Nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp EU voor Afghanistan
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie trekt nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp uit voor Afghanen in de knel. "We moeten er alles aan doen om het serieuze gevaar van een grote hongersnood en humanitaire ramp af te wenden", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in haar jaarlijkse 'troonrede'.
Door de aftocht van westerse troepen en de machtsgreep van de Taliban zijn veel mensen in Afghanistan op drift geraakt. Bovendien is de economie ingestort. Met de winter in het verschiet ligt honger op de loer, waarschuwen onder andere de Verenigde Naties.
Eerder verhoogde de EU de noodhulp aan Afghanistan al van ongeveer 50 miljoen naar het viervoudige daarvan. Ook lidstaten afzonderlijk maken geld vrij. In tegenstelling tot ontwikkelingshulp, die is stopgezet nu de Taliban de macht hebben gegrepen in Afghanistan, gaat de noodhulp wel gewoon door.
Maandag zegde de internationale gemeenschap al ruim een miljard euro aan noodhulp toe.
Meer uit Buitenland
BELÉM (ANP) - Denemarken heeft op de klimaattop in Belém een nieuwe nationale klimaatambitie voor 2035 bekendgemaakt, waarmee het land meteen wereldwijd koploper wordt. De Deense regering komt met een bindend doel van minimaal 82 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2035 dan in 1990.
17 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Als de Europese Unie ervoor kiest om bevroren Russische tegoeden te gebruiken voor een lening aan Oekraïne, delen alle EU-lidstaten eventuele risico's. Dit stelt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie voor in een notitie die naar de lidstaten is gestuurd. Von der Leyen hoopt hiermee de bezwaren van België weg te nemen.
20 minuten geledenBELÉM (ANP) - De Europese Unie vervult nog altijd een belangrijke leiderschapsrol in de onderhandelingen die momenteel gaande zijn tijdens de klimaattop in het Braziliaanse Belém, verzekert Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat). Met twijfels van milieuorganisaties over de opgestelde doelen voor 2035 en 2040 is hij het niet eens. "Kijk naar wat hier echt op tafel ligt in termen van ambities en plannen", zegt hij. "Met uitzondering van Groot-Brittannië is er niemand die net zoveel doet als de Europese Unie."
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
6 uur geledenMEDINA (ANP/AFP) - Bij de Saudische stad Medina heeft een fataal ongeluk plaatsgevonden met een bus vol Indiase pelgrims. Minstens 45 inzittenden zijn om het leven gekomen, aldus de politie in India.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Oekraïne gaat de komende jaren tot een honderdtal moderne Franse gevechtsvliegtuigen aanschaffen. Naast de Rafale-toestellen koopt het land ook geavanceerde luchtverdedigingssystemen, hebben president Volodymyr Zelensky en zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron afgesproken.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een Britse man die is veroordeeld voor een Twitter-hack in 2020, waarbij accounts van bekende personen zoals de Amerikaanse oud-president Barack Obama werden gehackt, moet meer dan 4,6 miljoen euro aan bitcoin terugbetalen. Dat melden Britse aanklagers.
9 uur geleden