Nog één Nederlander wil weg uit de Gazastrook
DEN HAAG (ANP) - In de Gazastrook verblijft nog één Nederlander die weg wil uit de verwoeste Palestijnse kuststrook. Israël laat hem om veiligheidsredenen niet vertrekken, zei minister Caspar Veldkamp (Buitenlandse Zaken) in de Tweede Kamer. Vier andere Nederlanders willen om familieredenen in de Gazastrook blijven, zei de minister.
Waarom Israël de Nederlander niet wil laten gaan blijft onduidelijk. Veldkamp zegt druk op de Israëlische autoriteiten te zetten om de man te laten gaan. Het gaat om Abed al Attar uit Almere die sinds het begin van de oorlog op 7 oktober 2023 vastzit in Gaza. Hij was daar om een bruiloft bij te wonen. Binnenkort is er een rechtszaak in Jeruzalem om de 33-jarige man vrij te krijgen.
"Voor deze persoon zet ik mij telkens in. We hebben die zaak zeer goed in beeld", zei de minister dinsdag in een debat over het Midden-Oosten. In november hebben nog twee Nederlanders Gaza kunnen verlaten. Ongeveer honderd mensen zijn door het ministerie van Buitenlandse Zaken geholpen om tijdens de oorlog het gebied te verlaten.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - De komende dagen is het stralend weer in Nederland, verwacht Weeronline. Vooral dinsdag is de lucht grotendeels blauw en ook de middagtemperatuur gaat omhoog tot 15 tot 17 graden en in het zuiden tot 18. Woensdag is het nog zachter met 17 tot 19 graden en in het zuiden wordt het bij 20 graden de eerste warme dag van het jaar.
4 uur geledenWAALWIJK (ANP) - De politie heeft maandagmiddag vijf personen aangehouden in een pand in Waalwijk waar illegaal wiet werd gekweekt. De verdachten waren op dat moment aanwezig in het gebouw waar de kwekerij werd ontdekt. De politie kan nog niets zeggen over de identiteit van de verdachten of de omvang van de vondst.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran wil geen tijdelijke wapenstilstand zonder duidelijke garanties. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken van het land. Dat wordt in de ogen van Iran een kans voor "de agressor", de VS en Israël, om te hergroeperen en hun snel geslonken wapenvoorraden weer aan te vullen, meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
6 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.
16 uur geledenOBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.
19 uur geledenHOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.
22 uur geledenDEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.
1 dag geleden