Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp EU voor Afghanistan

Nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp EU voor Afghanistan

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie trekt nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp uit voor Afghanen in de knel. "We moeten er alles aan doen om het serieuze gevaar van een grote hongersnood en humanitaire ramp af te wenden", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in haar jaarlijkse 'troonrede'.

Door de aftocht van westerse troepen en de machtsgreep van de Taliban zijn veel mensen in Afghanistan op drift geraakt. Bovendien is de economie ingestort. Met de winter in het verschiet ligt honger op de loer, waarschuwen onder andere de Verenigde Naties.

Eerder verhoogde de EU de noodhulp aan Afghanistan al van ongeveer 50 miljoen naar het viervoudige daarvan. Ook lidstaten afzonderlijk maken geld vrij. In tegenstelling tot ontwikkelingshulp, die is stopgezet nu de Taliban de macht hebben gegrepen in Afghanistan, gaat de noodhulp wel gewoon door.

Maandag zegde de internationale gemeenschap al ruim een miljard euro aan noodhulp toe.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran werkt aan plan en overleg eind deze week mogelijk

NEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.

47 minuten geleden
Zelensky noemt voortgang EU-lening aan Oekraïne 'juiste signaal'

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".

1 uur geleden
Duitsland wil sterkste krijgsmacht van Europa

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.

1 uur geleden
Libanon wil bestand met Israël met een maand verlengen

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.

3 uur geleden
EU-ambassadeurs nemen belangrijke horde voor lening aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.

3 uur geleden
Bronnen: VS gebruiken Oekraïens antidronesysteem in Saudi-Arabië

RIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.

4 uur geleden
België koopt vijftien 'luchtafweertanks' voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - België koopt vijftien rijdende luchtverdedigingskanonnen voor Oekraïne, schrijft de Belgische krant L'Echo. Met de oude zogeheten Gepards zou Oekraïne Russische drones uit de lucht kunnen schieten.

4 uur geleden