Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog eens 10 miljoen voor Nederlandse taallessen Oekraïners

Nog eens 10 miljoen voor Nederlandse taallessen Oekraïners

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet steekt nog eens 10 miljoen euro in taalles voor Oekraïense vluchtelingen. De afgelopen tijd werd er al 17 miljoen voor opzijgezet. Met het geld kunnen gemeenten de Oekraïners ook volgend jaar "op een laagdrempelige manier blijven ondersteunen bij het leren van de Nederlandse taal".

Het taalonderwijs loopt via de gemeenten, die dus financieel worden gesteund door het kabinet. De lessen moeten Oekraïners helpen "passend werk te vinden waarvoor zij in Oekraïne zijn opgeleid", maar ook om het contact met buren en collega's makkelijker te maken.

"Veel Oekraïners hebben ondanks de zware omstandigheden in Oekraïne hier in Nederland hun leven opgepakt en werk gevonden. Dat is een buitengewone prestatie", aldus demissionair minister Karien van Gennip (Sociale Zaken). "We zien nu dat bij Oekraïners de behoefte groeit om werk te vinden op hun eigen niveau en het goed leren van de Nederlandse taal helpt daarbij."

Later deze maand komt er een officieel besluit vanuit Brussel over de beschermings- en opvangrichtlijn voor Oekraïners. Het kabinet kijkt naar eigen zeggen "alvast vooruit" met maatregelen om Oekraïners te helpen. De taallessen maken daar onderdeel van uit.

Meer uit Binnenland

Politie neemt 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag bij controle

GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit België de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.

39 minuten geleden
Omroep MAX stopt met Carrie op Vrijdag vanwege bezuinigingen

HILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.

2 uur geleden
Vermoedelijke schutter driedubbele moord Oosterhout zwijgt

SCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.

5 uur geleden
RvS adviseert wet met enkelband als hoofdstraf bij te schaven

DEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.

7 uur geleden
Publiek neemt afscheid van overleden Hans van Manen

AMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.

7 uur geleden
Raad van State zeer kritisch over vervangen norm stikstofneerslag

DEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.

8 uur geleden
Eis: 1,5 jaar celstraf voor Nederlandse chef Nick Bril na ongeluk

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in België eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.

8 uur geleden