
Nog een staking bij aardappelverwerker Aviko op komst, meldt FNV
STEENDEREN (ANP) - Medewerkers van aardappelverwerker Aviko in het Gelderse Steenderen leggen het hele weekend het werk neer, meldt vakbond FNV. Daarmee volgen zij het voorbeeld van collega's uit het Limburgs Lomm, waar de afgelopen dagen ook al werd gestaakt. Aanleiding zijn de cao-onderhandelingen die zijn vastgelopen.
"De directie van Aviko beweegt nog geen millimeter onze kant op, dus wij staken door. Vervelend, want niemand zit hier op te wachten natuurlijk, staken doe je alleen als je geen kant meer op kunt", legt FNV-bestuurder Robert Wonnink uit. De vakbond eist een loonsverhoging van minimaal 5,3 procent, maar volgens FNV was het laatste loonbod van Aviko 4,5 procent. "De mensen zijn erg teleurgesteld dat de directie hun werk niet op waarde schat", aldus Wonnink.
In de Aviko-fabriek in Steenderen werken ongeveer vijfhonderd mensen. De cao waarvoor nu wordt gestaakt is van toepassing op zevenhonderd medewerkers, die werken in Steenderen, Lomm en Dronten. In totaal werken er zo'n 2000 mensen bij Aviko.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Carlos Tavares, oud-topman van Stellantis, het moederbedrijf van automerken als Opel, Peugeot, Citroën, Alfa Romeo, Jeep en Fiat, vreest dat het autoconcern moet worden opgesplitst. De autogroep bestaat uit Franse, Italiaanse en Amerikaanse activiteiten. Tavares betwijfelt echter of deze constructie houdbaar is, gezien de druk van verschillende belanghebbenden in de thuismarkten.
41 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern TotalEnergies heeft consumenten misleid door het doen van bepaalde klimaatbeloften. Dat heeft de rechter in Frankrijk donderdag geoordeeld in een zaak die was aangespannen door milieuorganisaties.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - China heeft toegezegd de komende vijf jaar te streven naar meer technologische zelfstandigheid. Daarmee wil het land de economie beschermen tegen buitenlandse invloeden, komt naar voren uit een officiële mededeling waarover staatsomroep CCTV en staatspersbureau Xinhua berichtten.
3 uur geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Vliegtuigbouwer Airbus en defensiebedrijven Thales en Leonardo hebben overeenstemming bereikt over de vorming van een gezamenlijke satellietenonderneming. Die moet op het gebied van onder meer defensie een Europees alternatief worden voor Elon Musks SpaceX.
3 uur geledenPAPENDRECHT (ANP) - Een dochterbedrijf van Boskalis verkocht een schip dat via een Cypriotische onderneming in handen van Rusland kwam toen de banden tussen Rusland en het Westen nog goed waren. Hiermee reageert een woordvoerder van de baggeraar en maritiem dienstverlener op een onderzoek van onder meer Pointer en The Washington Post.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Unilever stopt met "vage en algemene" duurzaamheidsclaims op verpakkingen, na ingrijpen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Het gaat onder meer om claims zoals 'duurzaam geteelde pinda's', 'duurzaam verbouwde groente' of 'duurzame verpakking'. Die zijn volgens de toezichthouder onduidelijk voor consumenten.
4 uur geledenBUNNIK (ANP) - De autoverkoop in Nederland blijft dit jaar naar verwachting steken op het "historisch lage niveau" van 367.000 stuks, voorzien de brancheorganisaties BOVAG en RAI Vereniging. Voor volgend jaar lopen de verkopen naar verwachting verder terug tot 361.000 exemplaren.
4 uur geleden