Nog een vrouw klaagt Bill Cosby aan voor seksueel misbruik
NEW YORK (ANP) - Een vrouw die Bill Cosby eerder al heeft beschuldigd van seksueel misbruik, heeft hem opnieuw aangeklaagd. De Amerikaanse entertainmentsite TMZ meldt dat Stacey Pinkerton opnieuw een rechtszaak tegen de 85-jarige komiek is begonnen.
Pinkerton beweert dat Cosby haar in 1986 seksueel heeft misbruikt, toen zij 21 jaar oud was. Volgens haar gebruikte de Cosby Show-ster zijn macht en invloed om haar in bed te krijgen. Pinkerton zegt dat zij Cosby ontmoette in 1986 en dat hij haar uitnodigde in New York, waar The Cosby Show werd gefilmd, om bij de opnames van de show te zijn. Zij zegt dat ze destijds werkte als stewardess en model. Cosby zou haar hebben beloofd om haar verder te helpen met haar carrière.
Eerder deze maand werd al bekend dat Cosby opnieuw is aangeklaagd voor seksueel misbruik. Volgens Amerikaanse media beschuldigen vijf vrouwen de acteur van onder meer verkrachting. Cosby heeft alle beschuldigingen altijd ontkend. Advocaten van de komiek hebben tegenover TMZ een verklaring gedeeld waarin zij zeggen dat het Pinkerton enkel om geld te doen zou zijn. "We geloven dat de rechtbank een juiste uitspraak zal doen en meneer Cosby vrij zal spreken", aldus zijn advocaten.
Cosby werd in 2018 al veroordeeld tot een gevangenisstraf van tussen drie en tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand. Afgelopen zomer kwam hij op vrije voeten nadat het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania zijn veroordeling schrapte omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden gaat niet stemmen over een voorstel van de Senaat om de gedeeltelijke shutdown in het land te beëindigen. In plaats daarvan komt het met een eigen plan voor de financiering van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De buitenlandchef van de Europese Unie, Kaja Kallas, heeft de Hongaarse minister Péter Szijjártó gebeld over de berichten dat hij informatie uit EU-vergaderingen zou hebben gelekt aan Rusland. Kallas heeft hem volgens een EU-functionaris gewezen op zijn geheimhoudingsplicht en op het belang van openhartige discussies tussen ministers, zonder dat er anderen meeluisteren.
4 uur geledenVAUX-DE-CERNAY (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio veroordeelt het Iraanse plan om tolheffing in te stellen voor de schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Hij zei na afloop van overleg met G7-ministers dat de landen die het meest getroffen worden door de heffing zullen moeten helpen om daar iets tegen te doen.
6 uur geleden