Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nog bijna 10.000 gestrande Nederlanders in buitenland

Nog bijna 10.000 gestrande Nederlanders in buitenland

DEN HAAG (ANP) - Momenteel zijn er nog bijna 10.000 Nederlanders in het buitenland die terug naar huis willen. Sinds de uitbraak van de coronacrisis zijn er ruim 14.000 terug naar Nederland gehaald, laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

Om gestrande Nederlanders te helpen, richtte het ministerie vorige maand een website in. Daarop zijn op het hoogtepunt 25.000 aanmeldingen binnengekomen. Het grootste deel van de teruggehaalde mensen, 9500, is zelf thuisgekomen met een commerciële vlucht, per schip of over land, of is meegevlogen met een vlucht die werd georganiseerd door een ander EU-land. Een kleinere groep, zo'n 4700, is met een Nederlandse repatriëringsvlucht teruggevlogen.

De meeste Nederlanders die nog vastzitten, zitten in Marokko. Het gaat om iets minder dan drieduizend mensen. Omdat Marokko een strenge lockdown hanteert, is het tot dusver haast onmogelijk gebleken hen op te halen. Dinsdag kwamen er wel zes Nederlanders mee op een Franse vlucht uit Marokko.

Marokkaanse regering

Minister Stef Blok heeft er al meerdere keren op aangedrongen bij de Marokkaanse regering om Nederlanders te laten vertrekken. Hij "blijft zich onverminderd inzetten, zowel in zijn directe contacten met de Marokkaanse overheid als op EU-niveau, om daar landingsrechten te realiseren zodat ook deze mensen teruggehaald kunnen worden", aldus het ministerie.

Tijdens het paasweekend werden er een kleine 2000 Nederlanders teruggehaald. Voor donderdag staat een vlucht naar Turkije gepland en vrijdag haalt een toestel Nederlanders op in Litouwen, Oekraïne en Polen. Buitenlandse Zaken probeert de komende tijd nog eens vijf tot tien vluchten te realiseren.

Er zijn een vijftigtal landen waar dertig of meer Nederlanders zitten die naar huis willen. Het ministerie kijkt of die mee kunnen met vluchten die door andere EU-landen worden georganiseerd. Op Nederlandse vluchten worden waar mogelijk ook andere EU-burgers meegenomen.

Meer uit Binnenland

Rente op studielening omhoog voor kwart miljoen oud-studenten

DEN HAAG (ANP) - De rente op studieleningen gaat volgend jaar met bijna een procentpunt omhoog tot 3,28 procent voor oud-studenten die de lening binnen vijftien jaar moeten terugbetalen. Voor studenten die er 35 jaar voor hebben, gaat de rente 0,37 procentpunt omhoog tot 2,7 procent. In totaal gaat de rente voor een kwart miljoen oud-studenten omhoog in 2027.

17 minuten geleden
EU-parlementariër weg bij NSC om aanwezigheid Keijzer bij congres

DEN HAAG (ANP) - Europarlementariër Dirk Gotink zegt zijn lidmaatschap van NSC op. Aanleiding is de aanwezigheid van partijloos Tweede Kamerlid Mona Keijzer als gastspreker bij een aanstaande ledenbijeenkomst van de partij. Dat bevestigt Gotink op X. NSC verliest daarmee zijn laatste actieve volksvertegenwoordiger.

3 uur geleden
Tot 6 maanden celstraf voor asielzoeker die uitzetting tegenwerkt

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil dat uitgeprocedeerde asielzoekers die hun terugkeer doelbewust frustreren, bestraft kunnen worden met maximaal zes maanden gevangenisstraf. Dat staat in een wetsvoorstel van asielminister Bart van den Brink (CDA) dat woensdag in consultatie is gegaan.

3 uur geleden
COA: acuut honderden extra opvangplekken nodig

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) waarschuwt dat door het tekort aan opvangplekken steeds meer asielzoekers buiten de opvang in Ter Apel dreigen te moeten wachten. Het wordt volgens de organisatie zelfs steeds moeilijker om kinderen, vrouwen en mensen met medische problemen direct onderdak te bieden.

9 uur geleden
Roemeen opvolger Eickhout als covoorzitter Groenen EU-parlement

STRAATSBURG (ANP) - De Roemeense Europarlementariër Nicolae Ștefănuță is de opvolger van Bas Eickhout als covoorzitter van de Groenen in het Europees Parlement. De Nederlandse Eickhout stopte in mei als Europarlementariër na zeventien jaar. Hij was een van de bekendste Nederlandse gezichten in het Europees Parlement.

13 uur geleden
Helmonder vast voor woningbrand Eindhoven waarbij gewonde viel

HORST (ANP) - Een aanhoudingseenheid van de politie heeft dinsdag een 26-jarige Helmonder aangehouden voor een brand in 2020 in Eindhoven waarbij een jongen zwaargewond raakte. De politie kon de verdachte in het Limburgse Horst aanhouden na nieuw ontvangen informatie.

15 uur geleden
Schietpartij centrum Rotterdam, politie zoekt schutter en doelwit

ROTTERDAM (ANP) - Op de Nieuwstraat in het centrum van Rotterdam is dinsdag rond 17.45 uur geschoten. De schutter is in een auto gestapt en weggereden in de richting van treinstation Blaak, meldt een woordvoerder van de politie. Het mogelijke doelwit is ook weggekomen. De politie is naar beiden op zoek.

16 uur geleden