Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die Bill Cosby eerder al heeft beschuldigd van seksueel misbruik, heeft hem opnieuw aangeklaagd. De Amerikaanse entertainmentsite TMZ meldt dat Stacey Pinkerton opnieuw een rechtszaak tegen de 85-jarige komiek is begonnen.

Pinkerton beweert dat Cosby haar in 1986 seksueel heeft misbruikt, toen zij 21 jaar oud was. Volgens haar gebruikte de Cosby Show-ster zijn macht en invloed om haar in bed te krijgen. Pinkerton zegt dat zij Cosby ontmoette in 1986 en dat hij haar uitnodigde in New York, waar The Cosby Show werd gefilmd, om bij de opnames van de show te zijn. Zij zegt dat ze destijds werkte als stewardess en model. Cosby zou haar hebben beloofd om haar verder te helpen met haar carrière.

Eerder deze maand werd al bekend dat Cosby opnieuw is aangeklaagd voor seksueel misbruik. Volgens Amerikaanse media beschuldigen vijf vrouwen de acteur van onder meer verkrachting. Cosby heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Advocaten van de komiek hebben tegenover TMZ een verklaring gedeeld waarin zij zeggen dat het Pinkerton enkel om geld te doen zou zijn. "We geloven dat de rechtbank een juiste uitspraak zal doen en meneer Cosby vrij zal spreken", aldus zijn advocaten.

Cosby werd in 2018 al veroordeeld tot een gevangenisstraf van tussen drie en tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand. Afgelopen zomer kwam hij op vrije voeten nadat het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania zijn veroordeling schrapte omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Rechter VS beveelt vrijlating ten onrechte uitgezette Salvadoraan

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft donderdag de vrijlating van Kilmar Abrego Garcia bevolen. De in El Salvador geboren man zat vast in afwachting van een mogelijke tweede uitzetting. Zijn eerdere, onterechte, uitzetting werd het middelpunt van een rel rondom het deportatiebeleid van de regering-Trump.

4 minuten geleden
EU-landen lijken akkoord met plan Russische tegoeden te bevriezen

BRUSSEL (ANP) - Hoogstwaarschijnlijk stemmen EU-lidstaten vrijdag in met het voorstel van de Europese Commissie om de bevroren Russische tegoeden voor onbepaalde tijd te bevriezen. Dat kan via een noodbevoegdheid die kan worden gebruikt bij een crisis of dreigend economisch risico voor de EU. Het is een eerste stap om een besluit over het gebruik van de tegoeden voor een lening aan Oekraïne te vergemakkelijken. Daarover nemen de EU-regeringsleiders op de top van volgende week een besluit.

21 minuten geleden
Oekraïne wil referendum over terugtrekking uit Donbas

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne wil de bevolking laten beslissen over het Amerikaanse voorstel dat het de resterende delen van het door Rusland opgeëiste oosten van het land opgeeft. Dat kan in een referendum of een verkiezing, zei president Volodymyr Zelensky donderdag. Oekraïne verzet zich fel tegen het afstaan van grondgebied en voert daarbij steevast aan dat de bevolking dat niet wil.

50 minuten geleden
EU wil Oekraïne helpen bij eventuele verkiezingen

BRUSSEL (ANP) - Als Oekraïne besluit verkiezingen te organiseren, dan staat de Europese Unie klaar om het land bij het verkiezingsproces te ondersteunen, zegt een woordvoerster voor buitenlandse zaken en veiligheidsbeleid van de Europese Commissie. Maar het is aan Oekraïne "en alleen aan Oekraïne", om te beslissen wanneer er verkiezingen worden gehouden, zegt ze tegen het ANP.

1 uur geleden
Rusland verzekert Venezuela van steun bij ruzie met Washington

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, verzekerd van de steun van Moskou. Het beleid van Maduro staat steeds meer onder druk van buitenaf, vooral van de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Rutte ontkent dat VS al in 2027 verdediging willen overdragen

BERLIJN (ANP) - De Verenigde Staten hebben Europa niet te verstaan gegeven dat het al in 2027 grotendeels zichzelf moet verdedigen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Meerdere media berichtten vorige week dat Amerikaanse functionarissen die deadline hadden genoemd, maar Rutte ontkent dat.

1 uur geleden
Finse president: dichter bij vredesdeal voor Oekraïne dan ooit

AMSTERDAM (ANP) - Oekraïne en Rusland zijn dichter bij het bereiken van een vredesovereenkomst dan ooit, zei de Finse president Alexander Stubb donderdag bij een lezing aan de Universiteit van Amsterdam. "Maar we zijn er nog niet, en er kan nog van alles gebeuren."

2 uur geleden