Nog een Democraat in Congres wil dat Biden kandidatuur intrekt
WASHINGTON (ANP) - Nog een Democraat in het Amerikaanse Congres heeft de Amerikaanse president Joe Biden opgeroepen zijn kandidatuur voor de presidentsverkiezingen in te trekken. Een andere partijgenoot van Biden deed die oproep al eerder.
Raúl Grijalva, die namens de staat Arizona in het Huis van Afgevaardigden zit, verklaart tegenover The New York Times dat hij Biden steunt zolang hij de kandidaat van de Democratische partij is. Maar volgens de politicus moet nu verder worden gekeken dan Biden. Hij meent dat Biden de verantwoordelijkheid op zich moet nemen als het gaat om zijn kandidatuur en dat houdt volgens hem ook in dat het Bidens verantwoordelijkheid is "om uit de race te stappen". Het Witte Huis zei enkele uren daarvoor dat Biden zich "absoluut niet" gaat terugtrekken.
Partijgenoot Lloyd Doggett pleitte eerder al voor het intrekken van Bidens kandidatuur. De Texaan was het eerste Democratische lid van het Congres dat deze oproep deed. Het is onrustig binnen de Democratische partij sinds het televisiedebat tussen Biden en de Republikeinse kandidaat Donald Trump. Sommige leden vinden dat Bidens optreden zodanig slecht was dat hij ruimte moet maken voor een nieuwe presidentskandidaat. Partijprominenten staan nog altijd achter hem.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Oekraïense legertroepen zeggen nog steeds het noordelijke deel van de strategische stad Pokrovsk in handen te hebben en van daaruit aanvallen uit te voeren op Russische strijdkrachten. Daarmee wordt de inname van Pokrovsk, maandag geclaimd door Rusland, ontkend.
1 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
6 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
8 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
10 uur geleden