Nog een Republikeinse senator tegen oproepen getuigen
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse senator Lisa Murkowski stemt in de Amerikaanse Senaat vrijdag tegen het oproepen van getuigen in het afzettingsproces tegen president Trump. Zij was een van de weinige Republikeinen in de honderd zetels tellende Senaat die te kennen had gegeven wel geneigd te zijn getuigen te laten oproepen. De Republikeinen hebben een meerderheid van 53 zetels en het ziet er niet naar uit dat vier Republikeinen gaan stemmen voor de getuigenoproep die de Democraten graag willen.
Na de stemming zou de Senaat snel kunnen overgaan tot een oordeel over de beschuldigingen tegen Trump van de Democratische oppositie. Dan zou de president meteen worden vrijgesproken door de meerderheid. Om de president af te zetten zijn 76 stemmen in de Senaat nodig en dat is niet haalbaar.
Maar in Amerikaanse media wordt gespeculeerd dat de vraag of Trump schuldig is later wordt gesteld. Democraten zouden de zitting willen oprekken met vragen en een aantal Republikeinen zouden daarom 'de slotvraag' naar zaterdag of maandag willen verschuiven. Trump wordt door Democraten in het Congres beschuldigd van machtsmisbruik en het belemmeren van onderzoek naar dat misbruik.
Meer uit Buitenland
WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.
4 uur geledenDOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump houdt vast aan zijn maritieme blokkade van Iran. Dat meldt hij op sociale media nadat Iran had aangekondigd dat commerciële schepen weer door de Straat van Hormuz kunnen varen. Trump schrijft dat de Amerikaanse blokkade "volledig van kracht blijft" tot de "transactie" met Iran voor "100 procent" is voltooid.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft opgetogen gereageerd op de aankondiging van Iran over het openen van de Straat van Hormuz. Hij deed dat in een bericht op zijn platform Truth Social.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran opent volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gedurende het bestand de Straat van Hormuz voor alle commerciële scheepvaart. Iran had de straat afgesloten voor schepen van vijandelijke staten.
6 uur geleden