Nog een Nederlander geëvacueerd uit Niger
NIAMEY (ANP) - Met een Spaanse evacuatievlucht is nog een Nederlander vertrokken uit Niger. De Nederlander stond voor het vertrek in nauw contact met ambassadeur Paul Tholen in Niamey, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag op een webpagina die is gewijd aan de staatsgreep in het Afrikaanse land. Donderdag werd al duidelijk dat woensdag in totaal negentien Nederlanders die in Niger verbleven met verschillende vluchten waren vertrokken.
In Niger was ruim een week geleden een staatsgreep, waarbij het leger de macht greep. Sindsdien zijn Franse, Italiaanse en Spaanse evacuatievluchten uit het land vertrokken met onder anderen mensen uit Spanje, Ethiopië, België, Frankrijk, Portugal en Italië.
Vrijdag werd bekend dat Nederland de "directe samenwerking" met de Nigerese centrale overheid opschort. Steun aan ontwikkelings- en veiligheidsprojecten die via de landelijke overheid lopen, worden stilgezet, zo meldden ministers Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Miljoenen aan steun, bijvoorbeeld aan een gezondheidsproject en een programma om het gevangeniswezen te versterken, worden opgeschort.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - De nieuwe persvoorlichter van het Witte Huis Katie Zacharia heeft toegegeven dat ze nooit is geslaagd voor het zogenoemde bar-examen dat nodig is om advocaat te worden in de Verenigde Staten.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het een schande dat zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky aanvallen op Russische raffinaderijen heeft hervat. Trump voegde daar in een interview met Newsmax aan toe dat Zelensky met de actie de wereldwijde energieprijzen opdrijft.
3 uur geledenBEND (ANP/AFP/RTR) - Bij de schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn drie kinderen en een lerares omgekomen. Dat bevestigde de politie in de plaats Bend donderdagavond plaatselijke tijd. De jonge slachtoffers waren 5, 8 en 11 jaar oud. Een 7-jarig kind en een lerares verkeren in kritieke toestand.
4 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - In delen van de Oekraïense hoofdstad Kyiv en de omliggende regio is de elektriciteit uitgevallen na een Russische aanval op cruciale energie-infrastructuur. Dat meldt het Oekraïense ministerie van Energie. Volgens burgemeester Vitali Klitsjko heeft schade bij een nutsbedrijf ook gezorgd voor problemen met de waterdruk in de stad.
4 uur geledenBEND (ANP/AFP) - Bij een schietpartij op een basisschool in de Amerikaanse staat Oregon zijn meerdere slachtoffers gevallen. Volgens Amerikaanse media zijn vier mensen omgekomen. Onder meer CNN meldt dat drie van de dodelijke slachtoffers kinderen zijn.
6 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse presidentskandidaat Flávio Bolsonaro levert in de peilingen iets van zijn voorsprong op de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva in. Bolsonaro zou volgens een nieuwe peiling van bureau Datafolha nu 47 procent van de stemmen krijgen tegenover 45 procent voor Lula.
6 uur geledenCALAIS (ANP) - Het aantal zwaargewonden als gevolg van het ongeluk tussen een minibusje en een vrachttrein aan de Franse kant van de Kanaaltunnel is bijgesteld naar twee. Dat melden de lokale autoriteiten tijdens een persmoment ter plaatse. Eerder spraken Franse media nog van vijf zwaargewonden.
9 uur geleden