Nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp EU voor Afghanistan
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie trekt nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp uit voor Afghanen in de knel. "We moeten er alles aan doen om het serieuze gevaar van een grote hongersnood en humanitaire ramp af te wenden", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in haar jaarlijkse 'troonrede'.
Door de aftocht van westerse troepen en de machtsgreep van de Taliban zijn veel mensen in Afghanistan op drift geraakt. Bovendien is de economie ingestort. Met de winter in het verschiet ligt honger op de loer, waarschuwen onder andere de Verenigde Naties.
Eerder verhoogde de EU de noodhulp aan Afghanistan al van ongeveer 50 miljoen naar het viervoudige daarvan. Ook lidstaten afzonderlijk maken geld vrij. In tegenstelling tot ontwikkelingshulp, die is stopgezet nu de Taliban de macht hebben gegrepen in Afghanistan, gaat de noodhulp wel gewoon door.
Maandag zegde de internationale gemeenschap al ruim een miljard euro aan noodhulp toe.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat Washington zijn leidende rol behoudt in de vredesbesprekingen met Rusland. Hij reageert daarmee op opmerkingen van de Franse president Emmanuel Macron, die suggereerde dat Europa opnieuw directe gesprekken met Rusland moet aangaan als de pogingen van de VS mislukken.
38 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Minstens drie mensen zijn om het leven gekomen en veertig anderen zijn in het ziekenhuis opgenomen na een massale vergiftiging in een pension in Moskou. Dat meldt de Britse krant Daily Mail op basis van een verklaring van lokale autoriteiten.
1 uur geledenVAN HORN (ANP) - Een 33-jarige Duitse heeft zaterdag als eerste rolstoelgebruiker een reis richting de ruimte gemaakt. Michaela Benthaus, die in Nederland woont en werkt, vloog mee in een toeristische vlucht van Blue Origin naar de rand van de dampkring en terug.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben voorgesteld om in Florida gesprekken te voeren samen met Oekraïense en Russische vertegenwoordigers. Dat zei de Oekraïense president Volodymyr Zelensky zaterdag tegen verslaggevers.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Verkiezingen in Oekraïne zijn alleen mogelijk wanneer de veiligheid van het stemproces is gewaarborgd, zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Daarmee bedoelt hij dat verkiezingen nu niet kunnen worden gehouden in door Rusland bezette delen van het land.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een vrouw die in de jaren negentig voor Jeffrey Epstein werkte, diende in 1996 een klacht in bij de FBI over zijn interesse in kinderporno. De FBI deed er niets mee. Dat blijkt uit het recent vrijgegeven dossier over de in 2019 overleden Amerikaanse zedendelinquent. Justitie had Epstein destijds al zo'n tien jaar op de korrel.
6 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Pakistaanse oud-premier Imran Khan en zijn vrouw Bushra Bibi zijn elk veroordeeld tot zeventien jaar gevangenisstraf in verband met de aankoop van luxe staatsgeschenken tegen een te lage prijs. Dat melden de rechtbank en de advocaten van Khan.
7 uur geleden