Nog een persoon vermist na explosie in Antwerpen
ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De voorlopige balans van de explosie in Antwerpen is vier doden, drie zwaargewonden en twee lichtgewonden, aldus de politie. Er blijft nog zeker één persoon vermist. Ook vrijdagochtend wordt er verder gezocht naar eventuele slachtoffers onder het puin van het door een zware explosie getroffen appartementsgebouw aan de Sint-Bernardsesteenweg.
De hulpdiensten en een gespecialiseerd bedrijf hebben de hele nacht het grotendeels vernielde gebouw ontmanteld, om telkens even te stoppen om tussen de brokstukken verder te zoeken naar slachtoffers. Die operatie gaat ook de komende uren nog door. "We gaan door tot we helemaal zeker zijn dat er geen slachtoffers meer aanwezig zijn", zegt politiewoordvoerder Wouter Bruyns.
De politie heeft voorlopig alleen de identiteit van het eerste gevonden slachtoffer bevestigd. Dat was een 44-jarige bewoner van het pand. Over de identiteit van de drie andere doden wordt voorlopig niets meegedeeld.
Er loopt een onderzoek naar de oorzaak van het incident. Mogelijk gaat het om een gasexplosie, maar het is nog niet zeker of dit daadwerkelijk het geval is. Het energiebedrijf Fluvius, de beheerder van het plaatselijke gasnet, is vrijdagochtend ook ter plaatse, aldus de politie.
Meer uit Buitenland
BRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro wil de uitslag van de presidentsverkiezingen laten vernietigen. Bolsonaro, die zondag verloor van de linkse president Luiz Inácio Lula da Silva, beschuldigt het hooggerechtshof ervan op het laatste moment de verkiezingsregels te hebben veranderd.
3 minuten geledenPORT HURON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Democratische kandidaat-senator Abdul El-Sayed zondag tijdens een verkiezingsbijeenkomst in Michigan een "jihadist" genoemd. Ook beweerde Trump zonder bewijs dat El-Sayed lid is van de Moslimbroederschap.
4 minuten geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De linkse president Luiz Inácio Lula da Silva heeft de Braziliaanse presidentsverkiezingen gewonnen. Dat heeft de kiesraad zondag bekendgemaakt. Lula versloeg in de tweede ronde de radicaalrechtse senator Flávio Bolsonaro, de oudste zoon van oud-president Jair Bolsonaro, met 51,76 procent van de stemmen tegen 48,24 procent voor Bolsonaro. Lula begint daarmee aan zijn vierde ambtstermijn.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Na meer dan een maand van protestacties worden vertegenwoordigers van de Franse scholieren maandag om 14.30 uur ontvangen door premier Sébastien Lecornu. Dat melden de organisaties Renouveau lycéen en Les Lycéens!
6 uur geledenBELGRADO (ANP/RTR) - De Servische oud-president Aleksandar Vučić heeft zijn nederlaag toegegeven tegenover de door studenten geleide protestbeweging bij de parlementsverkiezingen op zondag.
6 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse Hooggerechtshof heeft bepaald dat de stemtijd voor de beslissende ronde van de presidentsverkiezingen op zondag met twee uur wordt verlengd. Hiermee willigde het hof een verzoek in van het campagneteam van president Luiz Inácio 'Lula' da Silva.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zondag gezegd dat er in november een trilaterale ontmoeting zal plaatsvinden tussen Kyiv, Washington en Moskou, met als doel de vastgelopen vredesbesprekingen nieuw leven in te blazen.
7 uur geleden