Nog een Republikeinse senator tegen oproepen getuigen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Lisa Murkowski stemt in de Amerikaanse Senaat vrijdag tegen het oproepen van getuigen in het afzettingsproces tegen president Trump. Zij was een van de weinige Republikeinen in de honderd zetels tellende Senaat die te kennen had gegeven wel geneigd te zijn getuigen te laten oproepen. De Republikeinen hebben een meerderheid van 53 zetels en het ziet er niet naar uit dat vier Republikeinen gaan stemmen voor de getuigenoproep die de Democraten graag willen.
Na de stemming zou de Senaat snel kunnen overgaan tot een oordeel over de beschuldigingen tegen Trump van de Democratische oppositie. Dan zou de president meteen worden vrijgesproken door de meerderheid. Om de president af te zetten zijn 76 stemmen in de Senaat nodig en dat is niet haalbaar.
Maar in Amerikaanse media wordt gespeculeerd dat de vraag of Trump schuldig is later wordt gesteld. Democraten zouden de zitting willen oprekken met vragen en een aantal Republikeinen zouden daarom 'de slotvraag' naar zaterdag of maandag willen verschuiven. Trump wordt door Democraten in het Congres beschuldigd van machtsmisbruik en het belemmeren van onderzoek naar dat misbruik.
Meer uit Buitenland
TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.
26 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.
1 uur geledenPALMA (ANP/AFP) - Een Spaanse rechtbank zegt geen onderzoek te kunnen doen naar de deepfakezaak van de Duitse tv-presentatrice Collien Fernandes. Zij had een aanklacht ingediend tegen haar ex, tv-ster Christian Ulmen, voor het jarenlang heimelijk verspreiden van gemanipuleerde naaktfoto's en -video's van haar.
2 uur geledenROME (ANP/RTR/DPA/AFP) - Italië schort een meer dan twintig jaar oude defensiedeal met Israël op. Dat maakte premier Giorgia Meloni bekend tijdens een bezoek aan Verona. Israël zegt in een reactie dat dat besluit weinig gevolgen zal hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt "geschokt" te zijn door de Italiaanse premier Giorgia Meloni, omdat ze zou weigeren de Amerikanen te helpen bij de oorlog in Iran. De twee hadden de afgelopen jaren een goede relatie, maar nu uit Trump zijn teleurstelling.
3 uur geledenMERSIN (ANP/DPA) - De Turkse oud-oppositieleider Kemal Kiliçdaroğlu heeft bijna een jaar gevangenisstraf opgelegd gekregen voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan, aldus zijn advocaat. Hij leidde dertien jaar de grootste oppositiepartij CHP en deed mee aan de presidentsverkiezingen in 2023.
3 uur geleden