Nog een Nederlander geëvacueerd uit Niger
NIAMEY (ANP) - Met een Spaanse evacuatievlucht is nog een Nederlander vertrokken uit Niger. De Nederlander stond voor het vertrek in nauw contact met ambassadeur Paul Tholen in Niamey, zo meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag op een webpagina die is gewijd aan de staatsgreep in het Afrikaanse land. Donderdag werd al duidelijk dat woensdag in totaal negentien Nederlanders die in Niger verbleven met verschillende vluchten waren vertrokken.
In Niger was ruim een week geleden een staatsgreep, waarbij het leger de macht greep. Sindsdien zijn Franse, Italiaanse en Spaanse evacuatievluchten uit het land vertrokken met onder anderen mensen uit Spanje, Ethiopië, België, Frankrijk, Portugal en Italië.
Vrijdag werd bekend dat Nederland de "directe samenwerking" met de Nigerese centrale overheid opschort. Steun aan ontwikkelings- en veiligheidsprojecten die via de landelijke overheid lopen, worden stilgezet, zo meldden ministers Wopke Hoekstra (Buitenlandse Zaken) en Liesje Schreinemacher (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking). Miljoenen aan steun, bijvoorbeeld aan een gezondheidsproject en een programma om het gevangeniswezen te versterken, worden opgeschort.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/AFP) - In de tunnel in Nepal waaruit negen dagen na de verwoestende overstromingen twee personen levend zijn gered, zitten naar verwachting nog zeker 39 anderen vast. Dat zeggen de autoriteiten tegen BBC News.
35 minuten geledenKATHMANDU (ANP/RTR/AFP) - Er zijn twee personen levend uit een tunnel in Nepal gered, negen dagen na de verwoestende overstromingen. Dat melden twee Nepalese ministers vrijdag. Zij werden gered uit de tunnel van waterkrachtcentrale Trishuli-3.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - Zuid-Korea onderzoekt momenteel verschillende opties, waaronder militaire maatregelen, om de vrijheid van scheepvaart in de Straat van Hormuz te ondersteunen. Dat heeft het kantoor van president Lee Jae-myung vrijdag laten weten.
3 uur geledenBUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse president Javier Milei heeft donderdag in een televisietoespraak gezegd dat hij de sancties tegen bedrijven die betrokken zijn bij olieprojecten rond de Falklandeilanden zal aanscherpen. Hij sprak van "gunstige winden" voor de Argentijnse aanspraak op de eilanden, waarvan Buenos Aires en Londen de soevereiniteit betwisten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Adam Telle benoemd tot de nieuwe minister van het Leger. Dat meldt Trump op Truth Social.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis heeft donderdag een website gelanceerd met klassieke arcadevideogames, waarin onder meer spelers migranten kunnen uitzetten en een grensmuur kunnen bouwen. Mensenrechtenorganisaties uiten kritiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De werkzaamheden voor de bouw van de monumentale triomfboog die de Amerikaanse president Donald Trump in Washington wil laten oprichten, zullen "binnen twee weken" van start gaan. Dat schrijft de Amerikaanse minister van Binnenlandse Zaken Doug Burgum op X.
6 uur geleden