Nog een persoon vermist na explosie in Antwerpen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De voorlopige balans van de explosie in Antwerpen is vier doden, drie zwaargewonden en twee lichtgewonden, aldus de politie. Er blijft nog zeker één persoon vermist. Ook vrijdagochtend wordt er verder gezocht naar eventuele slachtoffers onder het puin van het door een zware explosie getroffen appartementsgebouw aan de Sint-Bernardsesteenweg.
De hulpdiensten en een gespecialiseerd bedrijf hebben de hele nacht het grotendeels vernielde gebouw ontmanteld, om telkens even te stoppen om tussen de brokstukken verder te zoeken naar slachtoffers. Die operatie gaat ook de komende uren nog door. "We gaan door tot we helemaal zeker zijn dat er geen slachtoffers meer aanwezig zijn", zegt politiewoordvoerder Wouter Bruyns.
De politie heeft voorlopig alleen de identiteit van het eerste gevonden slachtoffer bevestigd. Dat was een 44-jarige bewoner van het pand. Over de identiteit van de drie andere doden wordt voorlopig niets meegedeeld.
Er loopt een onderzoek naar de oorzaak van het incident. Mogelijk gaat het om een gasexplosie, maar het is nog niet zeker of dit daadwerkelijk het geval is. Het energiebedrijf Fluvius, de beheerder van het plaatselijke gasnet, is vrijdagochtend ook ter plaatse, aldus de politie.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is het "zeer waarschijnlijk" dat Rusland in de nacht van woensdag op donderdag een enorme luchtaanval zal uitvoeren. Hij schrijft op X dat de Russen al een paar dagen bezig zijn met de voorbereiding van die grootschalige aanvalsgolf.
41 minuten geledenDAMIETTA (ANP/RTR) - In de haven van de Egyptische stad Damietta hebben twee schepen vlam gevat, melden de autoriteiten. Volgens het maritieme veiligheidsbedrijf Ambrey werden de schepen geraakt door een of meerdere drones. Het zou gaan om een Amerikaans en een Grieks schip.
2 uur geledenDOISCHE (ANP/BELGA) - De Belgische brandweer heeft een natuurbrand in de zuidelijke provincie Namen geblust. Het was zeker de 118e natuurbrand van dit jaar, waardoor er nu al meer branden zijn geweest dan in heel 2025, meldt de VRT op basis van de Universiteit Gent.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse justitie verdenkt een voormalige straaljagerpiloot die nu werkt als consultant en YouTuber van het lekken van geheimen. Het parket in Parijs beschuldigt hem ervan dat hij geheime informatie heeft gelekt aan China. De zaak ligt nu bij een onderzoeksrechter.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Thorsten Frei is gekozen tot fractievoorzitter van de CDU/CSU in Duitsland. Hij volgt Jens Spahn op, die eerder deze maand aftrad.
5 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaans-Saudische aanvallen op Irak zijn in de nacht van dinsdag op woensdag vijf Iraniërs gedood. Dat zeggen bronnen van de pro-Iraanse militanten die het doelwit waren van de aanvallen tegen persbureau AFP. Een Iraanse krant spreekt van vier doden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De bekende Amerikaanse immunoloog Anthony Fauci beroept zich op zijn zwijgrecht tijdens een hoorzitting in de Amerikaanse Senaat over het ontstaan van covid. Volgens Fauci is hij alleen maar gedagvaard omdat een senator erop uit zou zijn om hem in de gevangenis te krijgen.
6 uur geleden