Nog één op A12 opgepakte klimaatactivist vast, rest weer vrij
DEN HAAG (ANP) - Er zit nog één klimaatactivist vast die zaterdag bij de blokkade van de A12 in Den Haag is opgepakt. De rest van de 48 arrestanten die de politie aanhield voor strafbare feiten als vernieling of belediging, is zaterdagavond weer op vrije voeten gesteld, melden de politie en een woordvoerder van het Openbaar Ministerie.
De man die nog vastzit, verzette zich bij zijn aanhouding en beet daarbij een politieagent, aldus de politie. Hij wordt dinsdag voorgeleid aan de rechter-commissaris.
Van de 48 arrestanten zijn er 11 aangehouden voor vernieling en 34 voor het blokkeren of belemmeren van het verkeer. Zij vormden een gevaar voor het nog rijdende verkeer, doordat ze vermoedelijk via een afrit de Utrechtsebaan, zoals dat deel van de A12 heet, op zijn gegaan, zegt de politie. Onder hen was ook een ouder met een kind. "De minderjarige is direct heengezonden bij aankomst op het hoofdbureau", meldt de politie. Verder zijn twee mensen aangehouden voor belemmering en belediging.
De officier van justitie gaat nu een beslissing nemen hoe het verder gaat met de zaken. "Er wordt gekeken of er voldoende bewijs is, en of er bijvoorbeeld een geldboete moet komen of een dagvaarding. Maar dat is nog niet bekend", aldus de woordvoerder van het OM.
Bij de blokkade van de A12 door Extinction Rebellion werden in totaal 1587 klimaatactivisten aangehouden. Het merendeel werd daarna op vrije voeten gesteld en zal niet worden vervolgd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
15 minuten geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
33 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
1 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
1 uur geledenWEERT (ANP) - De natuurbrand bij Weert breidt zich niet meer verder uit, zegt de veiligheidsregio. Volgens een woordvoerder beslaat de brand nu een gebied van naar schatting 700.000 vierkante meter, oftewel 70 hectare. Het lukt de brandweer om de brand binnen die zone te houden via zogeheten 'stoplijnen'.
3 uur geledenWINTELRE (ANP) - In de afgelopen dagen waren er al meerdere kleine brandjes op de Oirschotse Hei ten westen van Eindhoven. Die waren snel uit. Op de momenten dat die vuren uitbraken, waren militairen niet aan het oefenen op het terrein. Dat zegt de Koninklijke Marechaussee.
3 uur geleden