Nog een jongen van 16 aangehouden om schietpartij Purmerend
PURMEREND (ANP) - Nog twee mensen zijn aangehouden in verband met het dodelijke schietincident in Purmerend op maandagavond, meldt de politie. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Purmerend en een 18-jarige man uit Amsterdam. Zij werden op woensdagavond aangehouden.
Bij de schietpartij bij het treinstation in de Noord-Hollandse plaats kwam een 19-jarige man uit Purmerend om het leven. Een andere man (19) uit Medemblik raakte zwaargewond. Op dinsdag werd al een andere 16-jarige jongen uit Purmerend aangehouden wegens het schietincident.
De verdachten zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat. De 18-jarige verdachte en de dinsdag aangehouden 16-jarige verdachte worden komende vrijdag voorgeleid bij de rechter-commissaris.
Conflict
De politie laat weten dat een conflict tussen jongeren in Purmerend vermoedelijk de aanleiding is geweest van het schietincident. Dit wordt verder onderzocht. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten, aldus de politie in een verklaring.
De dodelijk schietpartij gebeurde maandagavond rond 20.00 uur bij het treinstation in Purmerend aan de Stationsweg.
Meer uit Binnenland
HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.
5 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.
8 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.
9 uur geledenLELYSTAD (ANP) - De rechter heeft woensdag vastgesteld dat het maatschappelijk belang om humanitaire opvang voor asielzoekers te regelen zwaarder weegt dan het belang van omwonenden om inspraak te hebben in die beslissing. Dat is de conclusie nadat dertien omwonenden en ondernemers de tijdelijke opvang van 110 asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht probeerden te voorkomen.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft woensdag dertig jaar cel geëist tegen Rafik A. voor foltering, marteling, seksueel geweld en verkrachting in zijn vaderland Syrië in 2013 en 2014. "Het is niet te bevatten wat voor impact deze gruwelijkheden op de slachtoffers hebben", zei de officier van justitie.
10 uur geleden