Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog een Democraat in Congres wil dat Biden kandidatuur intrekt

Nog een Democraat in Congres wil dat Biden kandidatuur intrekt

WASHINGTON (ANP) - Nog een Democraat in het Amerikaanse Congres heeft de Amerikaanse president Joe Biden opgeroepen zijn kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in te trekken. Een andere partijgenoot van Biden deed die oproep al eerder.

Raúl Grijalva, die namens de staat Arizona in het Huis van Afgevaardigden zit, verklaart tegenover The New York Times dat hij Biden steunt zolang hij de kandidaat van de Democratische partij is. Maar volgens de politicus moet nu verder worden gekeken dan Biden. Hij meent dat Biden de verantwoordelijkheid op zich moet nemen als het gaat om zijn kandidatuur en dat houdt volgens hem ook in dat het Bidens verantwoordelijkheid is "om uit de race te stappen". Het Witte Huis zei enkele uren daarvoor dat Biden zich "absoluut niet" gaat terugtrekken.

Partijgenoot Lloyd Doggett pleitte eerder al voor het intrekken van Bidens kandidatuur. De Texaan was het eerste Democratische lid van het Congres dat deze oproep deed. Het is onrustig binnen de Democratische partij sinds het televisiedebat tussen Biden en de Republikeinse kandidaat Donald Trump. Sommige leden vinden dat Bidens optreden zodanig slecht was dat hij ruimte moet maken voor een nieuwe presidentskandidaat. Partijprominenten staan nog altijd achter hem.

Meer uit Buitenland

Vance: Iran wil Trumps rode lijnen niet erkennen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil nog steeds niet de rode lijnen van de Amerikaanse president Donald Trump erkennen, stelt diens vicepresident JD Vance. Hij zei dit tegen Fox News na nieuwe onderhandelingen tussen de landen over het indammen van het Iraanse nucleaire programma.

27 minuten geleden
Meer arrestaties na fatale mishandeling in Frankrijk

LYON (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn opgepakt in het onderzoek naar de fatale mishandeling van de nationalistische activist Quentin Deranque. Het Openbaar Ministerie in Lyon bevestigt dat het aantal arrestaties is opgelopen.

33 minuten geleden
AfD-politicus beboet voor nazigroet op verkiezingsposter

FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland klaar met eerste dag van overleg in Genève

GENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.

2 uur geleden
Iran houdt grote herdenking voor omgekomen betogers

TEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.

3 uur geleden
Minister Saar namens Israël bij bijeenkomst vredesraad Washington

JERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.

4 uur geleden
Iran: weg naar mogelijk akkoord met VS ingeslagen

GENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.

5 uur geleden