Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een jongen van 16 aangehouden om schietpartij Purmerend

Nog een jongen van 16 aangehouden om schietpartij Purmerend

PURMEREND (ANP) - Nog twee mensen zijn aangehouden in verband met het dodelijke schietincident in Purmerend op maandagavond, meldt de politie. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Purmerend en een 18-jarige man uit Amsterdam. Zij werden op woensdagavond aangehouden.

Bij de schietpartij bij het treinstation in de Noord-Hollandse plaats kwam een 19-jarige man uit Purmerend om het leven. Een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Op dinsdag werd al een andere 16-jarige jongen uit Purmerend aangehouden wegens het schietincident.

De verdachten zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De 18-jarige verdachte en de dinsdag aangehouden 16-jarige verdachte worden komende vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris.

Conflict

De politie laat weten dat een conflict tussen jongeren in Purmerend vermoedelijk de aanleiding is geweest van het schietincident. Dit wordt verder onderzocht. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie in een verklaring.

De dodelijk schietpartij gebeurde maandagavond rond 20.00 uur bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg.

Meer uit Binnenland

Claudia de Breij doet Oudejaarsconference 2026

HILVERSUM (ANP) - Claudia de Breij doet in 2026 opnieuw de Oudejaarsconference. Het wordt de vierde keer dat de cabaretière op oudejaarsavond op NPO 1 terugblikt op het voorbije jaar.

4 minuten geleden
Frenna en Sef belangrijkste winnaars Edison Pop

LEUSDEN (ANP) - Frenna en Sef zijn maandag de belangrijkste winnaars geworden van de Edison Pop 2026. Zij kregen in het AFAS Theater in Leusden de prijzen voor respectievelijk beste single (ZAZAA) en beste album (lieve monsters). DI-RECT kreeg de Edison Oeuvreprijs en Samuel Welten viel tweemaal in de prijzen.

54 minuten geleden
Weer dichte mist in noordwesten, hinder voor verkeer

DE BILT (ANP) - In het Waddengebied, Friesland en in de kop van Noord-Holland komt dichte mist voor. Het zicht kan minder dan 200 meter zijn, meldt het KNMI. Het verkeer kan hier hinder van ondervinden.

56 minuten geleden
DI-RECT bekroond met Edison Pop Oeuvreprijs

LEUSDEN (ANP) - DI-RECT is dit jaar de winnaar van de Edison Pop Oeuvreprijs. De Haagse band kreeg de prijs maandag tijdens het Edison-gala in het AFAS Theater in Leusden uit handen van oprichter en voormalig manager Dick Westland, de vader van drummer Jamie Westland.

1 uur geleden
Beveiliging bij locaties DPG Media aangescherpt na incident

DUIVENDRECHT (ANP) - DPG Media heeft na een incident met een "verwarde man" vorige week de beveiliging van haar gebouwen opgeschroefd. Dat bevestigt een woordvoerder aan het ANP na berichtgeving van NU.nl maandagavond.

2 uur geleden
Korpsleiding erkent fouten in onderzoek naar 'glurende' agenten

DRIEBERGEN (ANP) - De korpsleiding van de politie erkent fouten te hebben gemaakt in de interne communicatie over het onderzoek naar het raadplegen van de systemen in de zaak van Lisa. Brieven die intern verstuurd zijn, trekt de korpsleiding in, is te lezen in een verklaring.

3 uur geleden
Wethouder Hardenberg: COA heeft twee weken om locaties te sluiten

HARDENBERG (ANP) - Opvangorgaan COA krijgt waarschijnlijk ongeveer twee weken de tijd om twee opvanglocaties in de gemeente Hardenberg alsnog te sluiten. Daarna begint de teller voor de dwangsommen te lopen, zegt wethouder Alwin Mussche, die over de opvang van vluchtelingen gaat. De beide locaties hadden zondag moeten sluiten, maar zijn nog open.

4 uur geleden