Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een persoon vermist na explosie in Antwerpen

Nog een persoon vermist na explosie in Antwerpen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De voorlopige balans van de explosie in Antwerpen is vier doden, drie zwaargewonden en twee lichtgewonden, aldus de politie. Er blijft nog zeker één persoon vermist. Ook vrijdagochtend wordt er verder gezocht naar eventuele slachtoffers onder het puin van het door een zware explosie getroffen appartementsgebouw aan de Sint-Bernardsesteenweg.

De hulpdiensten en een gespecialiseerd bedrijf hebben de hele nacht het grotendeels vernielde gebouw ontmanteld, om telkens even te stoppen om tussen de brokstukken verder te zoeken naar slachtoffers. Die operatie gaat ook de komende uren nog door. "We gaan door tot we helemaal zeker zijn dat er geen slachtoffers meer aanwezig zijn", zegt politiewoordvoerder Wouter Bruyns.

De politie heeft voorlopig alleen de identiteit van het eerste gevonden slachtoffer bevestigd. Dat was een 44-jarige bewoner van het pand. Over de identiteit van de drie andere doden wordt voorlopig niets meegedeeld.

Er loopt een onderzoek naar de oorzaak van het incident. Mogelijk gaat het om een gasexplosie, maar het is nog niet zeker of dit daadwerkelijk het geval is. Het energiebedrijf Fluvius, de beheerder van het plaatselijke gasnet, is vrijdagochtend ook ter plaatse, aldus de politie.

Meer uit Buitenland

FT: Oekraïne mag met EU-geld drone-onderdelen halen uit China

KYIV (ANP) - Oekraïne mag geld van een EU-lening voor defensie uitgeven aan Chinese drone-onderdelen. Dat meldt de Financial Times. Eigenlijk moet het geld voor de lening binnen Europa of bij goedgekeurde partners zoals Canada worden uitgegeven, maar de onderdelen zijn daar schaars.

37 minuten geleden
EU-topvrouw Von der Leyen weer in Kyiv: 'tij in de oorlog keert'

KYIV (ANP) - EU-topvrouw Ursula von der Leyen is afgereisd naar de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Ze stelt op X dat het tij in de oorlog keert en dat Oekraïne nu een sterk militair momentum heeft opgebouwd. "Ik zal nieuwe initiatieven aankondigen om onze defensie-industrieën beter op elkaar af te stemmen. Zodat we meer kunnen produceren, en sneller."

44 minuten geleden
Iran zegt Amerikaanse Vijfde Vloot in Bahrein te hebben bestookt

TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft laten weten dat zij faciliteiten van de Amerikaanse Vijfde Vloot in Bahrein heeft bestookt. Het ging daarbij volgens de Iraanse militaire elite-eenheid om installaties voor bevelvoering en aansturing, logistiek, brandstofvoorziening en militair materieel.

2 uur geleden
Dode en vermisten na kapseizen toeristenboot bij San Francisco

SAN FRANCISCO (ANP) - Een toeristenboot met drie dekken en negentien opvarenden is omgeslagen nabij Alcatraz Island in de Baai van San Francisco. Daarbij is één persoon om het leven gekomen en raakten twee andere opvarenden vermist, meldden lokale autoriteiten. Drie mensen zijn naar het ziekenhuis gebracht. De overige dertien opvarenden bereikten veilig de wal.

3 uur geleden
Geen controles meer bij grens tussen Spanje en Gibraltar

GIBRALTAR (ANP) - Er is een nieuw tijdperk aangebroken voor de betrekkingen tussen Spanje en het kleine Britse gebied Gibraltar: de grenscontroles, die lange tijd voor spanning en frustratie zorgden, zijn opgeheven. Kort na middernacht staken enkele tientallen mensen en voertuigen vanuit Spanje de grens over zonder douanecontrole te ondergaan.

3 uur geleden
Doden na Russische aanvallen op vrachtschepen in Zwarte Zee

ODESSA (ANP) - Bij Russische aanvallen op schepen in het zuiden van Oekraïne en in de Zwarte Zee zijn dinsdag zeker drie doden gevallen, melden Oekraïense autoriteiten. Ook zou haveninfrastructuur in de zuidelijke havenstad Odesa onder vuur zijn genomen.

3 uur geleden
Evacuaties vanwege bosbrand in Oost-Duitse Nationaal Park Müritz

GRANZIN (ANP) - Een grote brand op een voormalig militair oefenterrein in Nationaal Park Müritz (Müritz-Nationalpark), een gebied in het oosten van Duitsland, heeft voor de tweede nacht op rij tot evacuaties geleid. De politie ontruimde de door brandend dennenbos omringde dorpen Granzin en Granziner Mühle, meldt de Duitse zender ntv.

4 uur geleden