Nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp EU voor Afghanistan
STRAATSBURG (ANP) - De Europese Unie trekt nog eens 100 miljoen euro aan noodhulp uit voor Afghanen in de knel. "We moeten er alles aan doen om het serieuze gevaar van een grote hongersnood en humanitaire ramp af te wenden", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie in haar jaarlijkse 'troonrede'.
Door de aftocht van westerse troepen en de machtsgreep van de Taliban zijn veel mensen in Afghanistan op drift geraakt. Bovendien is de economie ingestort. Met de winter in het verschiet ligt honger op de loer, waarschuwen onder andere de Verenigde Naties.
Eerder verhoogde de EU de noodhulp aan Afghanistan al van ongeveer 50 miljoen naar het viervoudige daarvan. Ook lidstaten afzonderlijk maken geld vrij. In tegenstelling tot ontwikkelingshulp, die is stopgezet nu de Taliban de macht hebben gegrepen in Afghanistan, gaat de noodhulp wel gewoon door.
Maandag zegde de internationale gemeenschap al ruim een miljard euro aan noodhulp toe.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP) - Zware sneeuwval in Japan heeft de afgelopen twee weken aan minstens dertig mensen het leven gekost. Met name in het noorden van het land leidde het winterse weer tot problemen. In delen van de zwaarst getroffen noordelijke regio Aomori is tot 4,5 meter sneeuw gevallen, wat tot veel dodelijke slachtoffers heeft geleid, meldt persbureau AFP.
28 minuten geledenOSLO (ANP/RTR) - Het Noorse parlement heeft een voorstel om de monarchie af te schaffen verworpen. Een grote meerderheid stemde ondanks de recente onrust binnen de Noorse koninklijke familie voor behoud. In totaal steunden 141 van de 169 parlementsleden het behoud van de monarchie, 26 stemden tegen.
47 minuten geledenKYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft Rusland de tijdelijke aanvalspauze alleen maar gebruikt om zijn raketten op te sparen. De Amerikaanse president Donald Trump vroeg Rusland om een aantal dagen te stoppen met het beschieten van Oekraïense energiefaciliteiten, om de kans op vrede te vergroten. Volgens Zelensky heeft dat niet gewerkt.
51 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - In de Iraanse regio Yazd zijn tot nu toe 139 buitenlanders opgepakt wegens deelname aan de recente protesten in het land, meldt persbureau Tasnim. Yazd was een van de vele provincies waar de afgelopen tijd werd geprotesteerd. De nationaliteiten van de mensen die zijn opgepakt, zijn niet bekendgemaakt.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - In Noorwegen is de rechtszaak begonnen tegen Marius Borg Høiby. De 29-jarige zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit ontkende aan het begin van het proces schuldig te zijn aan vier aanklachten van verkrachting.
3 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP) - De lancering van de eerste bemande missie naar de maan sinds 1972 is zeker een maand uitgesteld. Bij een generale repetitie zijn meerdere problemen bij het ruimteschip aan het licht gekomen. Zo lekte vloeibare waterstof uit een leiding in het 'motorblok'. In het gedeelte waar de bemanning zit, werkte een klep niet goed. Medewerkers op de grond konden niet goed met elkaar praten, hun communicatiesysteem haperde. Dat heeft de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag bekendgemaakt.
4 uur geledenRAFAH (ANP) - Bij de beperkte heropening van de Rafah-grensovergang zijn maandag 5 gewonde Palestijnen en 7 begeleiders vanuit Gaza Egypte binnengekomen, meldt een ingewijde aan de grens tegen persbureau AFP. Maandag werd er nog gesproken van 150 mensen die Gaza mochten verlaten: 50 patiënten, met elk 2 begeleiders.
4 uur geleden