Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik

NEW YORK (ANP) - Een vrouw die Bill Cosby eerder al heeft beschuldigd van seksueel misbruik, heeft hem opnieuw aangeklaagd. De Amerikaanse entertainmentsite TMZ meldt dat Stacey Pinkerton opnieuw een rechtszaak tegen de 85-jarige komiek is begonnen.

Pinkerton beweert dat Cosby haar in 1986 seksueel heeft misbruikt, toen zij 21 jaar oud was. Volgens haar gebruikte de Cosby Show-ster zijn macht en invloed om haar in bed te krijgen. Pinkerton zegt dat zij Cosby ontmoette in 1986 en dat hij haar uitnodigde in New York, waar The Cosby Show werd gefilmd, om bij de opnames van de show te zijn. Zij zegt dat ze destijds werkte als stewardess en model. Cosby zou haar hebben beloofd om haar verder te helpen met haar carrière.

Eerder deze maand werd al bekend dat Cosby opnieuw is aangeklaagd voor seksueel misbruik. Volgens Amerikaanse media beschuldigen vijf vrouwen de acteur van onder meer verkrachting. Cosby heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Advocaten van de komiek hebben tegenover TMZ een verklaring gedeeld waarin zij zeggen dat het Pinkerton enkel om geld te doen zou zijn. "We geloven dat de rechtbank een juiste uitspraak zal doen en meneer Cosby vrij zal spreken", aldus zijn advocaten.

Cosby werd in 2018 al veroordeeld tot een gevangenisstraf van tussen drie en tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand. Afgelopen zomer kwam hij op vrije voeten nadat het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania zijn veroordeling schrapte omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.

Meer uit Buitenland

Rechter bepaalt dat regering VS voedselhulp moet hervatten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump moet de volledige voedselhulp voor 42 miljoen Amerikanen met een laag inkomen uiterlijk vrijdag hervatten. Dat heeft een federale rechter donderdag bepaald.

45 minuten geleden
Rechters geven Trump gelijk in zijn strijd tegen transgenders

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering mag aanvragers van een Amerikaans paspoort verbieden om op het document het geslacht aan te geven dat overeenkomt met hun genderidentiteit. Het Hooggerechtshof in Washington heeft president Trump gelijk gegeven in zijn strijd tegen de rechten van transgender Amerikanen.

3 uur geleden
VS: Kazachstan sluit zich aan bij Abraham-akkoorden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten gaan volgens speciaal gezant Steve Witkoff donderdag nog aankondigen dat een nieuw land zich aansluit bij de Abraham-akkoorden, het verdrag dat de diplomatieke betrekkingen tussen Israël en islamitische landen normaliseert. Een Amerikaanse functionaris meldt dat het gaat om Kazachstan, een land dat al ruim dertig jaar formele banden heeft met Israël, maar de relatie nu wil verbeteren.

5 uur geleden
Brazilië lanceert fonds voor regenwoud, Noren beloven 3 miljard

BELÉM (ANP/AFP/RTR) - Brazilië heeft zoals eerder aangekondigd een fonds gepresenteerd dat ervoor moet zorgen dat tropische regenwouden beter worden beschermd. Het gastland van de VN-klimaattop heeft daar grootse plannen mee: uiteindelijk hoopt Brazilië op 125 miljard dollar. Noorwegen heeft direct een grote bijdrage toegezegd: een lening van zo'n 3 miljard dollar.

5 uur geleden
Vliegveld Göteborg stilgelegd na melding drone

GÖTEBORG (ANP/RTR/BELGA) - De luchthaven van het West-Zweedse Göteborg is urenlang stilgelegd nadat er een of meer drones waren waargenomen, melden de autoriteiten. Drones hebben de afgelopen maanden tot grote verstoringen geleid in heel Europa. Vliegvelden in meerdere landen moesten tijdelijk worden gesloten. Ook in Brussel was het donderdag weer raak.

5 uur geleden
Amerikaans parlement wil Andrew ondervragen in Epstein-onderzoek

WASHINGTON (ANP) - Een comité van het Amerikaanse parlement dat onderzoek doet naar de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft gevraagd of Andrew Mountbatten Windsor zich wil laten verhoren. Dat schrijft de Britse krant The Guardian. Andrew, de broer van koning Charles, raakte door het schandaal zijn prinsentitel kwijt.

6 uur geleden
Prins William roept wereldleiders op tot actie in klimaatcrisis

BELÉM (ANP) - De Britse prins William heeft wereldleiders opgeroepen "de generatie te zijn die het tij keert" in de klimaatcrisis. "Onze kinderen en kleinkinderen kijken en hopen mee", zei de troonopvolger van Charles donderdag tijdens de officieuze opening van de klimaattop COP30 in het Braziliaanse Belém.

6 uur geleden