Nog een slachtoffer steekpartij Sydney overleden, totaal 7 doden
SYDNEY (ANP) - Een slachtoffer van de steekpartij zaterdag in Sydney is aan haar verwondingen bezweken. Daarmee komt het dodental op zeven, de dader meegerekend. Een jong kind van de overleden vrouw is een van de zeven ernstig gewonden.
Een bij de politie onbekende man stak in een druk winkelcentrum in de wijk Bondi Junction in op mensen. Hij is door de politie doodgeschoten. De politie tast nog in het duister over de identiteit en het motief van de dader. De federale politie, die van deelstaat New South Wales en de veiligheidsdienst ASIO zijn druk bezig te achterhalen wie hij was. Hij droeg groene sportkleren met een korte broek en de politie heeft geen enkele aanwijzing over wat de man bezielde.
Hij werd in het winkelcentrum neergeschoten door een politieagente. Premier Anthony Albanese prees haar als een held, die "met uitermate veel moed het terrein betrad, mogelijk met gevaar voor eigen leven, en die met haar optreden zonder twijfel levens heeft gered". De premier waarschuwde niet te gaan speculeren over motieven, want dat is volgens hem niet behulpzaam.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
1 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
2 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
8 uur geleden