Nog een minderjarige meldt zich voor op spoor duwen Bijlmer
AMSTERDAM (ANP) - Nog een minderjarige jongen heeft zich bij de politie gemeld voor het incident waarbij iemand vrijdagavond op het spoor werd geduwd op station Bijlmer Arena in Amsterdam. Momenteel zijn er vier minderjarigen nog verdachte en zitten drie van hen nog vast, meldt de politie dinsdag.
De politie meldde maandag dat zes minderjarigen waren aangehouden voor het incident. Maandagavond heeft een zevende verdachte zich bij de politie gemeld. Drie verdachten van die zeven zijn echter heengezonden en "worden er niet meer van verdacht een actief aandeel te hebben gehad in de poging doodslag", aldus de politie. Van een van de verdachten is het voorarrest geschorst, aldus de politie.
Alle verdachten zijn tussen de 15 en 17 jaar en komen uit Amsterdam, Amstelveen en Lelystad. De politie sluit meer aanhoudingen niet uit. Van de in totaal zeven mensen die in beeld zijn gekomen hebben zes zich zelf bij de politie gemeld.
De mishandeling vond vrijdagavond rond 21.25 uur plaats op het station. Op beelden is te zien dat iemand in een blauw vest hard tegen zijn hoofd wordt getrapt, terwijl hij op de grond ligt. Later weet het slachtoffer op te staan, maar die wordt vervolgens het spoor op geduwd. Het slachtoffer was weg toen de politie ter plaatse kwam en is nog steeds spoorloos, laat de politie weten.
De politie ziet het incident als poging tot doodslag.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De politie verdenkt drie mensen ervan betrokken te zijn bij de bekladding van het Nationaal Monument op de Dam in Amsterdam. Rond 04.30 uur is het monument besmeurd met een rode substantie. Schoonmaakploegen zijn al uren bezig de bekladding te verwijderen. Later op de dag wordt op de Dam de Nationale Herdenking gehouden.
20 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) belangrijk om te achterhalen welk hantavirus precies is aangetroffen bij de opvarende van het cruiseschip bij Kaapverdië. Er bestaat een kans dat het gaat om een zeldzame variant die van mens op mens overdraagbaar is, zegt Chantal Reusken, viroloog en onderzoeker bij het RIVM.
21 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet een aantal dingen beter uitleggen in het wetsvoorstel voor het verhogen van het eigen risico. De Raad van State vindt het een goed wetsvoorstel en schrijft in het advies ook te begrijpen waarom het gebeurt, maar er is nog onduidelijkheid over hoe financiële ondersteuning wordt geregeld voor mensen die dat nodig hebben.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken (BuZa) bekijkt de mogelijkheden om "enkele personen" medisch te evacueren van het cruiseschip MV Hondius. Dat meldt een woordvoerder.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In de KB nationale bibliotheek in Den Haag is "een bijzondere vondst van verzetsmateriaal uit de Tweede Wereldoorlog" gedaan, meldt de organisatie in een persbericht. Het gaat onder meer om vervalste persoonsbewijzen en ontheffingen, foto's van gebombardeerde steden en voedselkaarten voor concentratiekampen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse krijgsmacht waarschuwt de Amerikaanse marine aan te zullen vallen als deze de Straat van Hormuz binnenvaart, schrijven Iraanse staatsmedia. De Verenigde Staten kondigden zondagavond aan vanaf maandag schepen door de belangrijke zeestraat te begeleiden. Iran benadrukt dat veilige doorgang moet worden gecoördineerd met het land.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail verwacht dat het treinverkeer tussen Utrecht en Den Haag rond 09.00 uur weer wordt vrijgegeven. De seinstoring bij Moordrecht, waardoor er geen treinen konden rijden, is verholpen. Er was daar een kabel kapot gegaan.
2 uur geleden