Nog een jongen van 16 aangehouden om schietpartij Purmerend
PURMEREND (ANP) - Nog twee mensen zijn aangehouden in verband met het dodelijke schietincident in Purmerend op maandagavond, meldt de politie. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Purmerend en een 18-jarige man uit Amsterdam. Zij werden op woensdagavond aangehouden.
Bij de schietpartij bij het treinstation in de Noord-Hollandse plaats kwam een 19-jarige man uit Purmerend om het leven. Een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Op dinsdag werd al een andere 16-jarige jongen uit Purmerend aangehouden wegens het schietincident.
De verdachten zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De 18-jarige verdachte en de dinsdag aangehouden 16-jarige verdachte worden komende vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris.
Conflict
De politie laat weten dat een conflict tussen jongeren in Purmerend vermoedelijk de aanleiding is geweest van het schietincident. Dit wordt verder onderzocht. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie in een verklaring.
De dodelijk schietpartij gebeurde maandagavond rond 20.00 uur bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg.
Meer uit Binnenland
NIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
1 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
2 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
10 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - In Schiedam is vrijdagavond een persoon gewond geraakt bij explosies en een brand bij een woning in de Van Marumstraat. Dat meldt de politie. De gewonde persoon is met brandwonden naar het ziekenhuis gebracht.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
1 dag geleden