Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die Bill Cosby eerder al heeft beschuldigd van seksueel misbruik, heeft hem opnieuw aangeklaagd. De Amerikaanse entertainmentsite TMZ meldt dat Stacey Pinkerton opnieuw een rechtszaak tegen de 85-jarige komiek is begonnen.

Pinkerton beweert dat Cosby haar in 1986 seksueel heeft misbruikt, toen zij 21 jaar oud was. Volgens haar gebruikte de Cosby Show-ster zijn macht en invloed om haar in bed te krijgen. Pinkerton zegt dat zij Cosby ontmoette in 1986 en dat hij haar uitnodigde in New York, waar The Cosby Show werd gefilmd, om bij de opnames van de show te zijn. Zij zegt dat ze destijds werkte als stewardess en model. Cosby zou haar hebben beloofd om haar verder te helpen met haar carrière.

Eerder deze maand werd al bekend dat Cosby opnieuw is aangeklaagd voor seksueel misbruik. Volgens Amerikaanse media beschuldigen vijf vrouwen de acteur van onder meer verkrachting. Cosby heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Advocaten van de komiek hebben tegenover TMZ een verklaring gedeeld waarin zij zeggen dat het Pinkerton enkel om geld te doen zou zijn. "We geloven dat de rechtbank een juiste uitspraak zal doen en meneer Cosby vrij zal spreken", aldus zijn advocaten.

Cosby werd in 2018 al veroordeeld tot een gevangenisstraf van tussen drie en tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand. Afgelopen zomer kwam hij op vrije voeten nadat het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania zijn veroordeling schrapte omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

14 minuten geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

16 minuten geleden
Burgemeester Luik: explosie bij synagoge 'daad van antisemitisme'

LUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.

18 minuten geleden
EU wil defensiepartnerschappen met Australië, IJsland en Ghana

BRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.

20 minuten geleden
Onderzoek naar burgemeester Crans-Montana na dodelijke brand bar

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.

1 uur geleden
Proces tegen oud-burgemeester en Erdogan-rivaal İmamoğlu begonnen

ISTANBUL (ANP/AFP/DPA) - In Istanbul is het proces begonnen tegen de oud-burgemeester van die stad, Ekrem İmamoğlu. Het Turkse OM heeft 142 aanklachten tegen de voornaamste rivaal van president Erdogan ingediend, onder meer voor het leiden van een criminele organisatie, omkoping en witwassen. Hem hangt 2000 jaar cel boven het hoofd. Naast İmamoğlu staan meer dan vierhonderd mensen terecht, van wie er meer dan honderd net als İmamoğlu in voorarrest zitten. Onder anderen İmamoğlu's advocaat, woordvoerder en enkele journalisten staan terecht.

1 uur geleden
Von der Leyen wil kritische kijk EU op besluitvorming buitenland

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie moet kritisch kijken of haar besluitvorming over het buitenlandbeleid nog wel houdbaar is in het licht van alle geopolitieke spanningen, stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.

1 uur geleden