Nog een Nederlander geëvacueerd uit Niger
NIAMEY (ANP) - Met een Spaanse evacuatievlucht is nog een Nederlander vertrokken uit Niger. De Nederlander stond voor het vertrek in nauw contact met ambassadeur Paul Tholen in Niamey, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag op een webpagina die is gewijd aan de staatsgreep in het Afrikaanse land. Donderdag werd al duidelijk dat woensdag in totaal negentien Nederlanders die in Niger verbleven met verschillende vluchten waren vertrokken.
In Niger was ruim een week geleden een staatsgreep, waarbij het leger de macht greep. Sindsdien zijn Franse, Italiaanse en Spaanse evacuatievluchten uit het land vertrokken met onder anderen mensen uit Spanje, Ethiopië, België, Frankrijk, Portugal en Italië.
Vrijdag werd bekend dat Nederland de "directe samenwerking" met de Nigerese centrale overheid opschort. Steun aan ontwikkelings- en veiligheidsprojecten die via de landelijke overheid lopen, worden stilgezet, zo meldden ministers Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Miljoenen aan steun, bijvoorbeeld aan een gezondheidsproject en een programma om het gevangeniswezen te versterken, worden opgeschort.
Meer uit Buitenland
FAGERSTA (ANP/RTR) - De aanval met een zwaard op een middelbare school in Zweden heeft een persoon het leven gekost, meldt de politie. Die heeft ook bekendgemaakt dat de verdachte een 18-jarige oud-leerling is.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse hooggerechtshof heeft bepaald dat president Donald Trump voorlopig mag doorgaan met de bouw van een balzaal aan het Witte Huis. Twee lagere rechtbanken zeiden eerder dat al het werk boven de grond moest worden gepauzeerd.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/DPA) - Franse autoriteiten hebben zo'n 300.000 condooms teruggeroepen, nadat uit laboratoriumtests naar voren was gekomen dat twee producten het risico op scheuren of gaatjes vertonen. Mensen die de condooms al hebben gebruikt, wordt aangeraden zich te laten testen op seksueel overdraagbare aandoeningen en een zwangerschapstest te doen als de menstruatie uitblijft.
3 uur geledenFAGERSTA (ANP/AFP) - Bij een zwaardaanval op een middelbare school in Zweden zijn zeker drie gewonden gevallen. Twee jongens van 12 en 17 jaar raakten ernstig gewond. Hun toestand is stabiel. Er zijn nog geen details bekend over de derde gewonde.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Prins Harry en zes anderen moeten van het Britse gerechtshof 9,54 miljoen pond (11,1 miljoen euro) betalen aan Associated Newspapers Limited, dat onder meer The Daily Mail uitgeeft. Deze beslissing volgt op een eerdere uitspraak van het hof in de zaak die de prominenten tegen de uitgeverij hadden aangespannen. Het wees de eisen af omdat het niet bewezen achtte dat journalisten van de krant de privacy van de prins en de prominenten hebben geschonden.
6 uur geledenFAGERSTA (ANP/RTR/DPA) - De Zweedse politie heeft een persoon met een zwaard neergeschoten bij een middelbare school in Fagersta. Dat meldden Zweedse media. Volgens de gemeente ten noordwesten van hoofdstad Stockholm zijn meerdere mensen gewond geraakt.
7 uur geledenANKARA/JERUZALEM (ANP/AFP) - Turkije heeft een nieuw arrestatiebevel uitgevaardigd tegen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu, schrijft de Turkse minister van Justitie Akin Gürlek op X. Netanyahu wordt vervolgd voor de arrestatie van de activisten van de Global Sumud Flotilla, die hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen, maar daarbij werden gehinderd door Israël.
7 uur geleden