Nog een jongen van 16 aangehouden om schietpartij Purmerend
PURMEREND (ANP) - Nog twee mensen zijn aangehouden in verband met het dodelijke schietincident in Purmerend op maandagavond, meldt de politie. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Purmerend en een 18-jarige man uit Amsterdam. Zij werden op woensdagavond aangehouden.
Bij de schietpartij bij het treinstation in de Noord-Hollandse plaats kwam een 19-jarige man uit Purmerend om het leven. Een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Op dinsdag werd al een andere 16-jarige jongen uit Purmerend aangehouden wegens het schietincident.
De verdachten zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De 18-jarige verdachte en de dinsdag aangehouden 16-jarige verdachte worden komende vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris.
Conflict
De politie laat weten dat een conflict tussen jongeren in Purmerend vermoedelijk de aanleiding is geweest van het schietincident. Dit wordt verder onderzocht. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie in een verklaring.
De dodelijk schietpartij gebeurde maandagavond rond 20.00 uur bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
4 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
11 uur geleden