Nog drie demonstraties op Prinsjesdag in Den Haag
DEN HAAG (ANP) - Tijdens Prinsjesdag zijn er vijf demonstraties in Den Haag. Drie nieuwe protesten zijn door de organisatoren aangemeld bij de gemeente.
De stichting Steun Mensenrechten Maatschappelijk Geweld demonstreert komende dinsdag op de Grote Marktstraat in het centrum. Bij de hoofdingang van de tijdelijke Tweede Kamer, aan het Prinses Irenepad, is een demonstratie onder de noemer "overdracht kennis en feiten volksvertegenwoordigers". Het is niet bekend waar die demonstraties over gaan. Tegenover de Russische ambassade is een demonstratie voor Oekraïne.
Twee andere betogingen waren al aangekondigd. Tegenover de Tweede Kamer is een demonstratie tegen de monarchie en bij het stadhuis demonstreert vakbond FNV voor verhoging van het minimumloon.
Andere protestacties
Protesten in Den Haag moeten uiterlijk 96 uur van tevoren worden doorgegeven aan de gemeente. Die periode is inmiddels verlopen. "Demonstraties die nu nog worden aangemeld, zullen behandeld worden als spontane demonstraties. Beleid hiervoor is dat deze zoveel mogelijk worden gefaciliteerd, mits ze binnen de geldende regels kunnen plaatsvinden", laat de gemeente weten.
Koning Willem-Alexander gaat dinsdag met de glazen koets van Paleis Noordeinde naar de Koninklijke Schouwburg, waar hij deze keer zijn troonrede houdt. Daarna keert de koning terug naar het paleis voor de balkonscène. Voor het eerst sinds 2019 mag er weer publiek langs de route staan.
Na de rijtoer, de troonrede en de balkonscène gaat minister Sigrid Kaag (Financiën) met het traditionele koffertje naar de Tweede Kamer. Daarin zitten de rijksbegroting en de miljoenennota. Het wordt de eerste Prinsjesdag onder het nieuwe kabinet.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - In de auto die vrijdagavond werd onderzocht aan de Melkweg in Bilthoven zijn geen gevaarlijke stoffen aangetroffen. Bewoners van de 40 tot 45 woningen die eerder uit voorzorg werden geëvacueerd, kunnen weer terug naar huis.
3 uur geledenBILTHOVEN (ANP) - De politie doet vrijdagavond aan de Melkweg in Bilthoven onderzoek naar een auto met daarin mogelijk gevaarlijke stoffen. Vanwege het onderzoek zijn zo'n 40 tot 45 woningen in de straat ontruimd. De politie meldt dat eerder op de avond twee verdachten zijn aangehouden die mogelijk betrokken zijn bij de zaak.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bij een ongeval op de A2 bij Utrecht is een motorrijder om het leven gekomen. Het ongeval gebeurde rond 18.30 uur in de buurt van de afslag Lage Weide. De parallelbaan richting Amsterdam was daarna enige tijd afgesloten.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - Ongeveer 365.000 reizigers maken deze zomer gebruik van de speciale kortingspas voor de trein. Dat laat de NS weten.
8 uur geledenENSCHEDE (ANP) - Vanwege een fatbikeverbod zijn in Amsterdam en in Enschede zo'n honderd boetes uitgedeeld, zo bevestigen woordvoerders van beide gemeenten na berichtgeving van de NOS. In Amsterdam is sinds 11 mei een fatbikeverbod van kracht in het Vondelpark en in de binnenstad van Enschede geldt zo'n verbod overdag sinds 11 maart.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drie terrorismeverdachten die in de nacht van dinsdag op woensdag werden aangehouden blijven twee weken langer in hechtenis. Dat meldt de rechtbank van Rotterdam. Het drietal is vrijdag voorgeleid voor de rechter-commissaris.
13 uur geledenZAANDAM (ANP) - Tata Steel heeft toestemming gekregen om de gietwalsinstallatie, waarin vloeibaar staal wordt omgezet in rollen staal, opnieuw te testen. Het in Noord-Holland gevestigde bedrijf moest de zogeheten Direct Sheet Plant (DSP) begin april stilleggen, omdat de uitstoot van de zeer schadelijke stof chroom-6 veel te hoog was. Tata Steel zegt sindsdien "allerlei technische aanpassingen" te hebben gedaan.
16 uur geleden