
Nog eens 50 asielzoekers naar Jaarbeurs in Utrecht
UTRECHT (ANP) - In de Jaarbeurs in Utrecht worden nog eens vijftig vluchtelingen opgevangen voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in het Groningse Ter Apel, meldt de gemeente donderdag. Woensdag verwelkomde Utrecht al 75 asielzoekers op die locatie.
"Vijftig vrouwen zullen de komende dagen worden opgevangen om te voorkomen dat er vannacht mensen in het gras moeten slapen", aldus de Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma in een toelichting. "Onze opvang in de Jaarbeurs heeft daarmee een absoluut maximum bereikt en we zijn nu in overleg met gemeenten in onze regio om bij te springen", vervolgt ze.
Volgens Dijksma ziet het er naar uit dat de oproep gehoor gaat vinden. "Onze regio Utrecht heeft ook al meerdere locaties waar mensen met spoed zijn opgevangen."
De 75 asielzoekers die woensdag onderdak werd geboden, kunnen maximaal vier weken blijven in de Jaarbeurs. Daarna is het de bedoeling dat ze naar een "kwalitatief goede tijdelijke opvanglocatie" gaan, zo werd gesteld.
Dijksma noemt de situatie in Ter Apel "zeer ernstig" en zegt dat de noordelijke collega's "het water aan de lippen staat". Volgens de burgemeester is er sprake van een "stille crisis die zich nu aan het voltrekken is en daar maak ik me grote zorgen over. Solidariteit met de Groningers en een menswaardige opvang van vluchtelingen is nu geboden. Evenals een openlijke erkenning van de ernst van de situatie."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - In de nacht van vrijdag op zaterdag zijn een 54-jarige man en een 61-jarige vrouw gewond geraakt bij een schietincident in Rotterdam-West. Rond 00.30 uur werd er geschoten bij een café aan de Witte van Haemstedestraat. Een 38-jarige Rotterdammer is aangehouden. De man is er ernstig aan toe, meldt de politie.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het hardloopevenement Run op de Ring is het Festival op de Ring van start gegaan. Het festival op de ringweg A10 is een van de grootste evenementen waarmee het 750-jarig bestaan van Amsterdam wordt gevierd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De universitaire lerarenopleidingen zitten weer in de lift. Dit collegejaar meldden zich bijna 11 procent meer nieuwe studenten aan dan vorig jaar, meldt Universiteiten van Nederland (UNL). Na jaren van teruglopende instroom is dat goed nieuws in een tijd van hardnekkige lerarentekorten, zegt de koepelorganisatie.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - NRC is vrijdagavond twee keer in de prijzen gevallen op de Avond voor de Onderzoeksjournalistiek in Utrecht. Tijdens de avond werden de ASN Aanmoedigingsprijs 2024 en De Loep 2024 uitgereikt, waarmee de Vereniging van Onderzoeksjournalisten (VVOJ) naar eigen zeggen de beste onderzoeksjournalistiek in Nederland en Vlaanderen viert. Ook De Groene Amsterdammer, Investico en NOS op 3 en Zembla wisten een prijs in de wacht te slepen.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie voormalige leiders van de PvdA keren zich tegen de weggestemde motie van Kati Piri van GroenLinks-PvdA waarin wordt gevraagd om een tijdelijk volledig wapenembargo tegen Israël. Het gaat om Lodewijk Asscher, Job Cohen en Ad Melkert.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De door Dubai uitgeleverde profvoetballer Quincy Promes (33) is vrijdagavond aangekomen op Schiphol. Dit meldt het Openbaar Ministerie. Vorige week donderdag werd bekend dat hij was gearresteerd in Dubai. Nederland had om zijn uitlevering gevraagd.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groot deel van de Ring A10 in Amsterdam is sinds vrijdagavond dicht door het festival dat zaterdagochtend begint op de snelweg. De Ring West, Zuid en Oost, de wegen tussen de afslag naar de A5 en de afslag A10, zijn tot zondagmiddag niet toegankelijk voor het verkeer. Weggebruikers moeten rekening houden met meer dan een uur extra reistijd.
13 uur geleden