Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog duizend containers voor Rusland op kade in Rotterdam

Nog duizend containers voor Rusland op kade in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - In de Rotterdamse haven staan nog zo'n duizend containers op de kade die bestemd zijn voor Rusland. De containers mogen nog niet door vanwege de sancties die tegen Rusland en Belarus zijn ingesteld of verscherpt om de oorlog in Oekraïne. In totaal werden vorige week zo'n 6000 containers tegengehouden, waarvan er nu dus nog zo'n duizend over zijn, aldus de logistieke ondernemersorganisatie evofenedex die zich baseert op cijfers van de Douane.

Arno Kooij, directeur Enforcement Policy and International Affairs van Douane Nederland, legt aan de ondernemersorganisatie uit dat bepaalde zendingen nog wel naar Rusland mogen. Zo werden van de geblokkeerde containers als eerste die met levensmiddelen vrijgegeven. Daarna ging het om containers met goederen die niet op de sanctielijst staan. "Dan blijft er een aantal containers over waar twijfel over is en waar bijvoorbeeld aanvullende informatie over is opgevraagd", aldus Kooij.

De sancties hebben de douane met extra werk opgezadeld. Vooralsnog gaat het volgens Kooij vooral om een administratieve klus, waarvoor extra mensen zijn ingezet. Dat is wel ten koste gegaan van andere werkzaamheden. De douane roept bedrijven die nog exporteren naar Rusland op de informatie van de zending op orde te hebben. Bij twijfel gaat een container niet door. De verwachting is dat het goederenaanbod naar Rusland verder zal dalen.

Meer uit Financieel

Beurs Iran na 80 dagen heropend voor aandelenhandel

TEHERAN (ANP) - De aandelenbeurs van Iran is dinsdag heropend. Dat melden staatsmedia van het land. De handel lag de afgelopen 80 dagen stil, nadat de Verenigde Staten en Israël op 28 februari met aanvallen begonnen op Iran.

15 minuten geleden
Passagiersrecord voor zeecruiseschepen vanuit Duitse havens

WIESBADEN (ANP/DPA) - Zeecruiseschepen met vertrek uit Duitse havens hebben vorig jaar een recordaantal passagiers aan boord verwelkomd. Volgens het Duitse federale statistiekbureau Destatis stapten in totaal 1,51 miljoen mensen in Duitse havens aan de Noordzee en Oostzee aan boord voor cruises. Dat is een toename van 4 procent vergeleken met een jaar eerder.

23 minuten geleden
FNV opent meldpunt om 'chaos' bij Schiphol-beveiliging

SCHIPHOL (ANP) - FNV opent een meldpunt voor de duizenden beveiligers op Schiphol die sinds maandag zijn overgegaan naar een andere werkgever door de nieuwe aanbesteding van de beveiliging. "Via het meldpunt wil de vakbond ervaringen, signalen en problemen verzamelen over hoe de overgang in de praktijk verloopt", maakte de bond bekend.

44 minuten geleden
Eigenaar modeketen Mango opgepakt voor onderzoek naar dood vader

BARCELONA (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de Spaanse modeketen Mango, Jonathan Andic, is gearresteerd in verband met de dood van zijn vader. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij de dood van Mango-oprichter Isak Andic, die in december 2024 om het leven kwam. Dat gebeurde nadat hij tijdens een wandeling met zijn zoon Jonathan van een klif viel.

1 uur geleden
Meer winst en omzet voor honderdjarige HEMA

AMSTERDAM (ANP) - HEMA heeft in 2025 opnieuw meer omzet en meer winst geboekt. De warenhuisketen vernieuwt veel winkels, wat aanslaat bij klanten, licht topvrouw Saskia Egas Reparaz toe aan het ANP. HEMA viert dit jaar zijn honderdjarige bestaan.

1 uur geleden
Japanse economie groeit sterker dan verwacht in eerste kwartaal

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - De economie van Japan, de op drie na grootste ter wereld, is in het eerste kwartaal van 2026 sterker gegroeid dan verwacht. De groei werd gestuwd door een sterke export en binnenlandse consumptie. Het groeicijfer geeft echter nog niet de volledige impact weer van de oorlog in het Midden-Oosten, die eind februari begon.

5 uur geleden
Wall Street herstelt deels na uitspraak Trump over aanval op Iran

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten wisten maandag in het laatste handelsuur een belangrijk deel van de eerdere verliezen goed te maken. Dat gebeurde nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gezegd dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld.

14 uur geleden