldt de politie zaterdagochtend. Met hulp van honden, paarden en de mobiele eenheid is de rust weergekeerd.
16 uur geledenTER APEL (ANP) - Afgelopen nacht hebben 106 asielzoekers voor wie geen plek was in het aanmeldcentrum in Ter Apel geslapen in de nachtopvang in de Wijk. Nog eens 13 mensen zijn opgevangen in hotel Lumen in Zwolle. Vijf mensen bleven achter op het voorterrein in Ter Apel. Dat meldt het Rode Kruis.
18 uur geleden