Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een Nederlander geëvacueerd uit Niger

Nog een Nederlander geëvacueerd uit Niger

NIAMEY (ANP) - Met een Spaanse evacuatievlucht is nog een Nederlander vertrokken uit Niger. De Nederlander stond voor het vertrek in nauw contact met ambassadeur Paul Tholen in Niamey, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag op een webpagina die is gewijd aan de staatsgreep in het Afrikaanse land. Donderdag werd al duidelijk dat woensdag in totaal negentien Nederlanders die in Niger verbleven met verschillende vluchten waren vertrokken.

In Niger was ruim een week geleden een staatsgreep, waarbij het leger de macht greep. Sindsdien zijn Franse, Italiaanse en Spaanse evacuatievluchten uit het land vertrokken met onder anderen mensen uit Spanje, Ethiopië, België, Frankrijk, Portugal en Italië.

Vrijdag werd bekend dat Nederland de "directe samenwerking" met de Nigerese centrale overheid opschort. Steun aan ontwikkelings- en veiligheidsprojecten die via de landelijke overheid lopen, worden stilgezet, zo meldden ministers Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Miljoenen aan steun, bijvoorbeeld aan een gezondheidsproject en een programma om het gevangeniswezen te versterken, worden opgeschort.

Meer uit Buitenland

Oostenrijkse vrouw onder doden bij schietpartij in Poolse Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP) - Onder de dodelijke slachtoffers van de schietpartij in de Poolse stad Krakau was een 51-jarige Oostenrijkse vrouw, zei Krzysztof Kleczar, gouverneur van de regio Klein-Polen, zondag tegen verslaggevers. Zaterdag opende een man in militaire kleding in het historische stadscentrum willekeurig het vuur op een plein, waardoor zes doden vielen.

12 minuten geleden
Soedan arresteert ex-leider van regeringspartij, gezocht door ICC

KHARTOEM (ANP/RTR/AFP) - Het Soedanese leger heeft de voormalige hooggeplaatste islamistische functionaris Ahmed Haroun gearresteerd, melden functionarissen van zijn partij. Haroun was voorzitter van de voormalige regeringspartij National Congress Party (NCP) van de afgezette dictator Omar al-Bashir. Hij zat jarenlang ondergedoken, onder meer omdat hij wordt gezocht door het Internationaal Strafhof (ICC).

28 minuten geleden
Trump noemt verkiezingen 'enorme stap terug in de tijd voor VS'

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat de uitslag van de midtermsverkiezingen van dinsdag, waarbij zijn Republikeinse Partij de controle over het Congres verloor, een "enorme stap terug in de geschiedenis" voor de Verenigde Staten betekent.

32 minuten geleden
Minister meldt Europese rol bij overleg Rusland en Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Ook Europa is komende week vertegenwoordigd bij het overleg in Abu Dhabi over de oorlog in Oekraïne. Dat verklaarde de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot op de radio.

2 uur geleden
Terrorismeonderzoek in Polen na dodelijke aanslag in Krakau

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - De Poolse autoriteiten hebben een terrorismeonderzoek geopend nadat zes mensen waren gedood in Krakau. Dat staat in een verklaring van het Openbaar Ministerie.

4 uur geleden
Oproep om bloeddonaties voor gewonde agent Krakau

KRAKAU (ANP/AFP) - De Poolse autoriteiten hebben opgeroepen om bloed te doneren voor een agent die gewond raakte bij de dodelijke schietpartij in Krakau. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien is dat die politieman ondanks zijn eigen verwondingen de aanvaller confronteert.

5 uur geleden
Doden in woning schutter Polen zijn ouders en zus

KRAKAU (ANP/DPA/AFP) - De lichamen die zijn aangetroffen in de woning van de man die het vuur opende in Krakau, zijn de ouders en zus van de schutter. Ze leken volgens de politie schotwonden te hebben.

6 uur geleden